جاذبه های گردشگری جهان - ساحل دریایی مارین درایو بمبئی هند - قسمت دوم

جاذبه های گردشگری جهان - ساحل دریایی مارین درایو بمبئی هند - قسمت دوم

2safar

در ادامه ی معرفی کناره ی ساحلی مارین داریو، با جاذبه هایی رو به رو هستیم، که هر کدام گردشگران را بیشتر با این شهر تاریخی و جذاب آشنا می سازند، هنگامی که بر روی این ساحل قدم می گذارید بدون شک همان طور که پیش تر گفتیم ماهیت معماری آرت دکو یا همان هنر تزئینی اولین مشخصه بنا و ساختمان های همجوار این مسیر زیبا هستند، هتل هایی باشکوه که برای گردشگران و مهمانان شهر بخش های رفاهی و تفریحی مختلفی را فراهم می کند، گردشگران در این هتل ها می توانند از فضا هایی تفریحی، رستوران و کافه ها استفاده کنند و در چشم اندازی زیبا اوقات لذت بخشی را تجربه نمایند. شاید مانند بسیاری از سواحل شهری های توریستی جهان از کلوب ها و رستوران ها مختلف هتل و مکان های موجود در ساحل بتوان سخن گفت، اما وقتی پای هند وسط می آید، داستان طوری دیگری می شود، گردشگران شاید در رستوران ها کلوب های ساحلی مارین درایو، اوقات لذت بخش و آرمش بخشی را مانند بسیاری از شهر های ساحلی دنیا تجربه کنند، اما در هیچ کدام از شهر های ساحلی نمی توانند تنوع و فراوانی جشن های گوناگون هند و بمبئی در کنار ساحلی زیبا تجربه کنند.

2safar

بدون شک یکی از زیبایی ها این کناره ی ساحلی منظره روبه دریاست، تصویر که در هنگام طلوع و غروب آفتاب، علاقه مندان بسیاری را بسوی خود می کشاند، بخصوص ساحل مارین درایو که با شکل حلالی مانندش نمود و چشم اندازی خاص و فوق العاده دارد. گردشگران در تمام اوقات می توانند در این کناره قدم بزنند و لذت دیدن ایم چشم انداز زیبا در کنار نمود ساحل و بنا های اطرافش را مشاهده کنند. اما این تصویر زیبا را وقتی کنار جمعیت در حال پیاده روی در ساحل مارین درایو می گذارید، تجربه ی فضایی جدید ایجاد می شود، تجربه ای که در کنار تنوع فرهنگی موجود در بمبئی زیبایی اش دوچندان می شود، مردم با لباس ها و فرهنگ های مختلف در کنار ساحل بخش هایی از هویت فرهنگی و اعتقادی خودشان را به نمایش می گذارند.

2safar

جشن های مذهبی و مراسم های متعدد مردم در کنار ساحل یکی از نمود های زیبا و جاذبه ی فوق العاده در ساحل مارین درایو است و گردشگران در حین قدم زدن در مارین درایو به خوبی لایه زیرین فرهنگی و هویتی این شهر تاریخ و بزرگ را مشاهده می کنند، لایه هایی که برای گردشگران تجریه ای بی مانند خواهند بود. تازه اینها بخشی از مراسم های و جشن های رسمی است که گردشگران در کناره ی ساحلی مارین درایو می بییند، یکی از ویژگی های دیدنی این ساحل، غذا هایی که است که در بخش های مختلف این ساحل عرضه می شود و مانند یک میهمانی بزرگ مردم و گردشگران در حال خوردن غذا ها محلی و بومی هستند. اگر به خوردن غذا علاقه دارید، کناره ی ساحلی مارین درایو، با آن منظره ی فوق العاده اش بدون شک یکی از فراموش نشدنی ترین مکان هایی است که پا گذاشته اید.

2safar