جاذبه های گردشگری جهان - ساحل چپاتی بمبئی هند

جاذبه های گردشگری جهان - ساحل چپاتی بمبئی هند

2safar

سواحل در هرکجای دنیا که باشند، برای گردشگران جاذبه ای دیدنی به شمار می آید و شاید از آن به عنوان مهمترین ویژه گی شهر های مقصد نام ببرند، این چنین موقعیت ها برای شهرهای مختلف فرصت بسیار مناسبی است تا پذیرای گردشگران بیشتری باشند. کناره ی ساحلی شهر بندری بمبئی یکی از موقعیت های مناسب این شهر برای جذب گردشگر است و از این رو، چنین پتانسیلی در بافت شهری مدرن بمبئی نقش محوری داشته است. گردشگران در این شهر پس از گردش در شلوغی های بمبئی از هر مسیر که بخواهند می توانند راهی ساحلی شنی و زیبا شوند، ساحلی که در بدون شک یکی از بهترین مکان های شهر بمبئی برای داشتن لحظاتی آرامش بخش رو به دریاست.

2safar

ساحل چپاتی(Chowpatty ) در مرکز خط ساحلی شهر بمبئی قرار گرفته و به نوعی به واسطه ی ساختار جغرافیایی ساجل به قلب شهر نزدیک است. گردشگرانی که به این مکان می آیند می توانند لذت قدم گذاشتن در ساحل شنی نقطه ای دیگر از جهان را تجربه کنند. این ساحل مانند بسیاری از سواحل شنی، بخاطر نزدیکی و تلاقی دریا و ساحل و لمس چنین موقعیتی توسط گردشگران از جذابیت بسیاری برخوردار است و وقتی منظره ی فوق العاده این ساحل را هم به آن اضافه کنید، وسوسه ی تجربه این چنین مکانی شما را رها نمی کند. برای بسیاری از مردم بمبئی، این ساحل بخش مهمی از هویت زندگی آنهاست، چراکه بخشی از زندگی روزمره و تفریحات آنان در این ساحل شکل می گیرد و از این رو، شهروندان هندی بسیاری را در ساحل می توانید مشاهده کنید.

2safar

نشستن در ساحلی شنی ناخودآگاه فضای ذهنی شلوغ انسان امروز را آرام تر می کند و بهترین مکان برای ریلکس کردن گردشگران پس از یک روز پر رفت و آمد خواهد بود. اما این تنها جاذبه این ساحل زیبا نیست،بلکه این مکان هم مانند بسیاری از اماکن و جاذبه های گردشگری بمبئی، شما را با انواع و اقسام موقعیت های جدید و مختص به این شهر رو به رو می کند. در این ساحل شنی گردشگران می توانند شاهد رقص میمون ها باشند، در این ساحل چپاتی دسته های میمون به ساحل آورده می شوند و می رقصند ، موقعیتی که شاید در جای دیگری امکان دیدن آن را نداشته باشید. مار یکی از خزندگان معروف هند است و تصویری قدیمی در ذهمه همه ی ما وجود دارد که یک هندی با زدن نی و ساز ماری در حال رقص از درون کوزه و یا سبدش بیرون می کشد، این تصویر را به طور واقعی در ساحل چپاتی خواهید دید.

2safar

این ها بخشی از فعالیت های خاص این ساحل هستند، در حالی مانند بسیاری از سواحل شنی، گردشگران در چپاتی می توانند، به کافه و رستوران های ساحلی بروند، کودکان از بازی های ساحلی استفاده کنند و یا سوار اسب و شتر های ساحل شوند . غرفه های غذای هندی هم یکی دیگر از موقعیت های خاص ساحل چپاتی است . اما شاید اشاره به پیشگویان و فال گیران هندی هم بد نباشد، هرچند می توان به عنوان یک تفریح و یک فان آن را امتحان کنید. این ساحل برای بسیار مکان نماسبی برای برگزاری جشن ها و تجمع های مدنی است، که البته برای تفریحات گردشگران خللی ایجاد نمی کند و اتفاقا گردشگران می توانند خود در قلب رخداد ها و رویداد های معمول زندگی مردم شهر بمبئی ببینند. ساحل چپاتی یکی از به یاد ماندی ترین سواحلی است که تا به حال در آن قدم گذاشته اید.