جاذبه های گردشگری جهان - ساندر نرسی دهلی هند

جاذبه های گردشگری جهان - ساندر نرسی دهلی هند

2safar

جاذبه های گردشگری این که هویت را باید به حاکمان امپراتوری مغولی اش نسبت داد، تنها بنا های و آثار تاریخی نیستند، بلکه همان طور که پیشتر عنوان شد، این مجموعه زیبا پس از مرمت و بازسازی دوباره و بازگشایی اش نمونه ی زیبایی از جاذبه های گردشگری شد و امروزه گردشگرانی با سلایق مختلف و هدف های متنوع می توانند به این مجموعه بروند و از دیدن چنین مکان هایی در شهر زیبای دهلی لذت ببرند.

2safar

این مجموعه 36 هکتاری یکی از بهترین تفریحگاه های تاریخی و طبیعی است که شما در شهر دهلی پیدا خواهید کرد و در کنار پارک لودی(که قبلا در سایت 2safar آن را معرفی کرده ایم و شما برای آشنایی بیشتر می توانید به سایت مراجعه کنید) از جمله فضا های سبزی هستند که در کنار بنا ها و مکان هایی تاریخی و زیبای پذیرای گردشگران شهر دهلی می باشند. با این تفاوت که در ساندر نرسی گردشگران با تنوع بالایی از گیاهان و درختان رو به رو هستند، به نحوی که در کنار جاذبه های تاریخی این پارک می توان آن را یکی از ارزشمند ترین پارک های گل و گیاه و همچنین درخت در دهلی دانست. این تنوع گیاهی انواع و اقسام مختلفی را شامل می شود. تنوع گونه های مختلف درختان موجود در ساندرنرسی می توان در حدود 280 گونه دانست که در کنار تنوع گیاهای بسیاری بالایی شاهد خواهید بود، که مانند موزه ای زیبا، انواع و اقسام و گیاه و درختان را پیش روی شما قرار می دهد. و این تنهای تنوع گیاهی است، اگر به این وسعت تنوعی ، تنوع گونه های پرنده و پروانه را هم اضافه کنید، بدون شک ساندر نرسی رویایی تر و خواستنی تر خواهد شد. در ساندر نرسی از حدود 80 گونه پرنده نگهداری می شود، که در کنار 36 گونه ی پروانه موجود در این پارک قرار دارند.

2safar

گردشگرانی که به این پارک می آیند در ابتدا با مجموعه ای رو به رو هستند که شباهت زیادی به آرامگاه همایون شاه دارد، اما در ادامه با مقبره ها و بنا های مختلفی رو به رو می شوند که هویتی جدا به خود می گیرد. با این حال، هنگامی که گردشگران ساندر نرسی گلخانه های وسیع و زیبای آن را ببینند، هویت این پارک باز هم تغییر می کند. 8 هکتار گلخانه ی سر سبز هر ببیننده ای را به خود جلب می کند و به نحوی که گل های رنگارنگ اش بخش های دیگر این مجموعه را از یادتان خواهد برد.

2safar

همه این بخش های بیشتر ما را مجذوب ساندرنرسی می کنند و بخصوص گردشگران که به این مجموعه قدم گذاشته اند، از دیدن هیچ بخشی از پارک دچار یکنواختی نمی شوند و این تازه گی لذت تفریح در این مکان را برای شما بیشتر خواهد کرد، پارکی که سوژه های بسیار متعددی برای عکاسی است . گردشگرانی می توانند در موقعیت های مختلف این سفر را در قالب عکس ثبت کنند. البته هنوز بسیاری از بخش های تفریحی به این پارک اضافه نشده و با تکمیل روند تجهیز ساندر نرسی می توان از این مجموعه تاریخی و زیبا به عنوان یکی از قطب های گردشگری دهلی نام برد.