جاذبه های گردشگری جهان - لودی گاردن(باغ لدی) دهلی هند - قسمت اول

جاذبه های گردشگری جهان - لودی گاردن(باغ لدی) دهلی هند - قسمت اول

2safar

اگر در شهر دهلی در میان هیاهوی پرازدحام پایتخت هندوستان، به دنبال یک مکان آرام ، زیبا و دلنشین هستید، که فرصت قدم زدن در میان فضای زیبای و دلنشین را برای تان مهیا کند، بهترین راه سوار شدن مترو و پیاده شده در ایستگاه های Lok Kalyan Marg و Khan Market است در این ایستگاه های مترو می توانید خود را به یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری شهر دهلی برسانید، جاذبه ای از اسم اش ماهیت آن را می توانید حدس بزنید. لودی گاردن، شاید اسم گاردن یا همان باغ، از درست بودن انتخاب تان خبر بدهد اما وقتی نام لودی را هم می شنوید و اگر تا اینجای سفر با ما در 2safar بوده باشید، می فهمید این اسم شما را به یک مکان تاریخی خواهد بردو ترکیب این دو اسم جذابیت آن را بدون شک برای تان بیشتر می کند.

2safar

لدی یا لودی یکی از سلسله های پادشاهی در شبه قاره ی هندوستان بود که در دوران حکومت سلطان محمود غزنوی برای گسترش اسلام به هند آمدند و پس از فتح هند توسط سلطان محمود، در این جا ماندند و به عنوان نمایندگان امپراتوری غزنویان بر قسمت هایی از هند و پاکستان حکومت راندند. سر سلسله ی این حکومت، بهلول لودی بود و فرزندش سکندر لودی پس از او بر سلطنت تکیه زد و امروز ما در 2safar می خواهیم به مکانی و زیبا و آرامش بخش برویم که بنایی متعلق به دوران لودی و بخصوص سکندر لودی است، مکانی که یکی از تفریحگاه های مردم دهلی به شمار می رودف تفریحگاهی که شاید آرامش بخش ترین باغ تاریخی دهلی باشد و حتی هندوستان باشد.

2safar

لودی گاردن یا باغ لدی ، امروزه یک پارک شهری به شمار می رود، که با حدودا 90 هکتار وسعت یکی از فضا های سبز مهم اصلی شهر محسوب می شود. نکته ی جال اینکه در این باغ تفریحی، سرسبز و زیبا، بنا های تاریخی نیز وجود دارد که دیدن آن ها و ایستادن در کنار آن ها برای گردشگران جاذبه ای تماشایی است ولی شاید برای مردم دهلی بخشی از زندگی و خاطرات جمعی آنان باشد، بنا هایی زیبا و تماشایی که با برخورداری از معماری تلفیقی هندو و اسلامی بخشی جدا نشدنی از لودی گاردن است. هرچند سازمان باستان شناسی هندوستان از این آثار تاریخی محافظت می کند اما بنا های تاریخی این باغ تاریخی، در قلب زندگی عادی مردم دهلی قرار دارد و گردشگران به خوبی آن را درک می کنند.

2safar

یکی از ویژگی های بارز این باغ تاریخی مسیر های پیاده روی، ورزش و قدم زدن های تفریحی مردم و گردشگران دهلی است، درختان، فضای سبز و زیبا این پارک از جمله محیط های محبوبی است که افراد مختلفی را به سوی خود می کشاند و شاید اولین هدف ما برای انتخاب این مکان، که همان فضای آرامش بخش و دلنشین این باغ بود، بهترین معرفی از باغ لودی است، هرچند در ادامه ی مسیرمان در این پارک شهری امروز باغ تاریخی دیروز، شما را با مکان های تاریخی این باغ آشنا می کنیم و لذت دیدن آثار تاریخی در چنین فضا هایی بدون شک فراموش نشدنی خواهد بود، پس با ما در باغ لودی همراه باشید.