جاذبه های گردشگری جهان - معبد مومبا دوی ماندیر بمبئی هند

جاذبه های گردشگری جهان - معبد مومبا دوی ماندیر بمبئی هند

2safar

بمبئی برای گردشگران بهشتی است که جاذبه های گردشگری بسیاری منتظر آنان است، در این شهر شما باید انتخاب کنید که در زمانی که در این شهر قرار دارید، به کدام گوشه ی شهر بروید و کدام جاذبه ی گردشگری این شهر را ببینید. ما در 2safar تعدادی زیادی از جاذبه های گردشگری بمبئی را معرفی کرده ایم ما با این حال تعدا متعددی از گالری ها و معابد این شهر هنوز پیش روی ما قرار دارد، که در ادامه به معرفی آنان خواهیم پرداخت. معبد مومبا دوی ماندیر یکی از معاب قدیمی و تاریخی شهر بمبئی است که جاذبه ای دیدنی به شمار می آید، اگر به دنبال سفری تجربی و راز آلود هستید، این شهر بهترین انتخاب است، شهری با هزاران معبد در بطن سرزمین که دنیایی از معابد پیش روی شماست و گردشگران می توانند باور ها و رفتار مذهبی متعددی و متنوعی را از نزدیک ببینند و نمود های عینی هر کدام از این باور های مذهبی را مشاهده نمایند.

2safar

معبد مومبا دوی ماندیر یکی از معابد قدیمی شهر بمبئی است که متعلق به یکی از الهه های هندو به نام دوی است، دوی به زبان مارتی که یکی از اشکال مشتق شده ی زبان سانسکریت می باشد، به معنای الهه مادر است، بر اساس اطلاعات موجود در خصوص این بنای تاریخی، زمان ساخت و قدمت آن به حدود سال های نزدیک به 16775 میلادی می رسد و برای گردشگران مکانی تاریخی با باور های مذهبی در قلب شهر بمبئی است، که تجربه ای تازه و هیجان انگیز خواهد بود. معبد مومبا دوی ماندیر در جنوب شهر بمبئی قرار گرفته و یکی از امکان مقدس مردم هندو مذهب شهر بمبئی محسوب می شود. از این رو، توجه به باور های آنان و رعایت آنها برای گردشگران امری ضروری است. روزانه صد ها نفر از مردم هندو مذهب بمبئی در این معبد به عبادت می پردازند و فرصت بسیار مناسبی برای گردشگران است تا در معبد این چنین، با بخش هایی از باور های مردم مردم هندو آشنا شوند.

2safar

حضور در چنین مکان هایی یکی از لذت بخش ترین قسمت های سفر در هند است، موقعیتی تازه، دنیایی متفاوت و البته تجربه ی معنوی محسوب می شود. البته بنای اولیه این معبد 6 قرن پیش ساخته شد که مورد تخریب قرار گرفت و بنای کنوی بار دیگر شکل گرفت.

2safar

گردشگران در معبد مومبا دوی ماندیر مجسمه ی الهه ی مادر یا الهه دوی را خواهند دید که با لباس و تاج نقره ای و گردنبند طلائی و گل میخ بینی یکی از قسمت های اصلی و هویت این معبد به شمار می رود. ساختار معبد، شکل و اجزای مختلف معماری معبد مومبا دوی ماندیر از جمله بخش های دیدنی و جذابی است که گردشگران می توانند آن ها را از نزدیک ببینند، هنری که بر گرفته از هنر معماری هندی که باور های و آئین مذهبی هندو با توجه و تمرکز بر الهه دوی را نمایان می کند. بدون شک حضور در معبد مومبا دوی ماندیر برای گردشگرانی که پا به بمبئی گذاشته اند، لذت سفر به این شهر را افزایش می دهد وتجربه ای خاص از معبدی دیگر در بمبئی است.