جاذبه های گردشگری جهان - موزه ی راه آهن دهلی هند

جاذبه های گردشگری جهان - موزه ی راه آهن دهلی هند

2safar

هنگامی که به هندوستان وارد می شوید، بخش های مختلفی از این کشور شما را غافل گیر خواهند کرد، از سنت ها و باور های مذهبی تا رسوم و اعتقادات روزمره ی مردم، همین عامل هم این کشور و تمام عجایب روزمره اش را دیدنی تر و تماشایی تر می کند. حتی در این کشور، شما می توانید وسایلی را ببینید که از اروپا به شرق و هند آمده اما در این کشور به عجیب و غریب ترین شکل خود تبدیل شده اند. در ادامه مسیر مان در شهر دهلی موزه ی راه آهن این کشور را به شما معرفی می کنیم، موزه ی که شاید برای بسیاری از گردشگران هیجان انگیز باشد اما بدون شک برای گردشگرانی که به این موزه قدم می گذارند، تماشایی و لذت بخش خواهد بود.

2safar

شبکه راه آهن هند در سال اوسط قرن نوزدهم یعنی در سال 1845 میلادی، براه افتاد که یکی از قدیمی ترین خطوط ریلی در جهان به شمار می رود و از این نظر داستان جذاب و تماشایی خواهد بود برای گردشگرانی که می خواهند موزه ی ملی راه آهن این کشور را در شهر دهلی ببینند. راه آهن در هندوستان مانند شریان های مهم است که این کشور به شدت به آن وابسته است، به نحوی که می توان شبکه ی ریلی این کشور را از مهمترین بخش های اقتصادی آن دانست. با خروج انگلیسی ها از شبه قاره و استقلال این کشور، در سال 1951 راه آهن هند ملی اعلام شد. راه آهن هند مانند خود این کشور پدیده ای عجیب است، از حجم جمعیتی باور نکردنی که روزانه در این کشور با قطار جابه جا می شوند تا رخ داد ها و صحنه های باور نکردنی که تنها در این کشور خواهید دید.

2safar

به همین خاطر موزه ی ملی راه آهن برای شما تماشایی و جذاب خواهد بود. این موزه در شهر دهلی قرار دارد و از سال 1977 در زمینی به مساحت 10 هکتار آغاز به کار کرد. این موزه برای اولین بار در سال 1962 به عنوان یک طرح مطرح شد و در سال 1970 پس از تایید طرح، روند ساخت موزه آغاز شد که تا سال 1977 به طول انجامید و در سال 1995 به عنوان موزه ی ملی راه آهن به کار خود ادامه داد. در این موزه بخش ها و قسمت های تماشایی مختلفی وجود دارد که شما را با تاریخچه ی وسیع این صنعت و این تاریخ در هندوستان آشنا می کند.

2safar

البته باید به این نکته اشاره داشت که دیدن نمایشگاه مختلف این موزه برای هر بیننده ای جذاب خواهد بود. یکی از دیدنی ترین وسایل موجود در موزه، مونوریل بخاری منحصر به فردی است که متعلق به سال 1907 میلادی است و یک نمونه ی فوق العاده به شمار می آید. از دیگر بخش های خاص این موزه که در معرض دید گردشگران قرار دارد، می توان به سیستم های ریلی اولیه ای اشاره کرد که درست در این موزه جانمایی شده اند و گردشگران می توانند آن ها را از نزدیک مشاهده کنند.

2safar

اما یکی از ویژگی های خاص موزه ی ملی راه آهن دهلی ، نمایشگاه هایی است که در قالب آن به بخش های مختلف صنعت راه آهن در هندوستان پرداخته شده، گردشگران به خوبی در جریان آن قرار خواهند داشت، اما این موزه ی متفاوت و دیدنی برای گردشگران شهر دهلی لحظات خوشی را رقم خواهد زد.