جاذبه های گردشگری جهان - موزه ی باستان شناسی و زیر آب بدروم ترکیه

جاذبه های گردشگری جهان - موزه ی باستان شناسی و زیر آب بدروم ترکیه

2safar

در معرفی قلعه ی بدروم با شما از موزه ای سخن گفتیم که امروزه گردشکران می توانند در بنای قدیمی قلعه از آن دیدن کنند، این موزه، موزه ی باستان شناسی زیر آب است، که یکی از مهمترین و بزرگترین موزه های جهان در این بخش به شمار می رود. موزه باستان شناسی بدروم در سال 1964 در قلعه بدروم تأسیس شد. در ابتدا مرمت قلعه در اولویت قرار داشت و پس از پایان یافتن مرمت قلعه ی تاریخی بدروم، سالن هایی برای شکل گیری موزه برپا شد.گردشگران امروزه می توانند از 14 سالن نمایش در موزه بدروم دیدن کنند. این موزه یکی از موزه ی های نادر و هیجان انگیز در جهان محسوب می شود، که در نوع خود برای گردشگران دیدنی است و تجربه ای جدید خواهد بود و همانطور که از نام موزه مشخص است ، این موزه آثار باستانی در زیر آب را به نمایش می گذارد.

2safar

گردشگران با موزه ای روبه رو هستند که از گنجینه های کشف شده در اعماق دریا حفاظت می کند و آنها را به نمایش می گذارد. دیدن چنین آثاری بدون شک هیجان بسیاری خواهد داشت. از میان 14 سالن نمایش موزه ی باستان شناسی زیر آب بدروم می توانیم به سالن های سیاه‌چال، برج بریتانیا، برج آلمان، برج مار (موزه مخفی)، نمایشگاه حمام ترکی، تالار شیشه‌ای، کشتی شکسته، سکه‌ها و جواهرات و اشیای قیمتی اشاره کنیم. که هرکدام با توجه به اسم های شان بدون شک جذابیت بالایی دارند. موزه در هر نوع اش در بردانده ی اطلاعاتی وسیع و دیدنی های جدید و جذاب از دوره های مختلف تاریخی است که برای هویت های مختلف دارای اهمیت بسیاری هستند، اما این موزه تنها برای ساکنین بدروم یا کشور ترکیه دارای اهمیت نیست بلکه انتخاب این موزه به عنوان موزه ی سال در سال 1995 در اروپا اهمیت و جایگاه این موزه را نشان می دهد و از این رو، بخش های مختلف این موزه برجستگی بیشتری برای گردشگران دارند.

2safar

گردشگران در هنگام ورود به این موزه مجسمه‌ای را خواهند دید که متعلق به بنیان‌گذار موزه ی باستان شناسی زیر آب است. برای آشنایی بیشتر شما به برخی از این تالار ها سر میزنیم. تالار شیشه یکی سالن های نمایش موزه است، که اشیا و آثار فاخر و دیدنی را در خود جای داده و در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دارد.این سالن در سال 1986 افتتاح شد و گردشگران می توانند اطلاعات کلی در خصوص مجموعه شیشه ای موزه را در این جا کسب کنند.گردشگران در این سالن آثار و نمونه های مربوط به قرن 14 قبل از میلاد تا قرن یازدهم میلادی را مشاهده می کنند. از نکات جالب دیگر در این سالن یک آکواریوم است که در داخل یک دیوار برجسته در قرار گرفته و این آکواریوم یک مدل کوچک اما مفصل از گودبرداری در زیر آب را نشان می دهد. که از جمله بخش های محبوب گردشگران در موزه ی باستان شناسی بدروم محسوب می شود. تلار شیشه ای تلاری باشکوه است که البته تنها یکی از بخش های موزه ی به شمار می آید. با ما در ادامه مسیر همراه باشید تا به سالن های دیدنی و جذاب دیگر این موزه سر بزنیم.

2safar