جاذبه های گردشگری جهان - پارک آبی قلمرو پادشاهی بمبئی هند

جاذبه های گردشگری جهان - پارک آبی قلمرو پادشاهی بمبئی هند

2safar

درست چسبیده به پارک تفریحی اسلوردEsselword (که پیش تر در سایت 2safar به معرفی آن پرداخیتم و ما برای آشنایی می توانید به سایت مراجعه کنید) یکی از بزرگترین پارک های آبی قاره ی آسیا قرار دارد. از این رو، منطقه ی گورا در کنار دیگر جاذبه های خاص و تاریخی زیبایش قلب شادی و تفریح شهروندان و گردشگران بمئی است، قرار داشتن این دو پارک جذاب ، گردشگران و مردم شهر بمبئی را به این منطقه ی زیبای شهر بمبئی می کشاند. پارک آبی شهر بمبئی با نام واتر کینگدوم Water Kingdom شناخته می شود که به معنی قلمروپادشاهی آب است. اسمی که هیجانِ ورود به این مکان را بیشتر می کند و گردشگران خود را در مکانی خواهند دید که سرگرمی های آبی فوق العاده ای در آن جاست و اوقات لذت بخشی پیش رویشان خواهند بود.

2safar

پارک های آبی از نیمه ی دوم قرن بیست به بعد به دایره ی تفریحات بشر امروز اضافه شد و به مکانی گفته می شود که بسیاری از امکانات پارک های قدیمی تر، در محیطی همراه با آب قرارگرفته اند و افراد در سنین مختلف می توانند از امکانات موجود در چنین مکان هایی استفاده کنند. از آنجایی بازی های آبی همیشه جذابیت بالایی برای افراد دارد، پارک آبی در فضایی محدود، تفریحات بیشتری را برای علاقه مندان به چنین فضاهایی مهیا می کند.

2safar

واترکینگدوم یکی از همین مکان های جذاب و دیدنی است ، که وسایل و لوازم سرگرم کننده ی آن در محیطی آبی گردشگران و شهروندان بمبئی را در خود غرق شادی می کند. شاید عدد مساحت 90 هزار متر مربعی این پارک آبی وسعت این را بهتر نشان دهد، که در حدود 30 بازی و و موقعیت هیجان و انگیز و شادی آور در آن تعبیه و ساخته شده است. از سرسره های پر پیچ و خم گرفته تا سقوط به داخل و آب و فواره های آبی بزرگ و استخر های وسیع برای انجام بازی های آبی، همگی آنها بخشی از تفریحات آبی این مکان هیجان انگیز به شمار می آیند. بسیاری از گردشگران و کسانی که از این پارک دیدن کرده اند، سرسره ی کاستر(coster ) با سرعتی در حدود 60 تا 70 کیلومتر بر ساعت افراد را به پایین منتقل می کند، هیجانی لذت بخش و شادی آور که طرفداران بسیاری دارد. گرداب این پارک آبی هم مانند بسیاری از گرداب های پارک های آبی دنیا از بخش های محبوب میان گردشگران برخوردار است . مسئولان این پارک هر بخش از پارک آبی واترکینگدوم را با اسمی خاص مشخص کرده اند، که شاید در اندازه های بزرگتر و کوچکتر در دیگر پارک های آبی کشور های مختلف دیده باشید، اما مهمترین دلیل جذابیت این پارک برای معرفی آن به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شهر بمبئی ، عنصر سرگرمی برای گردشگران است، سرگرمی که همراه با خانواده و دوستان از محبوب ترین بخش های هر سفری به شمار خواهد رفت و خستگی سفر را از تن گردشگران بیرون می کند و این در حالی است، که با وجود برخورداری پارک آبی واتر کینگدوم از چنین موقعیتی ، پارک دارای وسایل و ابزار بازی متعدد، فضای زیبا و وسیع، محیطی بسیار دوست داشتنی است.

2safar