جاذبه های گردشگری جهان - پارک جنگلی جهان پناه دهلی هند

جاذبه های گردشگری جهان - پارک جنگلی جهان پناه دهلی هند

2safar

جاذبه های طبیعی و پارک های جنگی اطراف دهلی را می توان مکان هایی محبوب در میان گردشگران دانست، جاذبه هایی که گردشگران و شهروندان دهلی در این مناطق اوقات فرح بخشی خواهند داشت و دور از فضای شلوغ و پر اذهام دهلی می توانند لحظات آرامی را سپری کنند و از فضای سبز و جنگی این مناطق بهترین استفاده را برای قدم زدن ببرند. یکی از پارک های جنگلی در شهر دهلی، چهان پناه است، که در قسمت جنوبی شهر دهلی واقع شده و بهترین گزینه برای طبیعت گردی، قدم زدن و ورزش کردن در قسمت های جنوبی و جنوب شرقی دهلی است.

2safar

البته این منطقه یکی از شهر های قرون وسطایی دهلی به شمار می رفت، که در حدود 1326 و 1327 میلادی توسط محمد بن تغلق پادشاه تغلقیان دهلی پایه گذاری شد، که پیش تر در سایت 2safar به معرفی قلعه تاریخی این شهر در مقابل مغولان پرداختیم. پارک جنگلی هم درست در این بخش از دهلی قرار دارد. فضایی طبیعی با پوشش گیاهی متراکم که گونه های مختلفی از درختان، گیاهان و جانوارن مختلفی را در خود جای داده است، مساحت تقریبی این پارک جنگلی و زیبا، در حدود 435 هکتار است، که به صورت حفاظت شده مکانی بی نظیر برای شهروندان و گردشگران شهر دهلی است.

2safar

دهلی در گذر زمان با گسترش شهر نشینی و ایجاد بنای های تاریخی و معاصر زیبایش، قسمت های وسیعی از پوشش گیاهی و منابع طبیعی اش را از دست داده است و این جنگل معروف به جهان پناه از معدود جان پناه های موجود در دهلی است که برای مردم، شهروندان و انواع پرندگان و جانوران دهلی باقی مانده است. متاسفانه در همه جای دنیا پیشرفت و حرکت به سوی آینده همراه با ویرانی و تخریب منابع طبیعی و محیط زیست بوده است، پارک جنگلی جهان پناه مجموعه بزرگی از فضای متراکم طبیعی است، که مکان ها و جاذبه های تاریخی متعددی از شهر تاریخی جهان پناه را در خود جای داده اما مهمترین قسمت این بخش بدون شک فضای جنگی و طبیعی آن است.

2safar

هنگامی که قدم زنان از مسیر های خاکی و سنگ ریزه ای جنگل جهان پناه عبور می کنید،افراد بسیاری در آنجا خواهید دید که در حال ورزش کردن هستند، از قدم زدن ساده گرفته تا انجام حرکات یوگا که در هوای تازه و دلپذیر این منطقه شما را به وجد می آورند. مسیر ها دویدن هم و دوچرخه سواری هم در این پارک مشخص است، اما دیدن فضایی تراکم از درختان و انواع پوشش گیاهی، صدای پرندگان در میان درختان، شادی و نشادی که در اثر این محیط میان افراد ایجاد می شود، همگی این ها، برای گردشگرانی که به این محیط قدم می گذارند، لذت بخش خواهد بود، در شهر دهلی جاذبه های تاریخی ، بنا های فاخر و آثار چشم گیری را مشاهده کردیم، اما هنگامی که به دامن طبیعت می روید و به آرامی در میان درختان قدم بر می دارید، زمان سرعت اش را از دست می دهد و آرامش ذهن کمترین لذتی است که شما در پارک جنگلی جهان پناه در شهر دهلی تجربه اش خواهید کرد.