جاذبه های گردشگری جهان - پناهگاه پرندگان کارنالا بمبئی هند - قسمت دوم

جاذبه های گردشگری جهان - پناهگاه پرندگان کارنالا بمبئی هند - قسمت دوم

2safar

درادامه ی معرفی پناهگاه پرندگان کارنالا به عنوان یکی از تماشایی ترین جاذبه های گردشگری شهر بمبئی ، شما را با گونه های خاص و دیدنی پرندگان این پناهگاه و دیگر قسمت های تماشایی این محوطه ی زیبا آشنا می کنیم. کبوتر سبز – خاکستری(The grey-fronted green pigeon) (Treron affinis) که از خانواده ی کبوتر های Treron ، از جمله پرندگان زیبایی است که گردشگران در این پناهگاه امکان دیدن آن را دارند.کبوتر The Nilgiri wood pigeon (Columba elphinstonii) کبوتر بزرگی است که یکی از پرندگان خاص مناطق جنوب غربی هند است و کارنالا زیستگاه های این گونه در هندوستان محسوب می شود. هندوستان کشوری است که 12 درصد از گونه های مختلف پرندگان جهان به طور خاص در این کشور زندگی می کنند و یکی از بی نظیر ترین مناطق برای زیست پرندگان به شمار می رود، به همین خاطر، این منطقه ی حفاظت شده یکی از خاص ترین زیست گاه های پرندگان است و بهترین فرصت برای گردشگران خواهد بود تا در این منطقه ی باشکوه و زیبا گونه های مختلفی از پرندگان را مشاهده کنند.

2safar

از دیگر گونه های پرندگان در این منطقه، طوطی های بالدار آبی The blue-winged parakeet است، که آن را به عنوان طوطی مالابار the Malabar parakeet (Psittacula columboides) هم می شناسند، این نوع طوطی نیز خاص مناطق جنوب غربی هند می باشد. The white-cheeked barbet یا small green barbet هم خاص این مناطق است که با نام Psilopogon viridis شناخته می شود. لارو ملابار یا گاو هلالی مالابار (Galerida malabarica) هم گونه ای دیگر از لارو در خانواده Alaudidae است که زیست گاه اصلی آنان در غرب هند می باشد.آفتابگردان کوچک (Leptocoma minima) و آفتابگردان ویگورس (Aethopyga vigorsii) ، آفتابگردان Sahyadri از جمله پرندگان خاص مناطق غرب هند هستند. از دیگر پرندگان این پناهگاه را می توان به آلپبوف نپالی، پیاتپت نیلگیری، خرمابلبل گلوآبی، دمِسوزنی پشتِقو قدرت، دودوئک جردان، زاغ کوهی شکم‌سفید، سار مالابار، سینه‌سرخ آبی نیلگیری، عقاب شکم‌حنایی، قوش-عقاب کوهستانی، کبوتر چوبی نیلگیری، گلِکوب نیلگیری، لانه‌کن مالابار، لیکوی حنایی، لیکویی نوکاتزرد، مَنخخورک پشتِحنایی، موصخورک کوتاهوله خاوری، مگس‌گیر آبی شکم‌سفید، کِشاخ خاکستری مالابار، نوک‌نقر قدرت سیاه‌گلو اشاره کرد. شاید سخن گفتن از انواع پرندگان و اسم های تخصصی آنها جذابیت چندانی برای شما نداشته باشد، چرا که بسیاری از گونه ها با تفاوت بسیار کوچکی از یکدیگر قابل تشخیص هستند. اما بسیاری از گردشگران به واسطه ی علاقه به پرندگان شیفته ی این پراکندگی و تنوع بالای پرندگان این منطقه ی زیبا هستند و گردشگران متعددی هم در جریان بازدید از کارنالا به پرندگان علاقه مند می شوند.

2safar

با این وجود، حضور در چنین فضا و محیطی برای گردشگران اوقات لذت بخش و فراموش نشدنی به همراه دارد. قدم زدن در کارنالا و پیاده روی در مسیر های مختلفی که برای گردشگران ایجاد شده، آنان را با مناظری بکر و چشم اندازهایی بی نظیر رو به رو می کند، که شاید تنها در برخی از فیلم های سینمایی بتوان چنین صحنه هایی را دید.

2safar

کارنالا با تمام زیبایی هایش برای گردشگرانی که به آن قدم می گذارند، مکانی دیدنی است، که حضورشان در هندوستان رنگ بیشتری پیدا کند، این منطقه ی باشکوه، بدون شک بخشی از خاطرات فراموش نشدنی هر گردشگری است که به این منطقه ی رویایی می آید.