جاذبه های گردشگری جهان - کادینلار دنیز کوش آداسی

جاذبه های گردشگری جهان - کادینلار دنیز کوش آداسی

2safar

با پررنگ تر شدن نقش گردشگری در زندگی مردم، استفاده از پتانسیل های زیست محیطی و جغرافیایی در کنار موقعیت های تاریخی، فرهنگی و اجتماعی مورد توجه شهر ها و کشور های مختلف برای افزایش جذب گردشگر و در نتیجه افزایش درآمد قرار گرفته است. از این رو، در شهر ها و کشور های دنیا اشکال متعددی از جاذبه های گردشگری شکل گرفت که تا چند دهه قبل تر از آنها خبری نبود، در حالی که امروزه ما آنها را به عنوان یکی از مکان های تفریحی و گردشگری معروف و شناخته شده با رفتار اجتماعی و فرهنگ خاص می شناسیم.

2safar

گردشگری ساحلی یکی از این موارد است، که البته این شکل از گردشگری را می توان جزء اولین اشکال گردشگری مدرن به حساب آورد. سواحل یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین مقاصد گردشگری است و طیف وسیعی از گردشگران برای رفتن به یک ساحل خاص سفر خود را آغاز می کنند. کادینلار دنیزی یکی از همین ساحل معروف و دلپذیر دنیاست که افراد بسیاری از از نقاط مختلف دنیا به ترکیه می کشاند. نام دیگری که به این ساحل زیبا اطلاق می شود، لیدیز بیچ (ladies beach) است، که نام ترکی آن کاردینلار دنیز می باشد.

2safar

گردشگران می توانند در هتل های معروف و بزرگی کناره ی ساحلی کاردینلار دنیز مستقر شوند. برای رفتن به این بخش از کوش آداسی باید به قسمت جنوبی شهر بروید. جاده ی ساحلی زیبا این پلاژهم که در طول ساحل کادینلار دنیز کشیده شده ، بهترین مکان برای قدم زدن گردشگران در کنار دریای اژه است. این جاده ی ساحلی که در برخی نقاط آن درختان زیبای نخل سایه های تکه تکه شده ای را در آن ایجاد کرده، یکی از پر جمعیت ترین مکان این ساحل به شمار می آید که سواحل کوچک متعلق به هتل های کناره ی این ساحل را به هم وصل می کند.

2safar

رستوران ها و کافه های کناره ی این ساحل هم از دیگر جاذبه های دیدنی کادینلار دنیز به شمار می آید که گردشگران بسیاری از نقاط مختلف دنیا به این قسمت از ترکیه می کشاند. اما یکی از ویژگی های خاص ساحل کادینلار دنیز، شفافیت و شکل آب روشن این ساحل است. فعالیت های آبی و تفریحات ساحلی هم از بخش های دیگر کادینلار دنیز به شمار می رود که به دلیل همین ویژگی آب های کناری ساحل محبوبیت بسیار زیادی دارند.

2safar

سواحل شنی یکی از جذاب ترین سواحل تفریحی در دنیاست، که گردشگران با اهداف متنوعی راهی چنین مکان هایی می شوند. بازی شن ، خورشید و آب، تلفیقی بسیار لذت بخش، درمانی و آرامش بخش برای گردشگران است، که در کاردینلار دنیز به شکل زیبایی در اختیار شان قرار می گیرد. سواحل زیبای کاردینلار دنیز علاوه بر تمام تفریحات و فعالیت های آبی اش از یک جذابیت بسیار لذت بخش دیگر برخوردار است و آن مناظر زیبا، دیدنی و چشم نواز کاردینلار دنیز است که تجربه ی فوق العاده ای برای گردشگران به شمار می آید، تماشای طلوع و غروب آفتاب در کنار ساحل و در رستوران های ساحلی از جمله اوقات لذت بخش گردشگران در کوش آداسی است. سواحل کاردینلار با داشتن ساحل شنی و نور آفتاب بسیار مناسب ، دارای جنبه های درمانی بسیاری برای گردشگران است.