جاذبه های گردشگری جهان - کونات پلیس دهلی هند

جاذبه های گردشگری جهان - کونات پلیس دهلی هند

2safar

یکی از لذت بخش ترین قسمت های قدم زدن در مراکز و تجاری و جذابی است، که گردشگران در هر کجای دنیا عاشق آن هستند، از رستوران گردی و پاساژگردی گرفته تا رفتن به بازار های سنتی و محلی که بدون شک یکی از جاذبه های هیجان انگیز برای گردشگران محسوب می شود. حالا، اگر به این تفریح گردشگری، رنگ و بوی فرهنگی و بومی یک منطقه و یک کشور هم اضافه کنید، هیجان دیدن چنین مکان هایی بیشتر خواهد شد و این موضوع در هندوستان هزار داستان، لذت فراموش نشدنی است که گردشگران در شهر دهلی و در منطقه بنام کونات پلیس می توانند آن را تجربه کنند.

2safar

کونات پلیس یکی از بزرگترین مراکز تجاری در شهر دهلی نو است، که به دلیل نوشتار انگلیسی آن را CP هم می خوانند و گردشگران علاوه بر مغازه ها و مراکز تجاری محلی ، در این بخش از شهر می توانند برند ها معتبر دنیا را نیز ببینند و لذت خرید را به آن اضافه نمایند. یکی از ویژگی های مهم این بخش از شهر دهلی، ساختمان های تجاری است که به زیبایی ساخته شده اند و نمای شهر دهلی بیش از پیش مدرن کرده اند، ساختمان های باشکوهی که می توانند دهلی را با چهره ای مدرن و تازه به گردشگران نشان دهد.

2safar

برای اولین بار در سال 1929 پروژه ای برای ساخت منطقه ای مالی و تجاری در دهلی آغاز شد، که در سال 1933 این پروژه به پایان رسید، این طرح از سوی فرماندهی انگلیسی در هند ، برای افزایش روند تجاری در اهلی ایجاد اجرا شد و در ابتدا نام این منطقه بر اساس نام شاهزاده آرتور، دوک کونات گذاشته شد که با وقوع جنبش استقلال طلبی در هندوستان و خروج نیرو های بریتانیایی از شبه قاره این نام هم تغییر پیدا کرد.

2safar

پیش از ساخت این منطقه ی تجاری، این ناحیه از شهر دهلی فضایی جنگی با پوشش گیاهی متراکم بود که حجم جمعیتی پایینی هم در آن زندگی می کردند، اما با شروع پروژه، این منطقه با تغییرات گسترده ای رو به رو شد و از آن تاریخ به بعد همواه در معرض تغییر و بروز رسانی است . اما با این وجود، جاذبه های گردشگری بسیاری در این منطقه وجود دارد که گردشگران می توانند به بازدید آنها بروند. مهمترین سازه این منطقه هم کاخ کونات یا همان کونات پلیس است که این اسم به تمامی منطقه هم گفته می شود، اما کاخ کونات که بر اساس همان نام شاهزاده آرتور نام گذاری شده، طرح کلی این کاخ بر اساس یکی از طراح های معماری جان وود (John Wood) از معماران بنام انگلیسی گرفته شده و بر اساس المان های سبک معماری رنسانس اروپا و کلاسیک ساخته شد و معمار این کاخ فردی به نام رابرت راسل بود که مسئول به پایان رساندن این پروژه ی دولتی شد. منطقه به شکلی حلالی مانند بنا شد و که از دو طبقه تشکیل می شد و این مجموعه امروزه با نمایی بسیار زیبا، پذیرای بخش های مختلف تجاری و مالی دهلی است. با ما در ادامه ی این سفر به کاخ کونات همراه باشید تا بیشتر این منطقه گردشگری و تجاری دهلی را بشناسیم.