جاذبه های گردشگری جهان - گالری های هنری بمبئی هند - قسمت دوم

جاذبه های گردشگری جهان - گالری های هنری بمبئی هند - قسمت دوم

2safar

در ادامه معرفی گالری های هنری شهر بمبئی به عنوان بخشی از جاذبه های گردشگری این شهر به گالری ولت Volte می رسیم. این گالری در سال 2009 توسط Tushar Jiwarajka در شهر بمبئی تاسیس شد و طی 10 سال گذشته، دست به ابتکار های متعددی در حوزه نمایش آثار هنری زده است، گالری که دیدن آن برای گردشگران خالی از لطف نیست و آثار هنری شاخصی از هنرمندان بزرگ هندی را می توان در این گالری ببینند. یکی از فعالیت های این برگزاری همزمان چند پروژه هماهنگ با مجموعه های هنری بزرگ دنیا و همچنین موزه های معروف است که توجه بیشتری را به خود جلب می کند. از جمله هنرمندان معروف هندی که با این گالری همکاری می نمایند، می توان به نالینی مالینی Nalini Malini، شبا چهاچی Sheba Chhachhi و رانبیر کالکا Ranbir Kaleka از هنرمندان تاثیرگذار هندی اشاره کرد.

2safar

گالری هنری Art Musings هم از آن دست گالری هایی است که برای گردشگران و علاقه مندان به هند جذابیت بسیار زیادی دارد. این گالری در سال 1999 در بمبئی تاسیس شد و با وجود تعداد کم هنرمندان فعال در این گالری اما یکی از گالری های بین المللی در هند به شمار می آید.از ویژگی های این گالری می توان به سبک مدرنیستی آثارش اشاره کرد که در سراسر آسیا، اروپا و امریکای شمالی نمایشگاه هایی را برگزار کرده است.

2safar

گالری دیگر شهر بمبئی ، گالری چمولود Chemould است، که توسط ککوو گاندیKekoo Gandhy و خورشید گاندی Khorshed Gandhy در سال 1963 در این شهر تاسیس شده است. این گالری یکی از قدیمی ترین گالری های شهر بمبئی است. در حال حاضر شیرین گاندی مسئولیت مدیریت این گالری بر عهده دارد و از جمله گالری های سرشناس هند به شمار می آید. نکته ی قابل توجه در خصوص این گالری تاثیر این مجموعه در شناخته شدن بسیاری از هنرمندان سرشناس هندوستانی است که افرادی مانندMF Husai، Tyeb Mehta و SH Razaکه از هنرمندان جریان ساز هندوستان به شمار می آیند.

2safar

به طور کلی گالری های هنری از گالری های نقاشی گرفته تا دیگر گالری های هنرهای تجسمی، از جمله جاذبه های فرهنگی شهر و کشور ها به شمار می آیند. در این مکان ها شما می توانید با بخش های نادیده ی فرهنگی آن جامع آشنا شوید و همچنین مشکلات و دغدغه های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی آن جامعه را درک نمائید. به همین خاطر گالری های هنری شهر بمبئی علاوه بر ارزش و اهمیت هنری شان، دارای جایگاه اجتماعی بالایی هستند که در کنار ماهیت سرگرم کننده و لذت بخش برای گردشگران شناخت و فهم آن ها را نسبت به هندوستان نزدیک تر می کند.

2safar

گالری های دیگری مانند جهانگیر Jehangir Art Gallery ، Chatterjee & Lal، National Gallery of Modern Art، Project 88،Galerie Mirchandani + Steinruecke وJhaveri Contemporary از جمله گالری های مشهور و زیبا شهر بمبئی به مشار می آیند که در عرصه های مختلف هنری فعالیت دارند. این گالری های در کنار کارکرد های هنری شان بدون شک جذابیت های بصری شان برای گردشگران دیدنی و تماشایی است، هنر در بمبئی یکی از دلمشغولی های ساکنان این شهر بوده و گالری های مراکزی هنری متعدد این شهر هم یکی از جذابیت های گردشگری این کلان شهر خواهد بود.