جاذبه های گردشگری جهان - گالری های هنری بمبئی هند - قسمت اول

جاذبه های گردشگری جهان - گالری های هنری بمبئی هند - قسمت اول

2safar

در مطالب پیش و در معرفی جاذبه های گردشگری مختلف شهرها و کشور ها، از موزه ها به عنوان یکی از مهمترین جاذبه های هر شهر نام بردیم، جاذبه ای که عناصر مختلف تاریخی و هویتی یک شهر و یک جامعه را در ویترینی زیبا و شکیل در معرض دید عموم قرار می دهد و گردشگران به عنوان میهمانان یک سرزمین در کنار فعالیت های تفریحی در چنین مکان هایی می توانند در جریان تاریخ، هویت و فرهنگ کشورهای میزبانشان قرار بگیرند. اما این بار در 2safar به سراغ موزه ای نرفته ایم، هرچند در مسیر سفرمان به بمبئی چندین موزه ی معروف این شهر را معرفی کرده ایم. این با شما به سراغ بخش فرهنگی فعالی در بمبئی می رویم که این شهر را به یکی از قطب های هنری و فرهنگی هندوستان تبدیل کرده اند و بسیاری از گردشگران و هنرمندان بین المللی برای بازدید و تماشای این بخش به هندوستان سفر می کنند و گردشگران دیگر هم می توانند در این مکان های علاوه بر داشتن اوقاتی لذت بخش از تماشای آثار فرهنگی و هنری مختلف، شناخت بهتری نسبت به جامعه امروزین هند و بمبئی پیدا کنند.

2safar

گالری های هنری یکی از بخش های مهم زندگی امروزی در بمبئی است و افراد بسیاری هم به چنین مکان هایی علاقه مندند و به نوعی این گالری ها بخشی از جریان های فرهنگی هند به شمار می آیند، که برای هنر دوستان مکان هایی فوق العاده به شمار می آید.

2safar

DAG

یکی از مهمترین و مشهور ترین گالری های هنری بمبئی مجموعه ی هنری DAG است، که در سال 1993 در شهر بمبئی تاسیس شد. در این مجموعه ی هنر، سبک ها، مضمانیم و آثار هنرمندان قرن بیستم به نمایش گذاشته می شود از آثار سنتی، تا مدرن و پسا مدرن در این مجموعه به نمایش گذاشته می شوند و این تنها مختص به بمبئی نیست، در این مجموعه گردشگران و علاقه مندان به آثار هنری می توانند آثار هنرمندان شهر های مختلف هنر از کلکته، دهلی و... را در DAG مشاهده نمایند. مجموعه ای جامع که به بخش های مختلف عرصه های هنری است. شاید نامبردن اسم هنرمندانی که در گالری های این مجموعه اثرشان به نمایش در آمده است، بسیار زیاد باشد ، اما نکته مهم وسعت فعالیت ها و دامنه ی گسترده ای است که گردشگران در DAG خواهند دید. شاید برای کسانی که به چنین فضا هایی علاقه مند نباشند، حضور در چنین محیطی را کسل کننده بدانند، اما بسیاری از افرادی که به هند سفر می کنند، مجذوب بخش های مختلف فرهنگ این کشور غنی هستند و از این رو، نمایشگاه نقاشی و دیگر هنر های تجسمی برای یشان یکی از نمود های فرهنگی آن کشور به شمار می آید به گونه ای که گالری های DAG در بسیاری از نمایشگاه های بین الملی نیز حضوری فعال دارد و بسیاری از نمایشگاه های این مجموعه هم پذیرای آثار خارجی است و یکی از مهمترین گالری های هنری در عرصه بین الملل محسوب می شود. در ادامه این مسیر همراه ما باشید تا در آخرین مکان هایی که در شهر بمبئی خواهیم دید، شما را با گالری های هنری این شهر آشنا کنیم.

2safar