جاذبه های گردشگری جهان - یادبود آتاتورک کوش آداسی - قسمت اول

جاذبه های گردشگری جهان - یادبود آتاتورک کوش آداسی - قسمت اول

2safar

ترکیه کشوری است که در تاریخ معاصرش موجودیت خود را مدیون فردی بنام آتاترک می داند، شخصی که ما او را بنیان گذار جمهوری ترکیه می دانیم،این نام به معنای پدر ترک هاست و اسم اصلی او مصطفی کمال بود که بعدها در طی جنگ جهانی اول با رشادت ها و شجاعت های ذاتی اش شناخته شد و بعد از فروپاشی امپراتوری عثمانی این ترک مسلمان تحت نام مصطفی کمال پاشا ناجی سرزمین اش شد و ترکیه ی امروزی طی قرارداد ورسای در فرانسه با تلاش های مصطفی کمال پاشا موجودیت یافت.

2safar

از این رو، در تمامی شهر ها و مراکز مهم کشور ترکیه گردشگران و میهمانان این کشور شاهد یادبود ها و مجسمه هایی برای پاس داشت مصطفی کمال پاشا هستند. دولت ترکیه هم به صورت برنامه ریزی شده حضور و یاد بود این نماد ملی ترکیه را ترویج می کند. یکی از جاذبه های شهر کوش آداسی هم یاد بودی است که برای مصطفی کمال پاشا ساخته شده است. این تندیس و مجسمه ی بزرگ بر روی یکی از ارتفاعات مشرف به دریای اژه ساخته شده و گردشگران در کنار مجسمه آتاتورک منظره ی زیبا مشرف به دریا خواهند دید. سازندگان این مجسمه به گونه ای این تندیس را ساخته اند که انگار آتاتورک هم سواحل پر جمعیت و زیبای کوش آداسی و دریای اژه را نگاه می کند

2safar

امروزه گردشگران در کنار خط ساحلی کوش آداسی، یکی از شعار های سیاسی آتاتورک را در کنار یادبودی دیگری از این شخصیت سیاسی ترکیه می ببینند که بهانه ی خوبی برای تشویق و اشاعه ی صلح خواهد بود، صلح در خانه و صلح در جهان، شعاری زیبا که بسیاری از سیاست مداران چنین کلمات زیبا و خوش رنگی را ادا می کردند و اما در عمل هرگز به آن پایبند نبودند، این شعار زیبای آتاتورک در کنار ساحلی گردشگری که میهمانانی از نژاد ها، قومیت ها، ادیان و کشور های مختلف در کنار این شعر نوشته شده و یادبود آتاتورک عکس یادگاری می گیرند، قابل توجه است، گردشگران در کنار ساحل زیبا و آرامش بخش دریای اژه قدم می زنند و جاذبه های دیدنی این بخش از ترکیه را مشاهده می کنند و این شعار زیبای مصطفی کمال پاشا بسیار خوش سلیقه و زیبا در این بخش از شهر کوش آداسی جا گرفته است.

2safar

گردشگری یکی از نمود های تجربی صلح است، که در قسمت های مختلف و در کنار جاذبه های گردشگری کشو آداسی می توان آنها را دید، از جزیره ی کبوتر گرفته تا ساحل کارینلار دنیز هر کدام از این جاذبه های زیبا نمود دیدنی برای صلح در خانه است. اگر از هرکجای دنیا به این کشور زیبا و شهر بی نظیر کوش آداسی آمده باشید، لذت دیدن شهری چشم نواز با مناظری لذت بخش و گردشگرانی بسیار برای شما تجربه ای فراموش نشدنی خواهد بود و این تجربه را با خود به شهر ها و کشور هایتان خواهید برد و این گونه مصطفی کمال پاشا نزدیک به یک قرن پس از تشکیل جمهوری ترکیه ، شاهد عملی شدن شعار زیبایش در کوش آداسی و دیگر نقاط ترکیه خواهد بود، صلح در خانه و صلح در جهان.