جاذبه های گردشگری جهان - ترکیه

جاذبه های گردشگری جهان - ترکیه

2safar

سفر به ترکیه، سفر به امپراتوری های بزرگ، جاده ابریشم و داستان های هیجان انگیز از تاریخ دنیاست. سرزمینی تاریخی با سواحلی زیبا، مناطق کوهستانی سرسبز و چشم نواز و شهرهایی قدیمی و کهن سال، شما در این کشور جاذبه های تاریخی، تفریحی و فرهنگی متنوع و متعددی را خواهید دید، کشوری که میزبان خوبی برای شما خواهد بود.

2safar

ترکیه در منطقه ای قرار دارد که همواره بخشی از حوادث تاریخی بوده یک سر در آسیا دارد و یک سودا در اروپا، این کشور زیبا یکی از قدیمی ترین سرزمین های میزبان تمدن است که اوج اقتدار و شکوهش را در دوران حکومت لیدیه تجربه کرد، مدتی بخشی از قلمرو امپراتوری هخامنشی بود و پس از ورود یونانیان بخشی از قلمرو حکومت های اروپایی شد. پس از اسکندر ، رومیان ترکیه ی امروزی را بخشی از خود کردند تا اینکه امپراتوری بیزانس در ترکیه ی امروزی متولد شد و روم شرقی شکل گرفت.

2safar

وقتی که قصد رفتن به ترکیه را دارید، حتما نام شهر استانبول یا همان قسطنطنیه را شنیده اید. در آنجا می توانید شاهد سقوط امپراتوری هزار ساله بیزانس به دست ترکان مسلمان عثمانی باشید. بندر افس در ازمیر هم یکی دیگر از مکان های تاریخی آن عصر ِکشور ترکیه است. با دیدن ایاصوفیه آغاز و زوال امپراتوری باشکوه و پر کبکبه ی عثمانی را می بینید. از دوران حکمرانی پاشا های عثمانی جاذبه های تاریخی متعددی در ترکیه برجا مانده که بخش مهمی از هویت این کشور را شکل می دهد کاخ ها و حریم های سلاطین عثمانی مانند کاخ توپکاپی در استانبول و شهر باستانی لیکیه و مساجد بی نظیر دوران عثمانی که سبک بخصوص آن دوره ی تاریخی در معماری محسوب می شوند، همگی بخشی از جاذبه های این کشور زیبا هستند.

2safar

ترکیه امروزی بعد از پایان جنگ جهانی اول شکل گرفت، با به زمین افتادن مرد بیمار اروپا (لقب عثمانی در آن دوران تاریخی ) مصطفی کمال پاشا یا همان آتاترک بنیان گذار کشوری جوان به نام ترکیه شد و تاریخی پر فراز و نشیب برای این کشور آغاز گردید. اگر از گشت و گذار در تاریخ ترکیه خسته شدید غذا های ترکی بهترین انتخاب برای لذت بخش کردن وقت تان خواهد بود. ترکیه کشوری با غذا هایی خوشمزه است که بدون شک یکی از تفریحات مهم گردشگران به شمار می رود. از دونر و لحمجون گرفته تا مزه در بنادر مدیترانه ای ترکیه و تعداد متنوع و متعددی از غذا های خاص ترکیه، که هرکدام بهترین بخش سفر به ترکیه را تشکیل می دهند. البته دسر های ترکی را هم فراموش نکنید.

2safar

سواحل زیبای ترکیه که شما را به سه دریای سیاه و مرمر، اژه و مدیترانه می رساند و اوقات آرامش بخش و فراموش نشدنی را در این سواحل و یا کشتی های تفریحی لنگر انداخته ی در کنار ساحل خواهید داشت. تنوع زیستی ترکیه هم باعث ایجاد مناظری زیبا و شگفت انگیزی شده که در کنار دریاچه ها، کوه ها و مناطق ساحلی تفریحگاه های بسیار زیبایی را خواهید دید.