جاذبه های گردشگری هندوستان - به هند خوش آمدید

جاذبه های گردشگری هندوستان - به هند خوش آمدید

2safar

سفر به هند مانند قدم گذاشتن به رویاهایی قدیمی است، رویا هایی که آنقدر شلوغ و درهم اند، که هرجا را که نگاه می کنی درگیر تجربه ای تازه و صحنه ای خاص خواهید شد. هند با ترکیبی شگفت انگیز از سنت ها، اعتقادات معنوی متنوع و گوناگون ، جشنواره ها ، معماری و مناظر زیبا و چشم نواز برای مدت ها در گوشه و کنار ذهن شما می نشیند و خاطرات سفر به این سرزمین جادویی را جلوی چشم هایتان مورد خواهد کرد.

2safar

طبیعت زیبا و خارق العاده ی هند مانند سنن فرهنگی این سرزمین متنوع و رنگارنگ است. گردشگران در این کشور از قله های پوشیده از برف در هیمالایا گرفته تا سواحل آفتاب زده مناطق گرمسیری جنوب را می توانند نظاره کنند. این کشور دارای جاذبه های طبیعی و دیدنی زیادی است و شما می توانید جنگل هایی بکر با پوشش گیاهی وسیع و حیات وحشی تا حدودی دست نخورده ی را لمس کنید. 2safar به شما پیشنهاد می کند، که پیاده روی در جنگل و مناطق کوهستانی را از دست ندهید و استشمام هوا و عطر گیاهان نواحی مختلف را در این کشور تجربه کنید.

2safar

در میان تمام این گنجینه های طبیعی ، گردشگران با بناهایی رویایی و افسانه ای روبه رو خواهند بود، معابدی زیبا، بنا هایی باشکوه و چشم نواز، که می توان ساعت ها به هر کدام از آنها خیره ماند و از نگاه کردن به آنها سیر نشد. حرف های گفتنی بسیاری در مورد معماری و بنا های هند وجود دارد که در ادامه مسیر و معرفی جاذبه های گردشگری این کشور به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت.

2safar

داستان غذاهای هندی هم داستانی مشهور است، اگر تشنه تجربه ی های جدیدهستید، هند بهترین انتخاب برای شما خواهد بود، یک غذا در مناطق مختلف دستورالعمل های متفاوتی دارد و هر کدام تکنیک های تهیه و سبک های ارائه خود را دارند. گردشگران در این کشور با طیف وسیعی از غذا های محلی و بومی رو به رو هستند که ادویه جات و ترشی جات در قلب پخت و پز هندی قرار دارد. شما نمی توانید در خیابان های شهر ها و مناطق مختلف هند راه بروید و صحنه های وسوسه انگیز، غذاهای خیابانی را نبینید و هیجان زده از مقابل آنها عبور نکنید، هندی ها همه چیز را از سمبوسه های تند و کباب گرفته تا خنک کردن کالفی (بستنی) و لاسی (نوشیدنی ماست) در خیابان ها عرضه می کنند.

2safar

از زمانی که پای خود را در این کشور می گذارید، آماده ی اتفاق های غیر منتظره باشید، از بوغ و سروصدای بهت آور خیابان ها تا تا ازدحام شلوغی مسیر ها و مردمی که به آرامی از کنا هم عبور می کنند و در ساده ترین شکل ممکن از سختی های زندگی می گذرند. شما به سرزمین پا گذاشته اید، تمامی باور های جهان را در گوشه گوشه ی آن خواهید دید، از سیکیسم ، بودیسم ، جینیسم ، مسیحیت، زرتشت، اسلام و هندوئیسم همه آنها در قلب هندوستان جای دارند، سرزمینی با باور هایی بارور و مملو از اماکن مذهبی و مقدس که در کنار هم سرزمین رنگارنگ هند را تشکیل می دهند.

2safar

هند سرزمین رنگ هاست، رنگ هایی که هر کدام بخشی از زیبایی این سرزمین جادویی را شکل می دهد، بدون شک گردشگران در هند شاهد جشن هایی متعدد خواهند بود ،که تمامی مردم بخش های مختلف آن را شکل می دهند و این گونه است، که هند را نمی توان از آن گوشه و کنار های ذهن بیرون انداخت و خاطراتش را مرور نکرد، هند سرزمین رویاهاست.