جاذبه ها توریستی معروفی که ارزش دیدن ندارند،جاذبه هایی به هر قیمتی باید آن ها را دید - قسمت چهارم

جاذبه های توریستی معروفی که ارزش دیدن ندارند، جاذبه هایی که به هر قیمتی باید آن ها را دید - قسمت چهارم

در این مقاله می کوشیم با عدالت و انصاف جاذبه های توریستی معروفی که با ندیدن آن ها چیز خاصی از دست نمی دهید را معرفی کنیم. در کنار این بخش، به معرفی جاذبه هایی که حتماً ارزش بازدید را دارند و به هیج وجه نباید از برنامه ی سفر شما حذف شوند خواهیم پرداخت. با 2Safar همراه باشید.

واقعاً ارزش دیدن دارد: گرند کنیون، ایالات متحده

ناراحت کننده ترین توصیفی که بعضی مردم از گرند کنیون می کنند توصیف این جاذبه ی طبیعی شگفت انگیز به عنوان "سوراخی روی زمین" است. گرند کنیون که در ایالت آریزونای آمریکا قرار دارد، یکی از هفت شگفتی طبیعی جهان به شمار می رود. از آن جا که فاصله ی گرند کنیون تا لاس وگاس کم است خیلی از توریست ها در سفر خود به لاس وگاس در تور های گرند کنیون نیز شرکت می کنند. البته سکوت و آرامش گرند کنیون در مقایسه با شلوغی لاس وگاس تضاد جالبی دارد.

منظره ی گرند کنیون فوق العاده با ابهت است و شما را تحت تأثیر خود قرار می دهد. اگر روزی این امکان را پیدا کردید که به غرب ایالات متحده سفر کنید هرگز موقعیت دیدن گرند کنیون را از دست ندهید و یک روز کاملِ خود را برای بازدید از زیبایی طبیعی اختصاص دهید.

2safar

ارزش ندارد: مغاز های سوغاتی فروشی

این مغازه ها همه جا به چشم می خورند، در خیابان های شلوغ و مراکز شهر های توریستی، موزه ها و اماکن تاریخی و هر جایی که امکان حضور توریست وجود داشته باشد. اجناس مغازه ها شبیه به هم هستند و اغلب شامل کالاهایی چون تیشرت، کلاه کپ، مگنت، ماگ، گوی برفی و چیزهایی از این قبیل با آرم و لوگوی شهر یا یک جاذبه ی توریستی خاصی می شوند که در آن حضور دارید. ایده ی پشت این کالاهای لوگو دار بد نیست. اغلب توریست ها دوست دارند از سفر خود یادگاری به خانه ببرند و این اجناس یادگاری های خوبی به نظر می رسند. اشکال این مغازه های سوغاتی فروشی قیمت بالای اجناس آن ها است که بسیار گران تر از ارزش واقعی کالا می باشد. همچنین افرادی که در خرید این سوغاتی ها زیاده روی می کنند بعداً نمی دانند با چیز هایی که خریده اند چه کنند و در واقع پول خود را دور ریخته اند.

2safar

واقعاً ارزش دیدن دارد: موزه ی لوور، پاریس

اگر کسی به شما بگوید موزه ی لوور چیز خاصی ندارد و با بازدید از آن پول خود را دور ریخته است به عقل و سلیقه ی او شک کنید! بله موزه ی لوور گران است و صف ورودی آن نیز طولانی است اما واقعاً ارزش دیدن و حتی بارها بازدید را دارد. نه تنها معماری خود موزه به عنوان یکی از مهم ترین ساختمان های پاریس بسیار زیباست، بلکه آثار هنری که در موزه به نمایش در آمده اند به راستی حیرت انگیز هستند. هیچ جایی از این بهتر پیدا نمی کنید که پس از چند ساعت نگرش شما را به تاریخ و فرهنگ کشورهای مختلف جهان تا عمیق تر سازد و دید متفاوتی نسبت به دنیا به شما بدهد.

2safar