جاذبه های گردشگری جهان - معبد آکشاردام دهلی هند - قسمت چهارم

جاذبه های گردشگری جهان - معبد آکشاردام دهلی هند - قسمت چهارم

2safar

آکشاردام به معنای اقامت گاه الهی خداوند است، مکانی که در آنجا فداکاری ، صلح و ایثار مورد ستایش قرار می گیرد و تجربه ی بازدید از این معبد زیبا و تماشایی در دهلی، برای گردشگرانی مختلفی که دارای عقاید و باور های گوناگونی هستند، یک تجربه ی بسیار مهم به لحاظ معنوی خواهد بود. در ادامه مسیر 2safar در این معبد عظیم، شما را با نمایش آب ساهاج آناند آشنا می کنیم.

2safar

اگر می خواهید نمایش با شکوه و زیبای این بخش از معبد آکشاردام را ببینید، هنگامی که آفتاب در حال غروب است، به سمت نمایش آب ساهاج آناند حرکت کنید. برای دیدن این بخش باید در ابتدا بلیط خریداری کنید، بخشی که طیف های مختلفی از گردشگران شیفته ی خود می کند و شما هم یکی از آنها خواهید بود. در این بخش آبنمای بزرگ و زیبای ساخته شده که می توان آن نمایشی زیبا از آب دانست، تلفیق این بخش از معبد همراه با موسیقی جذابیت بسیار زیاد و البته زیبایی را خلق می کند و این آب نمای آهنگین یکی از خاص ترین بخش های معبد آکشاردام برای گردشگران است.

2safar

هنگامی که در مقابل این آبنمای عظیم و زیبا قرار می گیرید، طراحی و ساختار استخر به گونه ای است، که امکان اجرای طرح های مختلف در این آب نما وجود دارد. هنگامی که برنامه شروع می شود، آب نمای آهنگین و زیبای معبد آکشاردام روایت گر داستان های تاریخی و هزار ساله ی هندی است و اینجاست که گردشگران در درون این نمایش قرار می گیرند، نمایشی که سمفونی زیبا از رقص آب، نور و صداست و مجموعه ی بی نظیری از تلفیق این سه نمایشی جذاب را ایجاد می کند. شادی یکی از مهمترین ویژگی های این آب نماست، حسی که در میان ببینندگان و حضار در این مراسم ایجاد می شود و کودکان هم کنار استخر آب نما در فضایی شاد بازی می کنند و انگار این قسمت هم بخشی از بازی نور و صدا و آب است. پیروزی بر پلیدی و شکست شیطان، جشنی است، که گردشگران می توانند در تلاقی این سه شاهد آن باشند و با بیرون آمدن گل از میان این جشن، پیروزی نیکی بر بدی به اوج خود می رسد و گردشگران در یکی از شاد ترین و زیبا ترین مراسم های آئینی هندویی قرار می گیرند که به لطف دنیای امروز و تکنولوژی های مدرن، شکل و ظاهری جذاب و فراموش نشدنی به خود گرفته است.

2safar

یکی دیگر از بخش های دیدنی معبد آکشاردام، باغ های هندی است که در حدود 2 هکتار مساحت دارند و مجسمه های برنزی آن از قسمت های مشهورش به حساب می آیند. این مجسمه های برنزی شخصیت های مشهور هند و قهرمانان خردسالی را به تصویر می کشد که در واقع بخشی از فرهنگ و هویتی کشور هندوستان محسوب می شوند. از جمله باغ های زیبای معبد آکشاردام، باغ Yogi Hraday Kamal که به صورت باغی به شکل لوتوس است، این باغ به شکل فرورفته گی در زیم ایجاد شده و فضای سبز اطراف اش آن را تماشایی تر می کند. معبد آکشاردام از جمله جاذبه های گردشگری است، که برای گردشگران مکانی فراموش نشدنی، خاطره انگیز و الهام بخش است.