جاذبه های گردشگری جهان - معبد آکشاردام دهلی هند - قسمت سوم

جاذبه های گردشگری جهان - معبد آکشاردام دهلی هند - قسمت سوم

2safar

در ادامه ی معرفی جاذبه های دیدنی معبد زیبای آکشاردام شما را به تالاری معرفی می کنیم که در آن برای شما فیلمی پخش می شود، که روایت گر زندگی سوامینارایان است. این تالار را نیلکات دارشان می خوانند، که در این بخش از معبد آکشاردام در یک صفحه نمایش غول پیکر و عظیم ، فیلم دوران ابتدائی زندگی سوامینارایان به عنوان یک نوجوان نیلکانت پخش می شود و در قالب این فیلم، ارزش ها و باورهای مورد نظر سوامینارایان مانند ایثار ، فداکاری، ایمان و ... برای تماشاگران مطرح می شود. در غالب این فیلم پسری 11 ساله به سفری عجیب به نقاط مختلف دنیا سفر می کند، طبیعت را تجربه و باور هایی که در این معبد مورد نظر قرار دارد را در قالب رفتار ها و کنش های پسر 11 عنوان می نماید. نکته ی جالب و دیدنی این فیلم اشاره به فرهنگ و تمدن هندوستان در سراسر شبه قاره است و بدون شک برای گردشگران دیدن این فیلم هند را به گونه ای متفاوت به آن ها نشان می دهد.

2safar

پسر جوان در این فیلم در طی 7 سال در یک سفر معنوی با پای برهنه در حدود 12 هزار کیلومتر را سفر می کند و از قله های یخی هیمالیا و سواحل گرم هندوستان را شامل می شود و گردشگران هم در جریان تعالیم معبد آکشاردام قرار می گیرند. شاید این بخش از معبد آکشاردام از جمله بخش های مورد علاقه ی گردشگران است که در آن می توانند فهم بهتری نسبت به معبد آکشاردام و باورهای ایمانی شان داشته باشند و در عین حال اوقات سرگرم کننده و عمیقی را طی کنند.

2safar

یکی دیگر از بخش های جالب توجه در آکشاردام، سانسکریتی دارشان است، که به نوعی یک مسیر قایقرانی است، قایقرانی که بیشتر آن را باید یکی مسیر فرهنگی دانست. در این مسیر که گردشگران در درون یک قایق قرار می گیرند، تمدن هزار ساله ی هندوستان را پیش روی خود خواهند دید. به نوعی هنگامی که شما به سانسکریتی دارشان می روید، با بخش های متفاوتی روبه رو می شوید، که در قالب بخش های مختلف، تمدن و دوره های تاریخی و رخ داد های مهم تمدنی هندوستان در معرض دیدتان قرار می گیرند. بخش های مختلف تاریخی و اجتماهی هند به تصویر کشیده شده اند. در بخشی از این مسیر شما با بازار ویدک رو به رو می شوید که بریده از تاریخ این سرزمین به است، در سوی دیگر می توانید قدیمی ترین دانشگاه جهان و یک کلاس درس از تاکشاشیلا را ببینید. هر کدام با ماکت های زیبایی ساخته شده اند که طرحی بسیار زیبا و هوشمندانه است. در یکی دیگر از بخش های این مسیر تمدنی، گردشگران شاهد اتاق عملی هستند که در حدود 1000 سال پیش در آن جراحی چشم صورت گرفته و یکی از افتخارات کشور هندوستان به شمار می آید. همچنین اختراع شطرنج و بازی شطرنج هم به عنوان یکی از المان های تاریخی و تمدنی هند نیز به نمایش در آمده است .

2safar

این مسیر در کنار آن صفحه نمایش بزرگ، هوشمندی بانیان و مدیران معبد آکشاردام در نزدیکی و فهم دنیای جدید را نشان می دهد و گردشگران را در کنار بخش هایی سرگرم کننده در جریان آموزه ها و تعالیم خود قرار می دهند. هنوز این معبد زیبا مکان های دیدنی برای معرفی دارد و 2safar در این مسیر با شماست.

2safar