جاذبه های گردشگری جهان - کونات پلیس دهلی هند - قسمت دوم

جاذبه های گردشگری جهان - کونات پلیس دهلی هند - قسمت دوم

2safar

در ادامه ی معرفی قصر کونات شما را با بخش های مختلفی آشنا می کنیم، که هر کدام از آنها برای گردشگرانی که به این ناحیه رفته اند، جذاب و تفریحی است. همان طور که پیش تر در 2safar گفته شد، کونات مجموعه ای تجاری است که ماهیت کل ناحیه را تحت تاثیر خود قرار داده و هنگامی که به این ناحیه قدم می گذارید، نقش کلیدی این بنای زیبا و مهم را متوجه می شوید. البته تبدیل شدن کونات به مرکزیت تجاری دهلی از ابتدای قرن بیستم شروع شد و با شاخ و برگ پیدا کردن بخش های مختلف آن به بخشی از زندگی دهلی تبدیل شد و این گونه جای خود را به عنوان قلب خرید و فروش دهلی باز کرد.

2safar

در روز های و سالهای ابتدایی کونات، بیشتر اشراف و ثروتمندان دهلی و دیگر نواحی هند در این منطقه غرفه های تجاری خود را بازکردند اما با بازگشایی سینما رگال در کنار کونات، پای مردم و اقشار مختلف جامعه به کنسرت ها، گروه باله وگروه های تئاتر ای باز شد که در این ناحیه اجرا می شدند و ادامه سینما اودئون و ریولی هم در این منطقه افتتاح، با بازگشایی سینما ها غرفه های فروش غذا جمعیت بیشتری را در خیابان ها این منطقه نگه می داشت که به آرامی با رونق گرفتن غرفه های غذا و اغذیه فروشی ها، رستوران های شیک و معتبر نیز به این منطقه آمدند، نام هایی مانند Kwality, United Coffee House از محبوب ترین رستوران های ناحیه ی کونات محسوب می شدند. یکی از قدیمی ترین مغازه های این ناحیه هم شیرینی فروش هایی است که فضای این منطقه ی تجاری را گرم تر کرد.

2safar

در سال 1931 هم اولین هتل مشهور در این ناحیه به نام هتل لوکس امپریال ساختمان زیبای خود را در کونات افتتاح کرد و رخ داد های مهمی از تاریخ معاصر هند را در خود پذیرا بود. این روند پس از استقلال هندوستان، ادامه داشت و رونق و شلوغی بازار کونات در کنار قصر سفید رنگ و زیبایش ادامه داشت و امروزه هنگامی که گردشگران به این ناحیه می روند، شاهد فضایی شلوغ، پرازدحام و پر جنب و جوش خواهند بود، که مانند بسیاری از بازار های معروف دنیا هیجان انگیز و دیدنی است. غرفه های میان وعده ای که در کنار خیابان نزدیک کونات قرار دارند، هنوز هم از بخش های لذت بخش و محبوب گردشگران مردم دهلی هستند. در کنار این غرفه و خوردن غذا های محلی و ساندویج های خوشمزه می توانید به پارک مرکزی این ناحیه سری بزنید، پارکی همیشه محل برگزاری جشن های مختلف، بازی ها وتفریحات سرگرم کننده ای است.

2safar

کنسرت های محلی و خیابانی، مراسم های رقص هندی هم از دیگر تفریحاتی خواهند بود که گردشگران در کونات و در کنار قصر زیاب کونات شاهد آن هستند. لذت چنین مکان های شلوغی و تجاری رو به رو شدن با حجم وسیعی از اتفاق ها و رخ داد هایی است که گردشگران را بیشتر با آن شهر و منطقه آشنا می کند و شاید بیشتر خاطره را برای آنان در آن شهر رقم خواهد می زند.