جاذبه های گردشگری جهان - شانتی وانا دهلی هند

جاذبه های گردشگری جهان - شانتی وانا دهلی هند

2safar

اگر در شهر دهلی به دنبال یک مکان آرام می گردید تا برای ساعتی و یا حتی دقایقی کوتاه در آن قدم بزنید، فکر کنید و سفرتان به این شهر تاریخی و زیبا را مرور نمایید، بهترین انتخاب و یک مکان جدید که جاذبه ی دیگری در این شهر بزرگ به حساب می آید پارک شانتی واناست. هنگامی که وارد این پارک می شوید، رودخانه یامونا در پیش روی شماست، درختان و فضای سبز این پارک بیش از هرچیز برای ما لذت بخش خواهد بود، چرا در کنار تمام تمام شلوغی های دهلی این مکان ، پارکی دنج و ساده است اما همین پارک ساده و آرام یکی از مشهور ترین پارک های دهلی است.

2safar

در محیط آرام شانتی وانا تاریخچه ای وجود دارد که شما را با یکی از مشهور ترین هندی های دنیا متصل می کند، این پارک فضایی که امروزه برای آن طراحی شده و به یکی از جاذبه های گردشگری دهلی بدل شده است، به نخست وزیر محبوب هند جواهر لعل نهرو تعلق دارد، این تعلق به معنای مالیت نیست، بلکه فضایی که به احترام او طراحی شده و یک یاد بود از این نخست وزیر معروف هندی است. شانتی وانا در شمال راج قات قرار دارد(که پیش تر در 2safar به معرفی آن پرداختیم و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه کنید). از جمله ویژگی های ظاهری شانتی وانا، درختان و گیاهان زیبا و تزئینی است، در در قسمت های مختلف این محل کاشته شده اند و جلوه ی بسیار زیبایی به آن داده است.

2safar

شانتی وانا در زبان هندی به معنای بیشه ی صلح است، اسمی که هم بخشی از اندیشه ها و باور های جواهر لعل نهرو به شمار می آید و هم نامی زیبا و بر روی مکانی تماشایی. یکی از ویژگی های بارز این مکان دور بودن از شلوغی و ازدحام شهر است و این در حالی است، این مکان در مرکز شهر دهلی قرار دارد و امکان دسترسی آسان آن دیدنش را لذت بخش تر می کند.

2safar

شانتی وانا بهترین مکان برای فکر کردن حتی چند دقیقه ای با باور های صلح آمیز است، باور های که در اندیشه ی جواهر لعل نهرو می توان آن را مشاهده کرد، و در کنار یامونای زیبا می توان به آن اندیشید. در نزدیکی شانتی وانا، پل Geeta Colony قرار دارد و امکان دسترسی گردشگران به جاذبه های ختلف شهر دهلی فراهم کند. در قسمت جنوبی شانتی وانا یاد بود گاندی قرار دارد، که در 2safar به آن نیز پرداختیم، قلعه سرخ و Chawri Bazar هم از دیگر بنای تاریخی و مکان دیدنی است که از شانتی وانا به راحتی به آنها دسترسی خواهید داشت. برای رسیدن به این پارک زیبا و آرام شما می توانید از وسایل نقلیه عمومی و ارزان قیمتی و همچنین تاکسی استفاده کنید و مطمئن باشید، اوقات آرامی را در این پارک تاریخی و زیبا سپری می کنید، با ما در 2safar همراه باشید تا از جاذبه های دیدنی شهر زیبای دهلی دیدن کنیم.