جشن تولد در سفر

جشن تولد در سفر

سپری کردن سالروز تولد در سفر اگر با آمادگی و برنامه ریزی همراه شود، می تواند تبدیل به خاطره ای متمایز و ماندگار گردد و یادش همیشه لبخند به لب شما بیاورد.

در این مقاله از محاسن برگزاری جشن تولد در سفر وامتیازاتی که با سفر کردن در این روز خاص به دست می آورید خواهیم گفت. امسال می توانید با تدارک سفر در روز تولدتان جشنی متفاوت برای خود تدارک ببینید. با 2Safar همراه باشید.

2safar

1. شما در سفر به ماجراجویی و کشف دنیا می پردازید و تولدی دوباره را تجربه می کنید.

اگر می خواهید در روز تولد خود از نو متولد شوید و بار دیگرحال و هوای کودکی که تازه به دنیا قدم گذاشته است تجربه کنید، پس سفری رؤیایی برای تولد خود تدارک ببینید. بهتر است مقصدی را انتخاب کنید که برایتان جدید باشد و حس هیجان و ماجراجویی را در شما تقویت کند. چنین سفری به شما این امکان را می دهد که پیله ی خود را بشکافید، از دنیای آشنا و روزمره ی خود فاصله بگیرید، جهان را از نو لمس و تجربه کنید و همه چیز را از زاویه ی جدیدی ببینید. وقتی سالروز تولدتان را در چنین سفری جشن می گیرید، امکان احساس تولدی دوباره بسیار قوی است و با روحیه ای شاد و سبک بار به خانه بر می گردید و سال تازه ای از زندگی خود را آغاز می کنید.

2safar

2. اگر در گرفتن مرخصی از محل کارتان برای رفتن به سفر مشکل دارید، تولدتان بهترین بهانه است.

برای بسیاری از افراد شاغل مرخصی گرفتن برای سفر چالشی بزرگ می باشد اما مرخصی برای سفری ولو کوتاه و چند روزه همزمان با سالروز تولد بهانه ی خوبی است. اگر به مدیر یا رئیستان بگویید سفری کوتاه برای جشن گرفتن تولدتان تدارک دیده اید، احتمال زیادی وجود دارد که با درخواستتان موافقت شود، به خصوص اگر تولدتان در روزهای معمولی سال و ایامی باشد که کارمندان زیادی به مرخصی نمی روند. از این بهانه استفاده کنید و از یک ماه قبل از تولدتان برای مرخصی گرفتن و تدراک سفر آماده شوید.

2safar

3. از تدارک جشن تولد برای دوستان و فامیل راحت می شوید و می توانید همان هزینه را در سفر خرج کنید.

برگزاری مهمانی در سالروز تولد خوشایند است اما شاید تکرار آن هر سال خسته کننده و یکنواخت شود. ضمن اینکه برگزاری جشن تولد می تواند با هزینه های قابل توجهی همراه باشد. اگر امسال خواهان یک جشن تولد متفاوت هستید سفر را به جای مهمانی انتخاب کنید. حتی ممکن است چند نفر از دوستان نزدیکتان نیز با شما همراه شوند و بتوانید در مقصد نیز جشن تولد کوچکی بگیرید. چنین جشنی آن هم در طول سفر خیلی هیجان انگیز تر از یک جشن تولد شلوغ در خانه است. شاید تصور کنید هزینه ی سفر خیلی بیشتر از هزینه ی جشن تولد است اما اگر زحمت برگزاری یک جشن مفصل و زمان قابل توجهی که برای تدارکات مهمانی صرف می کنید را در نظر بگیرید، متوجه می شوید که ایده ی سفر به جای مهمانی خوب و به صرفه است.

2safar

4. در روز تولدتان می توانید از خدمات ویژه در سفر برخوردار شوید.

بسیاری از کسانی که در بخش توریسم مانند پرواز، هتل، رستوران و غیره کار می کنند، برای جلب نظر مشتریان خود خدمات ویژه ای در روزهای خاص مانند تولد و سالگرد ازدواج تدارک می بینند. قبل از عزیمت، به هتلی که رزرو کرده اید ایمیل بزنید و در مورد تولدتان به آن ها اطلاع بدهید. احتمال دارید چند سورپرایز در هتل انتظار شما را بکشد.

2safar

حتی اگر از قبل اطلاع رسانی نکرده اید، در هنگام چک این به پذیرش اطلاع دهید که تولدتان است. امکان دارد خدماتی چون آپگرید اتاق، پذیرایی ویژه، ماساژ رایگان و غیره دریافت کنید. به طور کلی ایده ی سفر همزمان با سالگرد تولد شانس برخورداری شما از خدمات رایگان یا با تخفیف در بخش های مختلف سفر را بالا می برد. حتی برخی رستوران ها برای سالگرد تولد اشخاص غذای رایگان سرو می کنند. البته این رستوران ها ضرر نمی کنند چون شما همراه با دوستانی به رستوران می روید و آن ها باید پول غذای خود را حساب کنند. برخی رستوران ها نیز اگر امکان سرو غذای رایگان نداشته باشند، خدمات هیجان انگیز دیگری مانند نوشیدنی یا دسر رایگان، اعلام جشن تولد شما توسط گروه موسیقی و یا حتی آفر رایگان کیک تولد ارائه می دهند. در این رابطه در اینترنت سرچ کنید. اطلاعات زیادی به دست خواهید آورد.

2safar

5. وقتی تولد خود را در سفر می گذرانید، کمتر بابت اینکه یک سال پیر تر شده اید متأسف خواهید شد.

اگر شخصی هستید که روز تولد خود بابت تمام شدن یک سال دیگر از عمرتان و اضافه شدن عدد سنتان به هیچ وجه غصه نمی خورید به شما تبریک می گوییم! شما از این نظر انسان خوشبختی هستید. اما بیشتر ما اینگونه نیستیم و حتی در میان جشن و شادی و آرزوی های خوش دیگران، در بخشی از وجود خود غمگین می شویم چون یک سال دیگر پیر تر شده ایم. جالب است بدانید سفر این احساس اندوه را به شکل قابل توجهی کاهش می دهد. از آن جا که افراد در سفر اساساً حال خوشی دارند، در روز تولد خود نیز شاد تر خواهند بود و به اینکه چند ساله شده اند اهمیت کمتری می دهند. در سفر افراد به این نتیجه می رسند که هر سنی هیجان ها و لذات خاص خودش را دارد و هنوز چیزهای زیادی برای تجربه کردن باقی مانده است. اگر طوری برنامه ریزی کنید که تولد شما تقریباً اوایل زمان سفرتان باشد بهتر است، چون چند روز بعد از تولدتان نیز در حال خوشی و شادی خواهید بود و وقتی به خانه بر گردید دیگر قضیه ی بالا رفتن سن اذیتتان نخواهد کرد.

2safar

6. از نگاه ستاره شناسان، سفر در روز تولد خوش یمن است.

از نگاه طالع بینان و ستاره شناسان دو مقطع زمانی در سال برای سفر هر شخص خوش اقبالی در پی دارد. در سالگرد تولد و شش ماه پس از تولد. از نظر آن ها اگر شخصی روز تولد خود را در سفر سپری کند، در سال پیش روی زندگی اش از شانس و اقبال زیادی بهره مند خواهد شد. بسیاری از مردم به طالع بینی اعتقادی ندارند اما سفر در روز تولد ضرری ندارد. یک سال امتحانش کنید و نتایجش را ببینید!

2safar

7. در سفر می توان یک جشن تولد کاملاً متفاوت و رؤیایی داشت.

اگر از لوکیشن های تکراری عکس های تولد خود خسته شده اید و شوق و ذوقی بابت اینکه هر سال روی همان مبل همیشگی بنشینید و شمع های کیک تولد خود را فوت کنید ندارید، بهترین چاره سفر کردن است. در شهر محل زندگی نمی توان تنوع خیلی زیادی به محل برگزاری جشن داداما در سفر انتخاب های خیلی متنوعی دارید. می توانید روز تولد خود را درکنار دریا، بر فراز قله ی کوهی معروف، درکشتی تفریحی یا بر فراز یک آسمان خراش باشکوه جشن بگیرید. همچنین اگر خواهان انجام فعالیتی خاص در شب تولد هستید، می توانید به یک کنسرت، اپرا، تئاتر یا نمایش فوق العاده بروید. حق انتخاب محل و فعالیت در سفر بسیار زیاد است و چنین جشن تولدی می تواند خیلی خاطره انگیز باشد.

2safar

8. اگر به مناسبت تولد خود سفر می کنید جشن شما به جای چند ساعت چندین روز طول می کشد.

برگزاری یک مهمانی تولد در خانه ممکن است روزها و ساعت ها نیاز به تدارک و برنامه ریزی داشته باشد اما فقط چند ساعت طول می کشد و خیلی زود به پایان می رسد. اما اگر سفری به مناسبت تولدتان تدارک ببینید و به خود هدیه بدهید، جشن تولد شما از لحظه ی شروع سفر آغاز خواهد شد و روزها ادامه خواهد داشت. شما می توانید روز های متمادی شادمانیِ جشن و سرور متولد شدنتان را حس کنید و کارهای زیادی در هر روز سفر برای شاد کردن خودتان انجام بدهید.

2safar

9. می توانید در سفر روز تولد خود را با افراد جدید و مطابق فرهنگ متفاوتی جشن بگیرید.

اگر در روز تولد خود به سفری خارجی می روید، از قبل در مورد آداب برگزاری تولد در آن کشور در اینترنت سرچ کنید و سپس بکوشید جشن تولد خود را مطابق فرهنگ کشور مقصد خود برگزار نمایید. چنین تجربه های مفرح و هیجان انگیز است. اگر چه اصول کلی جشن تولد در بیشتر کشور ها یکسان است اما تفاوت های کوچک جذابی وجود دارند که می توانند تولد شما را با هر سال متفاوت سازند. ضمناً می توانید تحقیق کنید مردم کشور مقصد شما معمولاً جشن تولد خود را در کدام مکان عمومی برگزار می کنند و شما نیز برای جشن خودتان آن مکان را انتخاب کنید. همچنین می توانید ماجراجویی به خرج داده و از غریبه هایی که در سفر با آن ها برخورد می کنید بخواهید در جشن تولد شما حضور داشته باشند و با خاطره ای منحصر به فرد از تولد امسال خود به خانه بازگردید.

2safar