جملات ضروری به زبان های خارجی که لازم است قبل از سفر بیاموزیم

جملات ضروری به زبان های خارجی که لازم است قبل از سفر بیاموزیم

توانایی برقراری ارتباط به خصوص در مواقع اضطراری در سفر امری حیاتی محسوب می شود. قبل از سفر به هر کشوری لازم است جملاتی ضروری به زبان آن کشور را قبل از سفر بیاموزید و فقط به دانش زبان انگلیسی خود متکی نباشید زیرا ممکن است مردم آن کشور یا حداقل افرادی که شما با آن ها سر و کار خواهید داشت زبان انگلیسی ندانند و شما نتوانید منظور خود را به آن ها بفهمانید. اگر نمی دانید چه جملات و عباراتی برای آموختن ضروری تلقی می شوند، در این مقاله ما به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد. با 2Safar همراه باشید.

2safar

بیان هدف سفر و چیزهایی که همراه دارید در گمرک فرودگاه

در فرودگاه و هنگام انجام تشریفات ورودی، آفیسر ها معمولاً به زبان انگلیسی تسلط دارند، مگر آن که به کشوری دور افتاده سفر کنید. در هر صورت بهتر است بتوانید هدف و مدت سفر خود را در یک عبارت یا یک جمله بیان کنید که مثلاً توریست هستید و قصد دارید به مدت یک هفته بمانید. ضمناً ممکن است در مورد همراه داشتن میوه، سبزیجات، حبوبات و غیره از شما سؤال کنند چون بسته به قوانین کشوری که به آن سفر می کنید، ممکن است حساسیت هایی در مورد ورود برخی مواد غذایی وجود داشته باشد واز شما بخواهند مواد خوراکی خود را در قسمت گمرک اعلام کنید. همچنین ممکن است از شما بپرسند چه مقدار ارز همراه دارید.

2safar

جملات لازم برای سفارش غذا در رستوران و بیان چیزهایی که دوست ندارید یا به آن ها حساسیت دارید.

در رستوران اگر زبان ندانید باز هم می توانید با ایماء و اشاره منظور خود را به پیشخدمت بفهمانید یا غذای مورد نظر خود را از روی منو به او نشان دهید. با این وجود اگر ترجیحات غذایی خاصی دارید، مثلاً به ماده ای حساسیت دارید و می خواهید تأکید کنید این ماده در غذای شما نباشد لازم است از قبل نام آن ماده را به زبان خارجی بدانید و بتوانید منظور خود را به پیشخدمت برسانید. در کل تمرین برخی عبارات برای سفارش غذا در رستوران توصیه می شود تا با خیالی آسوده تر به رستوران بروید.

2safar

پرسیدن آدرس و دانستن کلمات کلیدی مربوط به آن

اگرچه امروزه جی پی اس و نقشه ی گوگل پیدا کردن آدرس را راحت تر از گذشته کرده است، اما بهتر است کلمات کلیدی مروبط به آدرس پرسیدن و فهمیدن آدرس را بلد باشید. جهت های جغرافیایی، چپ و راست و مستقیم، بلوک و چهارراه و غیره از جمله کلمات کلیدی هستند که فهمیدن آدرس را برایتان ساده خواهند کرد.

2safar

جملات مؤدبانه

اگر نمی خواهید یک توریست بی ادب تلقی شوید، لازم است قبل از سفر برخی جملات مؤدبانه مانند متشکرم، خواهش می کنم، لطفاً، ببخشید، متأسفم، آیا ممکن است،... را بیاموزید. سعی کنید در همان حال که این جملات را تمرین می کنید کاربرد آن ها را که امری فرهنگی است و نه صرفاً زبانی بیاموزید و مثلاً بدانید در چه مواقعی لازم است کلمه ی ببخشید را به کار ببرید.

2safar

اعداد برای پرسیدن قیمت و آدرس

یاد گرفتن اعداد در زبان مقصد یکی از کارهایی است که باید حتماً قبل از سفر انجام دهید. بدون دانستن اعداد شما نه ساعت و نه قیمت اجناس را متوجه خواهید شد و نه قادر به چانه زدن با فروشنده ها خواهید بود!

2safar

کلمات لازم در هنگام خرید

دانستن کلمات و عباراتی مثل تخفیف، امکان تعویض، سایز بزرگ تر یا کوچک تر، رنگ های مختلف، نام لباس ها، اتاق پرو و غیره در هنگام خرید به دردتان می خورد. اگر از فروشندگان محلی و دستفروشان به خصوص در کشورهای آسیای شرقی که اهل تخفیف دادن و چانه زنی هستند خرید می کنید، پس عباراتی که برای چانه زدن احتیاج دارید را نیز بیاموزید، مثل "این جنس گران است" و "تخفیف بدهید" و غیره.

2safar

جملات مربوط به مواقع اضطراری و بیماری

شما لازم است کلماتی مانند اورژانس، بیمارستان، مشکل قلبی، بیماری، بیمه و غیره را بدانید تا اگر دچار مشکلی شدید بتوانید با کادر درمانی ارتباط برقرار کنید یا از مردم کمک بخواهید. اگر از بیماری خاصی رنج می برید، حتماً کلمات مربوط به آن بیماری و گزارش مختصری از شرح حال خود را حداقل به زبان انگلیسی بلد باشید تا بتوانید منظور خود را به پزشک برسانید. همچنین کلمات ضروری مربوط به دندانپزشکی را بدانید. از دیگر مواقع اضطراری به جز بیماری، قرار گرفتن در معرض خطر است. باید بدانید چگونه درخواست کمک کنید یا چطور از کسی بخواهید با پلیس تماس بگیرد.

2safar

کلمات مربوط به پول

جملاتی که هنگام تبدیل ارز در صرافی لازم است بگویید را تمرین کرده و کلمات کلیدی را بیاموزید. شما همچنین باید بتوانید آدرس صرافی را از مردم بپرسید. از دیگران چیزهایی که مربوط به پول می شود پرسیدن قیمت اجناس است. حتماً واحد پول و اسکناس های رایج کشوری که به آن سفر می کنید را یاد گرفته و سعی کنید تبدیل قیمت را از قبل تمرین کنید.

2safar

نیازهای ضروری مثل دستشویی

شما باید بلد باشید آدرس دستشویی را از دیگران بپرسید. پس کلمه ی دستشویی را در زبان مقصد بیاموزید. همچین کلمه ی آبخوری یا اینکه کجا می توانید آب بخورید از دیگر عبارات ضروری است.

2safar

کلمات و جملاتی که در هتل کاربرد دارند.

از همان ابتدا که می خواهید چک این کنید باید جملاتی را به زبان مقصد یا حداقل انگلیسی بلد باشید تا بتوانید ترجیحات خود را در مورد اتاق به پذیرش هتل بگویید. همچنین کلماتی مانند چوب لباسی، پتوی اضافه، آب معدنی و سایر چیزهایی که ممکن است در هتل به آن ها نیاز پیدا کنید را بیاموزید. ضمن اینکه اگر چیزی درست کار نمی کند مثل شیر آب گرم حمام یا سیستم تهویه ی هوا لازم است بتوانید این مشکل را گزارش دهید. از دیگر عبارات لازم در هتل پرسیدن ساعات کار استخر، جیم و رستوران هتل و یا بازه ی زمانی سرو صبحانه است. اگر با زبان انگلیسی آشنایی دارید معمولاً در هتل ها کمتر به مشکل بر می خورید چون کارمندان هتل با این زبان آشنایی دارند.

اطلاعات شخصی در مورد خودتان

بهتر است عباراتی مانند اسم شما چیست، حالتان چطور است، چند سالتان است، اهل کدام کشور هستید، آیا اینجا را دوست دارید و غیره را چه به صورت سؤال و چه جواب تمرین کنید تا بتوانید با مردم آشنا شده و ارتباط برقرار کنید.

2safar