حمل و نقل عمومی در رستوف اون دون

حمل و نقل عمومی در رستوف

مسیر های رفت و برگشت به فرودگاه

فرودگاه بین المللی شهر روستوف – اون – دون در کناره ی شرق شهر قرار دارد که از طریق مسیر پروسپکت شلوخوا(ProspektSholokhova) به مرکز شهر متصل می شود. ایستگاه راه آهن هم در فاصله 10 کیلو متری فرودگاه قرار گرفته است. شما با ماشین ده دقیقه با ایستگاه راه آهن فاصله خواهید داشت.

2safar

استادیوم روستوف محل برگزاری مسابقات جام جهانی 2018 نیز در 15 کیلومتری فرودگاه واقع شده که در حدود 30 دقیقه فاصله با ماشین را باید طی کنید.

2safar

هزینه تاکسی و یا ماشین سواری از فرودگاه به شهر بین 200 تا 300 روبل است(شما می توانید از برنامه ی تلفن همراه Uber یا Yandex.Taxi استفاده کنید). اتوبوس های شماره ی 7، 124، 85A ، 226 و مارشروتکا های شماره ی 24، 95، 67 و 88 و اتوبوس برقی شماره ی 9 در ایستگاه فرودگاه در اختیار شما قرار دارند. اکثر این خدمات هم در ایستگاه راه آهن در دسترس شما خواهند بود. مارشروتکا های شماره ی 67 وa 85 با گذر از ایستگاه راه آهن به سمت غرب شهر حرکت می کنند. مارشروتکا شماره ی 95 هم در مسیر شمال شهر تردد دارد. شما می توانید کرایه خود را به صورت نقدی به راننده یا جمع کننده ی کرایه پرداخت کنید.

2safar

فعالیت فرودگاه روستوف در دسامبر 2017 متوقف شد و یک فرودگاه جدید در 30 کیلومتری شمال غربی شهر افتتاح خواهد شد. فرودگاه جدید روستوف با نام پلاتو به عنوان بخشی از روند آماده سازی برای میزبانی جام جهانی 2018 محسوب می شود که در ابتدای سال 2018 ساخت آن به پایان خواهد رسید. شما از طریق مسیر های نووچرکاسکویا (NovocherkasskoyeShosse) و M-4 دون ، از فرودگاه جدید روستوف تا مرکز شهر با ماشین 40 دقیقه فاصله خواهید داشت.

2safar

اتوبوس ها، واگن های برقی، اتوبوس های برقی و مارشروتکاها

2safar

در شهر روستوف-دان-دون بیش از صد خط اتوبوس و مارشروتکا و بیش ده خط اتوبوس برقی و پنج مسیر واگن برقی وجود دارد.

2safar

واگن های برقی در محله های شرقی و غربی سمت راست روستوف –اون- دون تردد دارند. اتوبوس ها برقی هم قسمت های مرکزی ، شمالی و شرق شهر را تحت پوشش قرار می دهند. اتوبوس ها و مارشروتکاها هم در کل شهر و مناطق حومه ایی رفت و آمد می کنند.

2safar

کرایه اتوبوس و مارشروتکا 25 روبل است که با کرایه واگن و اتوبوس برقی متفاوت است. شما برای واگن و اتوبوس برقی 17 روبل پرداخت می کنید. شما می توانید کرایه خود را بصورت نقدی هم پرداخت کنید. در صورت استفاده از کارت های مسافرتی کرایه اتوبوس شما 20 روبل و هزینه ی واگن و اتوبوس های برقی 17 روبل خواهد بود. شما می توانید از طریق ایستگاه پرداخت ترمینال پول نقد خود را به کارت های مسافرتی انتقال دهید. (برای مشاهده مکان های ترمینال نیز می توانید از این سایت استفاده کنیدhttp://rostov-transport.info/transportnaya-karta/ ) کارت های مسافرتی هم در دفاتر اپراتور های سفر کارتARPS (اولیتسا سوتسیالیستچسایا 37 - UlitsaSotsialisticheskaya 37)و یا در اداره های پست در دسترس شما قرار دارد.

قطار های برقی روستوف

در شهر روستوف-اون-دون مردم بطور معمول از قطار های برقی به عنوان جایگزین دیگر وسایل حمل و نقل عمومی در رفت و آمد های روزانه و برای تردد در حومه های شهر استفاده می کنند.

2safar

ایستگاه اصلی راه آهن روستوف در مرکز شهر و میان مناطق ژِلِزنودروژنی(Zheleznodorozhny) و لنینسکی و در سمت راست رود دون قرار دارد. قطار های شهری، حومه ای و قطار بین شهری نیز در این ایستگاه تردد دارند.

2safar

کل شهر روستوف به استثنای قسمت شمالی آن توسطخطوط ریلی پوشش داده شده است. خطوط ریلی پیرامون ناحیه ی سووتسکی در غرب نیز کشیده شده و از مناطق ژِلِزنودروژنی(Zheleznodorozhny) ، لنینسکی، کروفسکی(Kirovsky)، پرومایسکی(Pervomaisky) و پرولتارسکی (Proletarsky) عبور می کند. باید توجه داشته باشید که خط ریل راه آهن از قسمت شمالی اوکتیابرسکی (Oktyabrsky) و وروشیلوسکی(Voroshilovsky) عبور نمی کند اما از نواحی جنوبی و قسمت های مرزی جنوبی این نواحی می گذرد.

2safar

در این میان دو خط راه آهن وجود دارد که یکی از این خطوط مستقیم به ایستگاه اصلی می رود و دیگری از مسیر ریلی در منطقه ی پرولتارسکی عبور می کند و هر دو خط در باتایسک(Bataisk) در حومه جنوبی شهر رستوف به هم می رسند. نزدیک ترین ایستگاه راه آهن به استادیوم روستوف آرنا ایستگاه زارچنایا (Zarechnaya) (که درست پس از ایستگاه مرکزی راه آهن به سمت جنوب است) که در سه کیلومتری استادیوم قرار دارد.

2safar

کرایه ی قطار الکتریکی روستوف بنا به مسافت طی شده ی شما بین 17 تا 60 روبل است که شما می توانید بلیط خود را در باجه های خوپرداز یا گیشه های بلیط فروشی تهیه کنید. همچنین شما می توانید بلیط خود را از جمع کننده ی کرایه در واگن خریداری کنید.

نرم افزار Yandex.Electrichki برای استفاده در گوشی های هوشمند شما را در خصوص مشاهده ی برنامه قطار های شهر روستوف-اون-دون راهنمایی می کند(در صورت استفاده تنها نام ایستگاه مورد نظرتان را جستجوکنید).

2safar

دوچرخه سواری در روستوف

زیر ساخت های دوچرخه سواری در روستوف –اون –دون هم، مانند دیگر شهر های روسیه است. شما در برخی از خیابان ها این شهر قادر به استفاده از خطوط دوچرخه سواری و محل پارک دوچرخه هستید. اما در روستوف نقاط بسیار زیادی برای دوچرخه سواری وجود دارد. از این مکان های زیبا و مورد علاقه مردم می توان به : سواحل ماسه ایی کناره های چپ و راست رود دون، پل وروشیلوسکی(Voroshilovsky) در شرق، باغ گیاه شناسی دانشگاه فدرال جنوبی در غرب شهر، اولیتسا پوشکینسکایا(UlitsaPushkinskaya)، پارک اوکتیابرسکی رِوُلوتسی در مرکز شهر، پارک نیکولای اوستروسکی(Ostrovsky) و پارک آویاتوروف(Aviatorov) در شرق و جنگل کاج سوسنوی بور(SosnovyBor) و تِمِرنیتسکایا (Temernitskaya Grove) در شمال اشاره کرد.

2safar

در حدود 10 مکان برای اجاره دوچرخه در نزدیکی خیابان های اولیستا کراسنوارمسکایا (KrasnoarmeiskayaUlitsa) و اولیتسا بولشایا سادوایا (BolshayaSadovayaUlitsa) در مرکز شهر روستوف-اون-دون وجود دارد که شما می توانید دوچرخه مورد نظرتان را تهیه کنید و چندین مکان اجاره ی دوچرخه هم در محله های غربی ، شرقی و شمالی شهر در درسترس شما قرار دارد.

2safar

رانندگی در شهر روستوف اون دون

ترافیک در تمامی طول روز در مرکز شهر روستوف-اون-دون بسیار سنگین است. شما در ساعات 8 تا 10 صبح و 5 تا 7 غروب شاهد اوج حجم ترافیک بشکل سنگین در شهر روستوف-اون-دون خواهید بود. خیابان های کراسنوارمیسکایا(Krasnoarmeiskaya)، بولشایا سادوایا(BolshayaSadovaya)،ماکسیم گورکو(Maxima Gorkogo)، تکوچوا(Tekucheva)، وار فولومیوا(Varfolomeyeva)، بادیونوسکی پروسپکت (BudyonnovskyProspekt)، وروشیموسکی پروسپکت(VoroshilovskyProspekt) و تئاترالنی پروسپکت(TeatralnyiProspekt) بالا ترین حجم ترافیک سنگین شهر را در خود جای می دهند.

2safar

در غرب ناحیه ی سوتسکی (Sovetsky) که مسیر اولیتسا مالینوفسکوگو(UlitsaMalinovskogo) از شمال به جنوب عبور میکند هم اغلب ترافیک سنگین شکل می گیرد. مسیر a-280 هم که در سمت چپ رود دون قرار دارد نیز اغلب ترافیک سنگین و کندی ایجاد می شود.

2safar

بر روی رود دون چهار پل قرار دارد که شما برای تردد در شهر به مسیر های آنها نیازمند هستید. دو پل تمرنیتسکی(Temernitsky) و وُروشیلوسکی(Voroshilovsky) در قسمت مرکزی شهر قرار گرفته اندکه تا استادیوم روستوف آرنا دقایقی اندکی فاصله ندارند و شما با اتومبیل فاصله کوتاهی تا استادیوم در پیش خواهید داشت. پل آکسیاسکی که بخشی از مسیر M-4 دون به شمار می رود در محدوده مرزی شرق روستوف قرار دارد. پل زاپادنی (یا غربی) هم در انتهای جنوبی شهر جای دارد. شما از طریق هر چهار پل گفته شده به مسیر های منتهی شده به باتایسک در حومه ی جنوبی روستوف-اون-دون خواهید رسید.

2safar

هزینه ی پارگینگ های پولی شهر روستوف-اون-دون در هر ساعت 35 روبل است که از طریق کارت های ATM و یا از طریق برنامه های گوشی های هوشمند می توانید هزینه پارگینگ خود را پرداخت نمایید. عدم پرداخت هزینه پارگینگ برای جریمه ایی در حدود 3000 روبل را در بر خواهد داشت.

2safar

پارگینگ های خیابانی هم برای شما در سراسر شهر رایگان است و مناطق ممنوع برای پارک کردن هم توسط پلیس راهنمایی و رانندگی مشخص شده است در صورتی که اتومبیل شما در منطقه ممنوع برای پارک شده و قوانین راهنمایی و رانندگی را نقض کرده اید با شماری +7(863)249-3404 تماس بگیرید.