حمل و نقل عمومی در سامارا

حمل و نقل عمومی در سامارا

مسیرهای رفت و برگشت فرودگاه

فرودگاه بین المللی کورومچ سامارا در 35 کیلومتری شمال شهر قرار دارد و شما با خودور 40 دقیقه تا مرکز شهر فاصله خواهید داشت.

2safar

بزرگراه ولژسکی- فرودگاه کورومچ، بزرگراه M5 اورال، خروجی M5 سامارا، جاده مسکوفسکوی (MoskovskoyeShosse) و خیابان های آرنا و دالنیایا (Dalnyaya) مسیر پیش روی شما از فرودگاه تا استادیوم محل برگزاری مسابقات جام جهانی است، البته خیابان های آرنا و دالنیایا در حاضر در حال ساخت و آماده سازی، پیش از شروع تورنمنت جام جهانی هستند.

2safar

علاوه بر مسیر های بالا، در شهر سامارا مسیر های جایگزین رفت و برگشت میان فرودگاه و استادیوم محل برگزاری مسابقات نیز تعبیه شده است، که شامل بزرگراه های ولژسکی- فرودگاه کورومچ، بولژسکی-کورومچ-اورال، کراسنوگلینسکوی(Krasnoglinskoye)، وولژسکوی شوسه(VolzhskoyeShosse) و اولیتسا دِموکراتیچسکایا(UlitsaDemokraticheskaya) می شود.هزینه یک خودرو سواری از فرودگاه تا مرکز شهر برای شما در حدود 800 تا 1000 روبل خواهد بود(که می توانید از برنامه های تلفن همراهUber یا Yandex.taxi استفاده کنید).

2safar

قطار ایرواکسپرس دوبار در روز از فرودگاه به سمت ایستگاه راه آهن حرکت می کند. این قطار ها در ساعت های 8:45 دقیقه صبح و 3:40 دقیقه عصر ،ایستگاه راه آهن را ترک می کنند و در ساعات 1:03 و 6:30 دقیقه عصر نیز از فرودگاه خارج می شوند. سفر شما با این قطار ها 1 ساعت و 20 دقیقه طول می کشد چرا که این قطار در 6 ایستگاه توقف خواهد داشت. قیمت بلیط این قطار برای بزرگسالان 150 روبل و برای کودکان 75 روبل است. در این خطوط، بلیط درداخل قطار فروخته می شود و باید توجه داشته باشید که خرید بلیط نیز بصورت نقدی است.

2safar

در خود ترمینال فرودگاه هم یک شاتل یا وسیله ی نقلیه برای انتقال مسافران به سکوی قطار ایرواکسپرس وجود دارد. وسیله ی نقلیه مشابه دیگری هم مسافران را از سکوی قطار ایرواکسپرس به ترمینال خواهد برد. هزینه استفاده از شاتل با حمل وسایل تان در قیمت بلیط های قطار ایرواکسپرس گنجانده شده است. ایستگاه شاتل ها در سمت چپ ورودی فرودگاه قرار دارد.

2safar

مترو سامارا

سیستم مترو ی سامارا از یک خط با 10 ایستگاه تشکیل شده است که از مرکز شهر، غرب به شرق، از خط ساحلی ولگا در ناحیه اوکتیابرسکی تا جنوب منطقه صنعتی عبور می کند، و اکثر کارخانه های سامارا در قسمت جنوبی منطقه صنعتی قرار دارند.

2safar

آلابیناسکایا (Alabinskaya) نزدیک ترین ایستگاه مترو به ایستگاه راه آهن است که شما می توانید از اتوبوس 50، مارشروتکای 206(8 ایستگاه) و تراموا 23 (توجه داشته باشید که در جهت مخالف تراموای شماره ی 4 حرکت می کند) استفاده کنید. نزدیک ترین ایستگاه تراموا یا همان ترن برقی با ایستگاه مترو 200 متر فاصله دارد که در پلوشچاد گرویف 21-y آرمی در پروسپکت لنینا (PloshchadGeroyev 21-y Armii) قرار دارد.

2safar

در واقع سریع ترین و راحترین مسیری که شما می توانید از ایستگاه راه آهن برای رسیدن به ایستگاه مترو مسکوفسکایا در تقاطعمسکوفسکایا شوسه و اولیتسا گاگارینا از آن استفاده کنید، وسایل حمل و نقلی عمومی چون: واگن های برقی شماره ی 12، 17 و 20 ، اتوبوس های شماره ی 1، 37 و 67 و مارشروتکا های شماره ی 1k، 126c، 126u و 410a است.

همچنین شما برای رسیدن به ایستگاه مترو مسکوفسکایا می توانید از واگن های برقی شماره ی 4 و 15 ، اتوبوس 22 و مارشروتکای 4 هم استفاده کنید. کلینیکی مدونیورسیتِتا (KlinikiMeduniversiteta.) در فاصله ی 300 متری، نزدیکترین ایستگاه به ایستگاه مترو مسکووسکایاست.

2safar

برای انتقال سریع تر به قطار، از ایستگاه کاروفسکایا خارج شوید و پیاده مسافت 250 متری تا ایستگاه قطار پیاتیلتکا(Pyatiletka) را طی کنید. قیمت بلیط مترو 25 روبل است که علاوه بر خرید نقدی آن می توانید از طریق استفاده از کارت های مسافرتی آن را تهیه کنید.

2safar

اتوبوس ها، واگن های برقی و تراموا ها

2safar

در شهر سامارار 24 مسیر تراموا، 15 خط واگن برقی و مسیر های اتوبوس بسیاری وجود دارد.کرایه هر کدام وسایل حمل و نقل عمومی 25 روبل است که شما می توانید از بصورت نقدی یا از طریق کارت های مسافرتی به راننده یا جمع کننده بلیط ها پرداخت کنید.

2safar

خدمات اتوبوسی تمامی نقاط شهر و حومه های نزدیک با آن را پوشش می دهد. خطوط تراموا هم تمام سامارا به استثنای نواحی شمالی و جنوبی به ترتیب مناطق کراسنوگلینسکی(Krasnoglinskiy) و کوبیشویسکی (Kuibyshevskiy) را تحت خدمات خود دارند. واگن های برقی جز در منطقه ی راسنوگلینسکی در همه جا در دسترس شما هستند.

2safar

در حال حاضر، در نزدیکی استادیوم سامارا آرنا هیچ ایستگاه وسایل حمل و نقل عمومی نیست و روند ساخت آنها در جریان است. نزدیک ترین ایستگاه ها به استادیوم محل برگزاری مسابقات 20 دقیقه بصورت پیاده فاصله دارد. تا قبل از شورع مسابقات جام حهانی فوتبال 2018 روسیه امکانات مربوط به وسایل حمل و نقل عمومی نیز آماده خواهند بود.

قطار های الکتریکی

2safar

مردم محلی برای رفت وآمد های روزانه خود به حومه ها و قسمت های حاشیه ایی سامارا از قطار های الکتریکی استقاده می کنند.مسیر های ریلی هم در قسمت شرقی شهر از شمال به جنوب کشیده شده است و خطوط ریلی جز در نواحی پرومیشلنی(Promyshlennyi) در مرکز امتداد پیدا می کند.

2safar

ایستگاه راه آهن سامارا در جنوب شهر و در بخش تاریخی و قدیمی شهر واقع شده، که تنها سه کیلومتر با ایستگاه های مترو مسکوسکی و البینسکایا فاصله دارد. شما برای جابه جایی سریع تر از ایستگاه قطار به ایستگاه مترو، باید در ایستگاه پیاتیلتکا(Pyatiletka) در منطقه ی پرومیشلنی(Promyshlennyi) از قطار پیدا شوید و پس از خروج از ایستگاه قطار ،به صورت پیاده 2 دقیقه تا ایستگاه مترو کاروفسکی فاصله خواهید داشت.

2safar

هزینه ی قطار در محدوده ی شهری سامارا با توجه به مسیر شما بین 20 تا 60 روبل است. بلیط های قطار هم در باجه های بلیط فروشی و ایستگاه های خود پرداز بلیط در ایستگاه های قطار در دسترس شما قرار دارد. برای مشاهده ی برنامه های قطار سامارا می توانید از برنامه گوشی های تلفن هوشمند Yandex.Elektrichki استفاده کنید.

کارت های مسافرت جهانی

2safar

در سامارا همواره شما می توانید کرایه وسایل حمل و نقل خود را به صورت نقد در مترو، اتوبوس، تراموا و واگن های برقی پرداخت کنید. اما در این میان، بسیاری از گردشگران استفاده از کارت های مسافرتی جهانی(UTC) را ترجیح می دهند، که استفاده از این کارت ها را مناسب و مقرون به صرفه می دانند. قیمت خرید این کارت ها در حدود 100 روبل است که در صورت استفاده از این کارت ها در پرداخت، کرایه ی وسایل حمل و نقل عمومی برای شما 23 روبل خواهد بود.

2safar

برای خرید کارت مسافرتی و یا انتقال پول تان به کارت می توانید به هر دفتر بلیط فروشی مترو، دفاتر پست و دفاتر ترنسپورتایا کارتا(Transportnaya Karta) و یا شرکت Travel Card یا همان کارت سفر مراجعه کنید. در شهر سامار راه های دیگری هم برای شارژ کارت های مسافرتی در دسترس شما قرار دارد. شما می توانید از طریق دفاتر رسمی شرکت مسافربری حومه سامارا، خودپرداز سبربانک روسیه پول نقد خود را به کارت مسافرتیتان اضافه کنید، همچنین پایانه های خودپرداز سیستم هایی چون: ترنسپورتایا کارتا(Transportnaya Karta)، پلاتسرویس (Platservis) ، زمسکی بانک (Zemsky Bank) و ادنوکاسانی(ODNO.KASANIE) در دسترس شما قرار دارند. در انتخاب هر یک از این گزینه ها تنها می توانید از پول نقد اسفاده کنید.

رانندگی در سامارا

ترافیک در سامارا آرام و دارای حجم سبکی است. تنها در مرکز شهر سامارا، نه تنها در ساعات شلوغ 8 تا 10 صبح و 5 تا 7 عصر بلکه در تمام روز حجم ترافیکی بالایی را شاهد است.

2safar

مهمترین شریان ترافیکی شهر و اصلی ترین مسیر های پر ترافیک ، مسکووسکی شوس و اولیتسا نووسادوایا(Ulitsa Novo-Sadovaya) هستند که به موازات رود ولگا امتداد دارند و مرکز تاریخی شهر را به محله های حاشیه ایی در شمال شهر و نواحی همجوار استادیوم سامارا آرنا متصل می کند و بزرگراه فدرال M-5 اورال (مسکو به چلیابینسک) را نیز در دسترس شما قرار می دهد.

2safar

این شریان یا همان مسیر پر ترافیک در ادامه از خیابان های پنزنسکایا(Penzenskaya)، توخاچِوسکوگو(Tukhachevskogo)، گاگارینا و پوبدی تشکیل شده است و در امتداد رود سامارا از غرب به شرق کشیده شده و قسمت های قدیمی شهر را به محله های صنعتی وصل می کند. این مسیر همچنین در خروجی شرقی شهر دسترسی شما به بزرگراه سامارا-بوگوروسلان(Samara-Buguruslan) را فراهم می نماید.

2safar

تقاطع اصلی دیگری که به ولگا منتهی می شود نیز از اولیتسا آوروری و پروسپکت کاروا شکل گرفته است. این تقاطع به ترتیب به پل یوژنی و پل جیرووسکی می رسد که بر روی رود سامارا قرار گرفته اند، در ادامه ی این مسیر شما از طریق خروجی جنوبی از شهر به بزرگراه های سامارا- اورنبرگ، سامارا- ولگوگراد و مسیر A-300 (که به سمت مرز قزاقستان میرود) دسترسی خواهید داشت.

2safar

پل سامارسکی 1956 به عنوان خروجی دیگر سامارا، هم از روی رود سامارا عبور می کند و شما از طرق این پل که توسط مردم بومی به نام های استاری و خلبنی (Khlebnyi) هم خوانده می شود امکان خروج از شهر را خواهید داشت. همچنین این پل در محلی قرار گرفته که در قسمت قدیمی شهر خیابان های ودنیکوف و گلاونایا در مرکز تاریخی شهر (محله ی خلبنیای پلوشچاد) به هم می رسند. پل فرونزنسکی هم پل جدیدی است که در نزدیکی این منطقه ساخته شده و بر حجم ترافیکی جنوب شهر افزوده است.

پارک خودرو در سامارا آزاد است به استثنای مکان هایی که توسط پلیس راهنمایی و رانندگی با علامت های مشخص ممنوع شده اند. خودرو شما در صورت نقض قوانین جریمه خواهد شد و در این صورت شما می توانید با شماره ی +7(846)33-5801 یا 02,112 با پلیس راهنمایی و رانندگی تماس بگیرید.

دوچرخه سواری در سامارا

2safar

زیر ساخت های دوچرخه سواری در سامارا قدمت طولانی ندارند و و بسیاری از آنها هم به تازه گی ساخته و راه اندازی شده اند. محل پارک دوچرخه و مسیر مخصوص دوچرخه سواری در کناره ی ولگا در مرکز شهر سامارا ساخته شده است. به نظر می رسد که شهرداری شهر سامارا نیز در صدد ترویج و افزایش فرهنگ دوچرخه سواری به عنوان جایگزینی مناسب برای وسایل حمل و نقل عمومی است.

2safar

علاوه بر محوطه ی ساحلی ولگا، در مرکز شهر سامارا مکان های دیگری چون پارک ها و بلوارهایی در نزدیکی محله های ایستگاه متروی آلابینسکایا(Alabinskaya)، پروسپکت لنینا و پلوشچاد پامیاتی (Pamyati) نیز برای دوچرخه سواری مردم شهر و گردشگران وجود دارد. مردم شهر سامارا از باغهای گیاه شناسی و پارک های گورکو، گاگارین،مولودیوژنی(Molodyozhnyi)، 30- لتیا پوبدی(30-letiyaPobedy) و دروژبی هم برای دوچرخه سواری استفاده می کنند.در شمال شهر سامارا هم مکان هایی چون پارک جنگلی دوبکی(Dubki) (که خارج از اولیتسا دموکراتیچسکایا قرار دارد) و پارک 60- لتیا سووتسکوی ولاستی (60-letiyaSovetskoiVlasti)(بیرون از مسکوسکوی شوس) برای دوچرخه سواری مورد استفاده قرار می گیرند. در مرکز شهر سامارا چندین مکان برای اجاره دوچرخه هم وجود دارد.

2safar