حمل و نقل عمومی در سوچی

حمل و نقل عمومی در فرودگاه

فرودگاه بین المللی سوچی در در منطقه آدلرسکی و در جاده کراسنایا پولینا قرار گرفته است. فرودگاه در 30 کیلومتری مرکز شهر سوچی و 5 کیلومتری آدلر واقع شده است و به آسانی با تاکسی، اتوبوس، مینی بوس و یا قطارهای سریع السیر قابل دسترسی است.

2safar

از منطقه لازارفسکی سوچی شما می توانید سوار قطار سریع السیر لاستوشکا شده و خود را به فرودگاه برسانید. این قطارها با عبور از میان ترافیک، سریع ترین وسیله حمل و نقل به فرودگاه بین المللی سوچی می باشند. قطارهای لاستوشکا از مبدأ فرودگاه به مقاصدی مانند کراسنایا پولینا، سوچی، لازارفسکایا و یا سایر شهرهای اطراف و نقاط ساحلی حرکت می کنند.

2safar

این قطارها همچنین وسیله ای مناسب و ارزان قیمت برای مراجعه به ایستگاه های قطار مرکزی و حومه شهر هستند که از آنجا می توانید سوار اتوبوس و مینی بوس شده و به مقصد دلخواه خود بروید. چندین خط اتوبوس و مینی بوس در مسیر خود به سمت ایستگاه های خط ساحلی و یا مناطق کوهستانی در فرودگاه سوچی توقف دارند. اتوبوس های خط 105 و 124 در مسیر خود به سمت مرکز شهر سوچی توقفی نیز در فرودگاه دارند. خط 105 شما را تا منطقه کوهستانی مشهور کراسنایا پولینا که محل استقرار اغلب هتل های کوهستانی سوچی نیز هست جا به جا می کند. خط 51 نیز به مقصد آدلر حرکت می کند که از آنجا می توانید با تاکسی و یا خط اتوبوس 57 ک، خود را به دهکده المپیک سوچی برسانید.

2safar

قطارهای برقی در سوچی

این قطارها سریع ترین، آسان ترین و مناسب ترین وسیله حمل نقل در منطقه بزرگ سوچی می باشند. منطقه بزرگ سوچی خط باریکی و درازی است که ما بین دریا و کوهستان حرکت می کند و به دلیل طویل بودن آن فواصل زیادی بین شهرهای این منطقه وجود دارد، مسئله ای که ضرورت استفاده از قطارهای برقی را تشدید می کند. قطارهای سریع السیر لاستوشکا میراث به جا مانده از المپیک زمستانی 2014 سوچی هستند که منطقه کوهستانی کراسنایا پولینا را به شهر سوچی، خط ساحلی و دهکده المپیک و منطقه لازارفسکایا مرتبط می سازند. ایستگاه های متعددی در مسیر حرکت وجود دارند اما به خاطر داشته باشید که قطارهای سریع السیر لاستوشکا تنها در برخی ایستگاه های اصلی توقف دارند پس قبل از سوار شدن از مسئول گیشه در ایستگاه قطار در مورد توقف ها سوال کنید.

2safar

برای تهیه بلیط قطار می بایست به ایستگاه مراجعه کنید و با کارت بانکی و یا به صورت نقدی از گیشه فروش و یا ماشین های خودکار بلیط خود را تهیه کنید. قیمت بلیط بسته به فاصله مقصد شما متغیر است، همواره بلیط خود را همراه داشته باشید چرا که برای سوار شدن و نیز خروج از گیت های ایستگاه الزامی است. اگر در ایستگاه های کوچک قصد سوار شدن به قطار را داشتید و گیشه فروش نیافتید می توانید سوار قطار شوید و از مأمور کنترل بلیط مستقیماً بلیط خود را خریداری کنید و یا در مقصد و قبل از خروج از ایستگاه بلیط را تهیه کنید. در این صورت فارغ از اینکه در کدام ایستگاه سوار شده اید می بایست بهای کامل سفر را پرداخت کنید.

2safar

اتوبوس در سوچی

خطوط اتوبوس رانی ستون فقرات حمل و نقل عمومی در سوچی بزرگ هستند. بیش از 200 خط اتوبوس در منطقه فعال هستند که ارتباط ایستگاه های درون هر منطقه و مناطق همجوار با یکدیگر را برقرار می کنند. برای دسترسی به برخی روستاهای کوهستانی در منطقه سوچی، خطوط اتوبوس تنها وسیله حمل و نقل عمومی موجود است.

2safar

اتوبوس های سوچی برای افراد ناتوان مناسب هستند، سیستم تهویه مطبوع مناسبی دارند و در برخی از آنها اینترنت وای فای نیز وجود دارد. شماره خط اتوبوس ها و اسامی خیابان های بر روی شیشه ها و صفحات نمایش داخل ایستگاه ها قابل مشاهده است. نام ایستگاه بعدی در تمامی اتوبوس های سوچی به 2 زبان روسی و انگلیسی اعلام می شود.

2safar

اتوبوس های درون شهری در تمامی ایستگاه ها توقف دارند اما اتوبوس های بین منطقه ای در صورتی که مسافری در ایستگاه های بین راهی نباشد و یا کسی قصد پیاده شدن نداشته باشد ممکن است در برخی ایستگاه ها توقف نکنند.

قیمت بلیط اتوبوس در سوچی بسته به خط و مقصد شما می تواند متغیر باشد. در اتوبوس های بین منطقه ای شما هنگامی که سوار اتوبوس می شوید می بایست بلیط را به راننده بدهید اما در اتوبوس های درون شهری هنگام پیاده شدن بلیط دریافت می گردد. بهای بلیط نقداً قابل پرداخت به راننده است و بازرس کنترل بلیط در اتوبوس های سوچی وجود ندارد.

2safar

ایستگاه های اتوبوسی در آدلرسکی، بخش مرکزی و لازارفسکی سوچی وجود دارد که اتوبوس ها به مقاصد مناطق اطراف حرکت می کنند. در آدلر ایستگاه اتوبوس برون شهری در خیابان دموکراتیچسکایا نزدیک بازار مرکزی قرار دارد، در لازارفسکایا ایستگاه اتوبوس در خیابان لازاروا درست روبروی ایستگاه قطار قرار دارد.

ایستگاه های اتوبوس سوچی در 3 منطقه مشخص جانمایی شده اند.

• کنار ایستگاه قطار سوچی

• میدان پشت ایستگاه: خطوط طولانی که در ایستگاه های کمی توقف دارند

• میدان مقابل ایستگاه: محل توقف اتوبوس ها و مینی بوس های خط آدلر و کراسنایا پالینا، مانند خطوط 105، 124 و 125. برخی از این خطوط سریع السیر هستند و در ایستگاه های بین راهی توقف ندارند. این مورد را باید از راننده سوال کرد.

تمامی خطوط اصلی شهر سوچی و شهرهای مهم اطراف آن توقفی در ایستگاه قطار این شهر دارند. خیابان اصلی شهر برای تردد اتوبوس ها کورورتنی پراسپکت است. تمامی خطوط میان آدلر و سوچی از این خیابان می گذرند.

2safar

مینی بوس های مارشروتکا

به دلیل کوهستانی بودن منطقه سوچی و وجود رودخانه و نهرهای زیاد و هم چنین سطح شیب تند، امکان ایجاد خط مترو و یا تراموا در این شهر وجود ندارد. مینی بوس های مارشروتکا که به نام تاکسی ون هم شناخته می شوند وظیفه اصلی جا به جایی مسافرین را بر عهده دارند. این مینی بوس ها در خطوط مشخصی حرکت می کنند و در صورت درخواست مسافر وی را سوار یا پیاده می کنند.

2safar

مارشروتکا وسیله اصلی حمل و نقل در سوچی محسوب می شود. آنها مسافرین را سوار می کنند و هرجا و هر زمانی که مایل باشند آنها را پیاده می کنند. برای پیاده شدن در مقصد تنها می بایست از راننده سوال شود امکان توقف وجود دارد.

2safar

برای سوار شدن به این مینی بوس ها می توانید در ایستگاه های اتوبوس بایستید و برای راننده دست بلند کنید. اغلب مینی بوس ها همان مسیر اتوبوس های شهر را طی می کنند اما با سرعت بیشتر. مینی بوس های قدیمی گازلا امروزه از خیابان های شهر جمع شده اند و برندهایی مانند بنز و هیوندای که مدرن تر و به روز تر هستند جایگزین آنها شده اند. دلیل اصلی این مدرن سازی برگزاری مسابقات المپیک زمستانی 2014 در شهر سوچی بوده است. معمولاً بهای بلیط در پایان سفر و هنگام پیاده شدن پرداخت می شود اما در برخی خطوط درون شهری ممکن است از شما درخواست شود کرایه خود را در هنگام سوار شدن پرداخت کنید.

کرایه خودرو در سوچی

دو شرکت اصلی برای کرایه خودرو در شهر سوچی فعالیت می کنند:

• Urentcar

• Sharemobile

2safar

قیمت اجاره خودرو 7.5 روبل در دقیقه است. برای استفاده از این سرویس شما می بایست اپلیکیشن شرکت مربوطه را دانلود کرده، ثبت نام کنید و در محلی که مایل هستید خودرو را تحویل بگیرید. گواهینامی رانندگی بین المللی، کارت بانکی و پاسپورت برای ثبت نام الزامی هستند.

رانندگی در سوچی

2safar

در مرحله آماده سازی سوچی برای میزبانی مسابقات المپیک زمستانی 2014، خیابان های و مسیرهای ترافیکی مدرنی در این شهر ساخته شد. نظم نوین ترافیکی چهره سوچی را دگرگون کرده و امروز رفت و آمد و رانندگی در این شهر بسیار ساده تر شده است.

هسته تجاری شهر و نقاط اصلی ترافیکی سوچی در بخش مرکزی شهر متمرکز شده اند، بین منطقه مامایکا و استادیوم مرکزی. هنگامی که از بخش لازارفسکی خارج می شوید 2 خیابان پیش روی شماست: دونسکایا و وینوگرادیا. دونسکایا به محله اصلی تمرکز هتل های سوجی منتهی می شود. وینوگرادیا به منطقه ساحلی سوچی و هسته تجاری شهر و نقاط اصلی ترافیکی سوچی در بخش مرکزی شهر متمرکز شده اند، بین منطقه مامایکا و استادیوم مرکزی. هنگامی که از بخش لازارفسکی خارج می شوید 2 خیابان پیش روی شماست: دونسکایا و وینوگرادیا. دونسکایا به محله اصلی تمرکز هتل های سوجی منتهی می شود. وینوگرادیا به منطقه ساحلی سوچی و پارک های ساحلی در خیابان کورورتنی به طول 11 کیلومتر که خیابان ساحلی شهر است می رسد. با اینکه پارکینگ های زیادی در سوچی وجود دارد اما پیدا کردن جای پارک در روزهای کاری بسیار دشوار است.

2safar

خیابانها و چهار راه های اصلی، خیابان گورکوگو کنار ایستگاه قطار، خیابان موسکفسکایا و سورنایا در ساعات شلوغی ترافیک انبوهی تجربه می کنند.

آدلر در 30 کیلومتری جنوب مرکز سوچی قرار گرفته است. آدلر مرکز بخش آدلرسکی است که کراسنایا پالینا را هم تحت پوشش خود قرار داده است. یک بزرگراه ساحلی سوچی را به آدلر متصل می سازد که در ساعات ابتدای روز و نیز بعد از ظهر بسیار پر تردد است.

2safar

دوچرخه سواری در سوچی

با وجود سطوح شیب دار زیاد در سوچی، در چند سال اخیر دوچرخه به وسیله ای محبوب برای جا به جایی در سوچی بدل شده است. ایستگاه های کرایه دوچرخه زیادی در شهر پیش بینی شده است و مسیر ویژه دوچرخه سواری در تمامی خیابانهای سوچی طراحی شده است.

2safar

برخی از مناطق مناسب برای دوچرخه سواری و اجاره دوچرخه شامل مرکز شهر، اسکله رودخانه، خیابان چایکوسکوگو و کورورتنی پراسپکت می باشند که دارای پارک های زیادی هستند. پارک المپیک نیز بهشت دوچرخه سواران محسوب می شود، با خطوط دوچرخه سواری متعدد و ایستگاه های کرایه دوچرخه.

2safar