در چه صورت مأموران امنیتی فرودگاه به شما مشکوک می شوند ؟ - قسمت دوم

در چه صورت مأموران امنیتی فرودگاه به شما مشکوک می شوند ؟ - قسمت دوم

در این مقاله به مهم ترین عواملی که شک مأموران امنیتی فرودگاه ها را بر می انگیزد می پردازیم و نکاتی که لازم است رعایت کنید تا دچار دردسر نشوید را یادآور می شویم. با 2Safar همراه باشید.

تعلل کردن در پاسخ به درخواست های مأموران امنیتی

وقتی در گیت امنیتی فرودگاه مأموران از شما درخواستی دارند بدون هیچ چانه زدن و تعللی آن را انجام دهید. همچنین در پاسخ به سؤالات آن ها کاملاً مؤدب و دقیق باشید. هر نوع رفتار بی ادبانه، وقت تلف کردن و چک و چانه زدن موجب می شود شما یک مورد مشکوک تلقی شوید و بازرسی دقیق تری بر رویتان صورت بگیرد.

2safar

شلختگی و نامنظمی

اگر هشت جور ساک و چمدان با خود حمل می کنید و دست هایتان کاملاً پر هستند یا زیادی لباس پوشیده اید شاید مشکوک به نظر برسید. این مورد قابل توجه کسانی است که می خواهند با بردن وسایل زیاد به داخل کابین هواپیما از جریمه های اضافه بار اجتناب کنند. در گیت امنیتی فرودگاه باید مرتب و منظم به نظر برسید و حتی اگر آیتم های زیادی به همراه دارید آن ها را طوری سامان دهی کنید که ظاهر خیلی شلوغی به شما ندهند. اگر به علت بار و بندیل زیاد مورد سؤالات بیشتر قرار گرفتید به سؤالات با خونسردی جواب بدهید. بهتر است از محتویات هر کدام از ساک ها و چمدان هایتان اطلاع داشته باشید.

2safar

ظاهر کثیف و ژولیده

معمولاً افراد بد لباس، نا مرتب و ژولیده بیشتر جلب توجه می کنند. به خصوص مأموران کنترل پاسپورت بیشتر به آن ها مشکوک می شوند و ممکن است سؤالات بیشتری بپرسند. این در رابطه با مسافران کوله ای به خصوص صدق می کند چون گاهی ظاهر شلوغ و به هم ریخته ای دارند. همان طور که در مورد قبل تأکید کردیم ظاهر شما در کنترل امنیتی فرودگاه خیلی مهم است. لباس های تمیز و مرتبی در فرودگاه بپوشید و به ظاهر خود کمی برسید.

2safar

همراه داشتن دانه ی قهوه

شاید ندانید که همراه داشتن دانه ی قهوه می تواند دردسر آفرین باشد. دلیل این امر به بوی قوی قهوه که به بو های دیگر غالب می شود بر می گردد. در گذشته عده ای کوشیده اند با همراه داشتن قهوه بوی مواد غیر قانونی که با خود حمل می کرده اند را پوشش دهند و به همین علت امروزه مأموران امنیتی بر روی دانه ی قهوه حساس هستند و بازرسی دقیق تری انجام می دهند. این موضوع در ارتباط با چمدان بار نیز صادق است و همراه داشتن قهوه موجب می شود چمدان شما باز شود و مورد بازرسی دقیق قرار بگیرد. پس بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که کلاً از همراه بردن یا آوردن قهوه اجتناب کنید.

2safar

گوش نکردن به توصیه های مأموران

وقتی در صف کنترل امنیتی هستید به حرف های مأموران با دقت گوش دهید و در عالم هپروت سیر نکنید. اگر می گویند لپ تاپ و وسایل الکترونیکی تان را از کیف هایتان خارج کنید دقیقاً به درخواستشان عمل کنید، اگر تأکید به در آوردن کفش و کمربند دارند این موارد را فراموش نکنید. وقتی گیج به نظر می رسید شک و تردید آن ها را نسبت به خود بر می انگیزید.

2safar