در چه صورت مأموران امنیتی فرودگاه به شما مشکوک می شوند ؟ - قسمت اول

در چه صورت مأموران امنیتی فرودگاه به شما مشکوک می شوند ؟ - قسمت اول

ده ها نکته ی مهم وجود دارد که باید در هنگام عبور از گیت های امنیتی فرودگاه ها رعایت کنید. شاید ندانید گاهی یک بی احتیاطی ساده می تواند کار دستتان بدهد و در بهترین حالت موجب معطلی و استرس بی جهت شما شود. در این مقاله به مهم ترین عواملی که شک مأموران امنیتی فرودگاه ها را بر می انگیزد می پردازیم و نکاتی که لازم است رعایت کنید تا دچار دردسر نشوید را یادآور می شویم. با 2Safar همراه باشید.

2safar

مضطرب و دست پاچه به نظر رسیدن

مسافران نگران و استرسی هدف مأموران امنیتی برای جستجوی بیشتر قرار می گیرند زیرا رفتار پر استرس از علائم خطر برای مأموران است. هر چه رفتار خونسرد تری داشته باشید و اعتماد به نفستان را در رفتارتان نمودار سازید کمتر مورد شک قرار می گیرید. فراموش نکنید مأموران امنیت فرودگاه برای ایمنی و حفظ جان شما سختگیری می کنند و هیچ دلیلی برای اضطراب و استرس وجود ندارد.

2safar

با مأموران امنیتی فرودگاه شوخی کردن

هر چقدر هم انسان شوخ طبعی هستید، در گیت امنیتی فرودگاه جدی باشید و به هیچ وجه سربه سر مأموران نگذارید. آن ها حتی اگر مطمئن باشند که شما شوخی می کنید، به خاطر عمل به وظایفشان هم که شده تمام حرف های شما را جدی خواهند گرفت و عواقب بدی در انتظارتان خواهد بود. لازم نیست حتماً شوخی شما در ارتباط با مسائل امنیتی باشد، هر نوع شوخی و بگو بخندی ممکن است شما را تبدیل به یک سوژه ی مشکوک کند. در گیت امنیتی بدون اخم یا لبخند و صرفاً با رفتاری مطمئن و خونسرد از جلب توجه بپرهیزید.

2safar

غر زدن بابت دستگاه های امنیتی

دستگاه ها و گیت های امنیتی برای اطمینان از وجود وسایل خطرناک در وسایل مسافران طراحی شده اند. اگر چه این دستگاه ها ممکن است برای شما اعصاب خورد کن باشند اما اگر به یاد بیاورید که تمام اقدامات در جهت امنیت شما صورت می گیرند صبور تر خواهید بود. اگر روی وسایلتان حساسیت خاصی نشان دهید یا در گذاشتن آن ها بر روی نوار بازرسی تعلل کنید ممکن است شک مأموران امنیتی را بر انگیزید و آن ها وسایل شما را با دقت بیشتری بازرسی کنند.

2safar

عدم رعایت محدودیت حمل مایعات

اگر می خواهید کیف شما به طور جداگانه مورد بررسی قرار بگیرد و و تمام محتویات آن با دقت بازرسی شود، کافی است یک بطری آب یا مایع دیگری بیش حد مجاز در کیف خود بگذارید. هیچ کس دوست ندارد چنین اتفاقی برای وسایلش بیفتد چون دردسر و استرس به همراه دارد. بنابراین قانون محدودیت حمل مایعات را جدی بگیرید و شک نکنید اگر مایعی داخل وسایل خود داشته باشید مشمول بازرسی اضافی خواهید شد.

2safar

همراه داشتن آیتم های اضافه در گیت امنیتی

پس از آن که وسایلتان را بر روی نوار بازرسی قرار دادید، خودتان از گیت امنیتی عبور خواهید کرد. در این گیت داشتن آیتم های اضافه و نا خواسته مانند کلاه، کمربند، ساعت و در برخی مواقع کفش می تواند شما را مشمول بازرسی اضافی کند. به خصوص کلاه خیلی دردسر آفرین است و ممکن است مأموران فکر کنند شما با پوشیدن آن کلاه سعی دارید هویت خود را مخفی کنید.

2safar