جاذبه های گردشگری جهان - دهکده ی المپیک آتن یونان - قسمت چهارم

جاذبه های گردشگری جهان - دهکده ی المپیک آتن یونان - قسمت چهارم

2safar

در ادامه ی بازدید از بخش های مختلف دهکده ی المپیک در شهر زیبا و تاریخی آتن به مرکز تنیس مجموعه ی ورزشی المپیک آتن می رسیم، مجموعه ای که با تعدادی از زمین های تنیس می توان آن را تشخیص داد، در حدود 16 زمین تنیس در این بخش از مجموعه ورزشی دهکده ی المپیک آتن وجود دارد و یک استادیوم مرکزی اصلی نیز درست در مرکز این بخش از دهکده قرار گرفته است. استادیوم اصلی با داشتن ظرفیت 8600 نفر یکی از مهمترین بخش های ورزشی تنیس در یونان به شمار می آید، این استادیوم در المپیک 2004 آتن در حدود 600 گنجایش داشت، یا بهتر است بگوئیم که مسئولان برگزاری مسابقات 6 هزار نفر را در این استادیوم سازماندهی کردند. البته در استادیوم اصلی چند زمین وجود دارد که زمین های دوم و سوم از ظرفیت جمعیتی پایین تری برخوردار می باشند.

2safar

استادیوم اصلی تنیس این مجموعه در خلال مسابقات المپیک 2004 افتتاح شد و بسیار از افرادی که در آن دوره از این استادیوم دیدن کردند و در مسابقات برگزار شده در زمین های این استادیوم حضور داشتند، لذت حضور در فضای گرم و پر هیجان آن مسابقات را هرگز فراموش نخواهند کرد، به خصوص طلای آن دوره از مسابقات که به تیم شیلی رسید به رخدادی مهم بدل گردید، و همچنین به بخشی از تاریخ ورزش تنیس تبدیل شد. امروزه این استادیوم محل برگزاری مسابقات مختلف تنیس در کشور یونان و دیگر رقابت های بین المللی است و اگر خوش شانس باشید در سفر به این شهر می توانید شاهد یک رقابت دیدنی در این استادیوم زیبا باشید. اما زمین های اطراف استادیوم اصلی، مکان بسیار مناسبی برای علاقه مندان به رشته ی تنیس است که در کنار بازدید از این مجموعه ورزشی در یکی از دهکده های المپیک ، برای ساعاتی لذت بازی تنیس و رقابت با دوستان و همسفران را تجربه کنند. به همین خاطر به شما پیشنهاد می کنیم، لذت حضور در این بخش را از دست ندهید و سفر را برای خود لذت بخش و خاطره انگیز کنید.

2safar

یکی دیگر از ویژگی های مهم این مجموعه ی ورزشی تسهیلات ساده و در دسترسی است، که پیش روی گردشگران قرار دارد و امکان تردد رفتن به بخش های مختلف شهر از دهکده و برعکس از طریق مسیر های مترو، اتوبوس و تاکسی وجود دارد. پس از دیدن این مجموعه ی ورزشی به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری جذاب شهر آتن، بدون شک بسیار از رخداد های مهم مسابقات المپیک 2004 در این مجموعه برای شما تداعی شد، برای هر ملت و هر کشوری در المپیک آتن رخداد های حماسی و ملی بسیاری رخ داد که این گستردگی در میان گردشگران بازدید کننده از دهکده ی المپیک نیز صادق است. با ما در ادامه ی مسیر همراه باشید و با جاذبه های گردشگری آتن آشنا شوید.

2safar