دهکده ی رنگین کمانی در اندونزی

با2Safarهمراه شوید تا شما را به یکی از رؤیایی ترین نقاط دنیا ببریم: کامپونگ پلانگیKampungPelangiدر اندونزی، یک دهکده ی کوچک که عکس هایش اینستاگرام را تسخیر کرده است و این موفقیت را مدیون رنگ آمیزی رنگین کمانی اش می باشد. اگر شما عاشق رنگ نیستید، شاید این مکان جذابیتی برایتان نداشته باشد اما از طرفی ممکن است از آن اشخاصی باشید که لیستی از مکان های خاص دنیا برای سفر تهیه می کنند. پس به خواندن این مقاله ادامه دهید چون دهکده ی رنگی کمانی ارزش قرار گرفتن در لیست شما را دارد!

2safar

دهکده ی رنگین کمانی در اندونزی

دهکده یکامپونگ پلانگیتا پیش از رنگین کمانی شدن مکانی گمنام محسوب می شد اما مقامات محلی تصمیم گرفتند تغییری در دهکده بدهند و آن را بر سر زبان ها بیندازند. با بودجه ی سیصد میلیون روپیه ی اندونزی (معادل هفده هزار یورو) 223 خانه ی این شهر رنگ آمیزی شد.

علاوه بر خانه ها هر چیز دیگری که در دهکده بود مانند نیمکت ها، ریل های قطار، پل ها و تمام جزئیات به رنگ های رنگین کمان در آمدند.

2safar

جالب است بدانید پیش از این شهرت رنگین کمانی، کامپونگ پلانگی، دهکده ای کثیف و محلی پست برای زندگی محسوب می شد. اما ابتکار این رنگ آمیزی باعث شد توریست ها از نقاط مختلف به دهکده سرایز شوند وجادوی این رنگ آمیزی را با چشمان خود ببینند. جدا از جذب توریست، این یک پروژه ی موفق اجتماعی محسوب می شود. ساکنین دهکده با این اقدام تشویق شدند تا با پیشرفت محل زندگی شان همگام شوند وکیفیت زندگی در این دهکده را ارتقا ببخشند. مثلا رودخانه ای که از محل می گذرد را تمیز کنند. همچنین پس از جذب توریست کسب و کارهای محلی رونق یافته است و فروش یادگاری ها یا غذا سود زیادی نصیب ساکنان منطقه ساخته است.

ایده ی رنگ آمیزی دهکده به مدیر مدرسه متوسطه ی این شهر به نام سلامت ویدودوSlamet Widodo تعلق دارد. او رنگ آمیزی رنگین کمانی را از هنرمندی به نام لیزا فرانک الهام گرفته است که طرح هایی خلاقانه برای دکوراسیون و اسباب بازی هایی به رنگ های مختلف رنگین کمان دارد. پس از شکل گیری ایده، ویدودو به جذب بودجه از مقامات پرداخت و سرانجام رؤیای خود را به واقعیت تبدیل کرد

2safar

تکمیل این پروژه فقط یک ماه زمان برد و یک ماجراجویی واقعی محسوب می شد. حتی شهردار نیز از این تحول عمومی به هیجان آمد و شخصاً بعضی از خانه ها را رنگ آمیزی کرد.

علاوه بر رنگ آمیزی هیجان انگیز، نقاشی های هنری و زیبا نیز روی دیوارها کشیده شد. روی یکی از دیوارها تصویر دوبال فرشته کشیده شده که با تلاءلوی نورهای رنگین کمان ترکیب شده است. دیوار دیگری تصوری سه بعدی از یک وال را به نمایش گذاشته که به نظر می رسد قصد بلعیدن عابران را دارد.

2safar

حتی پله ها نیز رنگ آمیزی شده اند و شهر نمایی بسیار سرزنده وشاد دارد و در تضادی باورنکردنی با تصاویر قبلی اش است زمانی که ساختمان ها خاکستری و فرسوده به نظر می رسیدند.