دوازده پیشنهاد برای اینکه در پرواز کلاس عادی همانند فرست کلاس سفر کنید

دوازده پیشنهاد برای اینکه در پرواز کلاس عادی همانند فرست کلاس سفر کنید

راحت بودن در هواپیما به خصوص در پروازهای طولانی مدت امری چالش برانگیز است.در اینجا نظراتی از بلاگرهای معروف را برایتان گردآوری کرده ایم که حاوی رموز و پیشنهاداتی برای آسوده سفر کردن است. با این راهکارها، برای یک پرواز آرام، آمادگی خواهید داشت. با2Safar همراه باشید.

لباس های راحت به تن داشته باشید.

2safar

شاید برایتان باور کردنی نباشد که لباس هایی که می پوشید تا چه حد بر احساسات شما تاثیر می گذارند. سوزان پورت نوی که نویسنده ی یک وبلاگ سفری است، می گوید:" در سفر از مزایای راحت لباس پوشیدن غافل نشوید. از پوشیدن کمربند، کراوات، لباس های با دکمه های بزرگ و یا هرچیزی که ممکن است در تن و بدن تان فرو رود یا برایتان محدودیت در حرکت ایجاد کند خودداری نمایید. به جای آن از لباس های با پارچه سبک و کشسان استفاده کنید. لازم نیست برای راحت بودن شلخته به نظر بیایید. من معمولاً در پرواز یک شلوار مشکی رنگ کشی یوگا و کفش های تخت می پوشم. به جای لباس زیر قلاب دار و بندی، نیم تنه ورزشی می پوشم وغیر از بلوز کشی راحتی که به تن دارم یک سوییشرت کشمیر لطیف هم برمی دارم که هم برای هوای سرد و هم گرم آمادگی داشته باشم."

وسایل همراهتان را در محفظه بالای سر قرار دهید.

2safar

اغلب ما وسواس چک کردن وسایل مان را داریم. اما حقیقت اینست که اگر وسایل را در محفظه بالای سرمان بگذاریم پرواز بسیار راحت تری خواهیم داشت.جولیا کان، که یک بلاگر در زمینه سفر است عقیده دارد که اگرچه نزدیک بودن وسایل به ما در پرواز ممکن است دسترسی راحت تری را برایمان فراهم کند، اما هرچه وسایلی که در پرواز به همراه داریم کمتر باشد آسوده تر خواهیم بود. برای مثال از همراه داشتن کیف بزرگ دستی که مجبور باشید آن را زیر صندلی جلوی تان قرار دهید خودداری کنید تا فضای بیشتری برای راحتی پاهایتان داشته باشید.

آب و میان وعده همراه داشته باشید.

2safar

می توانید بطری آب در ترانزیت بخرید یا اینکه بطری یا فلاسک همراهتان را از شیرهای آب ترانزیت پر کنید. نوشیدن آب زیاد در حین پرواز شما را سرحال و شاداب نگه می دارد. همچنین می توانید خوراکی های میان وعده کوچکی به همراه آورده یا خریداری کنید زیرا نمی توان تنها به غذاهایی که در پرواز سرو می شود برای رفع گرسنگی تکیه کرد.

دست و دلبازی کنید.

2safar

دنا روشه، وبلاگ نویس سفری می گوید:" اگر برایتان مقدور است دست و دلبازی کنید و برای پروازهای طولانی مدت دو صندلی خریداری کنید چون ارزشش را دارد. اگر توانایی پرداخت هزینه هایش را دارید پروازهای طولانی را با بیزینس یا فرست کلاس سفر کنید تا بیشترین آسایش را داشته باشید. تفاوت آن این است که وقتی به مقصد می رسید چون توانسته اید در طول پرواز بخوابید و استراحت کنید عملاً یک روز و شب را اضافه خواهید داشت تا به جای خوابیدن از آن استفاده مفیدی ببرید."

یک جفت جوراب ضخیم با خود بردارید.

2safar

کیتی ویلیامز، یکی دیگر از وبلاگ نویسان مسافرتی می گوید:" وقتی کفش هایتان را از پا در می آورید، به پا داشتن جوراب برایتان راحتی و تمیزی به همراه خواهد داشت. تقریباً در تمام پروازها من یک جفت جوراب پشمی همراهم بر می دارم. این جوراب ها هم به درد مواقعی می خورند که داخل هواپیما سرد می شود و هم برای وقتیکه می خواهم کفش هایم را در بیاورم. چون جوراب های پشمی ضخیم هستند می توانید بدون نگرانی از چسبیدن چیزهای چندش آور به کف پاهایتان درون کابین با آن ها قدم بزنید و نیاز نیست کفش هایتان را هر بار بپوشید."

صورتتان را درخشان نگه دارید.

2safar

کیتی ویلیامز پیشنهاد می دهد که در حین پروازدستمال های پاک کننده ی صورت و مرطوب کننده ی لب به همراه داشته باشید. هوای هواپیما خشک است و سبب خشکی پوست صورت و ترک خوردن لب ها می شود. برای اینکه مانند یک مسافر درجه یک پرواز کنید، می توانید دستمال مرطوب صورت، موم لب و حتی یک ماسک صورت به همراه داشته باشید تا در طول پرواز احساس انرژی و آسایش بیشتری نمایید. پس از یک پرواز طولانی، به همراه داشتن چیزی که صورتتان را پاکیزه و شاداب نماید بسیار لذت بخش خواهد بود.

صندلی کنار پنجره را انتخاب کنید.

2safar

وبلاگ نویس سفری دیگری به نام کارول ترویلیگر می نویسد:"من همیشه صندلی های کنار پنجره هواپیما را ترجیح می دهم. راحت تر می توانم در صندلی کنار پنجره لم بدهم و طبق عادت معمولم از مناظر هنگام صعود و فرود هواپیما عکاسی کنم. خودم را در شال پشمی ام میپیچم یا گاهی آنرا زیر سرم لوله می کنم و بعنوان بالشی استفاده می کنم که بسیار لذت بخش است." همچنین در صندلی کنار پنجره، رفت و آمد دیگران مخل خواب و آسایش شما نخواهد شد.

یک بالشی گردنی مناسب انتخاب کنید.

2safar

هزینه کردن برای یک بالش گردنی درجه یک کاملاً ارزشش را دارد. کوری والگا، بلاگرسایت های سفری، پیشنهاد می دهد که بالشتان را متناسب با نحوه ی خوابیدن تان،اینکه به پهلو می خوابید یا به پشت، انتخاب کنید. یک بالش سفری خوب طوری دوخته شده که نیازهای شیوه ی خوابیدن شما را تأمین نماید. بالش مناسب، گردن شما را کاملا حمایت کرده و امکان خوابیدن را بدون هیچگونه کششی در گردنتان فراهم می آورد.

برای تغییرات دمایی آمادگی داشته باشید.

2safar

یک شال پشمی یا روسری بزرگی که حکم پتو را هم داشته باشد با خود بردارید تا تغییرات دمایی حین پرواز آزارتان ندهد. از آنجاییکه داخل هواپیماها به طور معمول سرد هستند، همراه داشتن شال گرم برایتان کاربردی خواهد بود. نه تنها می توانید آن را دور بدنتان پیچیده و گرم بمانید، بلکه می توانید آن را گلوله کرده و بعنوان بالش یا تکیه گاه گردن نیز استفاده کنید.

خود را از محیط جدا کنید.

2safar

وارگا معتقد است که برای یک خواب خوب در حین پرواز، همراه داشتن هدفون های نویز گیر و چشم بندهای تیره مفید خواهند بود. اگرچه که برخی داروها و نوشیدنی ها به خوابیدن تان حین پرواز کمک می کنند، اما وسوسه نشوید! داروی خواب آور احتمال بر هم خوردن تنیظیم خواب بدن و جت لگ را افزایش می دهند. به جای آن آب فراوان و شکلات های پروتئینی بخورید تا از خستگی شما کاسته شده و با اختلاف منطقه زمانی بهتر تطابق پیدا کنید.

چند لایه لباس بپوشید.

2safar

نیما اوماس، بنیان گذار یک سایت سفری، پیشنهاد می دهد تا برای تطابق با تغییرات دمایی حین پرواز بصورت لایه لایه لباس بپوشید. او می گوید:" من با پیش فرض اینکه داخل هواپیما سرد خواهد بود شروع می کنم و پیشنهاد می دهم که به جای یک لباس ضخیم چند لایه لباس بپوشید تا بعدا متناسب با دمای پرواز لباس هایتان را تنظیم کنید. حتی گاهی اوقات برعکس داخل هواپیما بسیار گرم است، بنابراین اگر چندین لایه لباس داشته باشید با هر دو نوع شرایط دمایی بهتر کنار خواهید آمد.

در راهروها قدم بزنید.

2safar

حتماً می دانید که قدم زدن برای سلامتی تان مفید است. این مساله در ارتفاع بیست هزار پایی هم صادق است. پاهای شما در پرواز ورم می کنند که می تواند در حین یا پس از پرواز بسیار دردناک و آزار دهنده باشد، بنابراین در سفرهای طولانی مدت حتماً بلند شوید و در راهروهای هواپیما راه بروید. وقتی مدت زیادی را در حالت نشسته به سر می برید خطر تشکیل لخته در رگ های پاهایتان افزایش می یابد. راه رفتن با ایجاد انقباض های مکرر در عضلات پاهایتان سبب برقراری گردش خون در پاها می شود. هر دو ساعت یکبار برخیزید تا هم کششی به بدتان دهید و هم جریان خون پاها را برقرار سازید.