دیدنی ترین نقاط اروپا : 9 مکانی که نباید از دست بدهید - قسمت اول

دیدنی ترین نقاط اروپا : 9 مکانی که نباید از دست بدهید - قسمت اول

همه ی ما آرزوی سفری یک ماهه برای دیدار از اروپا را در سر داریم، اما فرصت این کار به راحتی به دست نمی آید. خوشبختانه، می توان با صرف تنها چند روز، نقاط متعددی از این قاره را دید که مقاصد اول گردشگری اروپا به شمار می روند و جاذبه هایی در این مکان ها هست که بهتر است به هیچ عنوان از دست نرود. ما از هر یک از معروف ترین شهرهای اروپا یک نقطه ی دیدنی را برای تان برگزیده ایم و یک هتل در نزدیکی آن مکان به شما معرفی می کنیم تا از این سفر سریع السیر خود بیشترین استفاده ی ممکن را ببرید. این ها 9 نقطه ی برتر دیدنی در اروپا هستند، پس بشتابید!

مکان اول: دروازه ی براندنبرگ، برلین

2safar

این دروازه را شاه فردریک ویلهلم دوم پروس به عنوان نماد صلح در قرن هجدهم میلادی قرار داد. اگر می خواهید نظری مختصر و مفید بر تاریچه ی اروپا بیندازید، دیدار از این دروازه از ضروریات محسوب می شود. دروازه ی براندنبرگ در قرن هدهم میلادی بنا شد و سپس نازی ها از آن به عنوان نماد حزب شان استفاده کردند. این بنا در طول جنگ جهانی دوم متحمل خسارت های زیادی گشت؛ در مدت زمان تقسیم بندی برلین به قسمت های شرقی و غربی این دروازه تقریباً غیر قابل دسترسی بود. با این حال پس از اتحاد آلمان، دولت های هر دو سوی دیوارآن را بازسازی کرده و اکنون اطراف آن را تماماً پیاده روهایی احاطه کرده است که به بلوار مروف انتر دن لیندن منتهی می شوند. این دروازه درست بیرون عمارت ریشتاگ واقع شده است ،که چشم اندازی 360 درجه به شهر برلین دارد، و همچنین در نزدیکی بنای یادبود جنگ جهانی دوم می باشد.

اقامتگاه پیشنهادی: هتل ادلون کمپینسکی

2safar

هتل ادلون کمپینسکی یک هتل شیک و کلاسیک با تاریخچه ای غنی است. این هتل سابقاً یکی از مشهورترین اقامتگاه ها در طول جنگ جهانی دوم بوده است و از مهمانانی چون چارلی چاپلین و ژوزفین بیکر پذیرایی کرده است. ساختمان اصلی و اولیه ی آن اکنون از بین رفته است اما پس از تخریب دیوار برلین، هتلی با الهام از بنای اصلی آن در همان مکان و در مجاورت دروازه ی براندنبرگ بنا گردید. این هتل 382 اتاقه همچنان میزبان افراد مشهور است و در واقع همان هتلی می باشد که مایکل جکسون فقید در سال 2002 نوزادش را از تراس آن به پایین آویزان کرد و رییس جمهور سابق آمریکا، اوباما نیز در آن اقامت داشته است. اتاق های لوکس آن تزیینات پرده ای سنگین و تخت خواب های چهار ستونه دارد. این اتاق های خیره کننده در کنار دیگر تسهیلات هتل، استخر سرپوشیده، اسپای کامل و حرفه ای، مرکز ورزشی و رستوران های متنوع، یکی از بهترین انتخاب ها برای اقامت در شهر برلین به شمار می رود.