راز های دیزنی لند- نکات جالبی که کمتر کسی در مورد این شهر بازی محبوب می داند - قسمت سوم

راز های دیزنی لند- نکات جالبی که کمتر کسی در مورد این شهر بازی محبوب می داند - قسمت سوم

در این مقاله برخی راز ها و ویژگی های مخفی دیزنی لند را شرح می دهیم. اما این فقط بخش کوچکی از معما های دیزنی لند است. هیچ کس نمی داند والت دیزنی چه چیزی برایش مخفی کرده است تا روزی پیدا کند!

ساختمان های دیزنی لند از آن چیزی که به نظر می رسد کوچک تر هستند.

یکی از راز های مهندسی در دیزنی لند طراحی ساختمان ها به گونه ای است که بزرگ تر از اندازه ی واقعی شان جلوه کنند. بسیاری از بنا های دیزنی لند از جمله کاخ زیبای خفته واقعاً کوچک تر از اندازه ای هستند که به نظر می رسند. در واقع مهندسان دیزنی لند از ابزار ساختمانی کوچک تر استفاده کرده اند تا خطای چشمی ایجاد کنند. وقتی وارد این ساختمان ها شوید به کوچکی آن ها پی می برید، مثلاً اتاق های طبقه ی دوم کاخ زیبای خفته واقعاً کوچک هستند.

2safar

شما می توانید قایق مارک تواین را خودتان برانید.

یکی از فعالیت های جذاب در دیزنی لند سوار شدن بر قایق مارک تواین و رفتن به جزیره ای کوچک در فضای شهر بازی است. در طول این سفر کوتاه دیدنی ها و جذابیت های زیادی را خواهید دید اما جالب است بدانید اگر با مهربانی درخواست کنید امکان این را دارید که خودتان قایق را هدایت کنید که تجربه ای بسیار مفرح خواهد بود. کاپیتان قایق این اجازه را به شما خواهد داد که پشت فرمان بنشینید و خودش در هدایت کشتی راهنمایی تان خواهد کرد. مهم نیست چند سالتان است! اگر روزی به دیزنی لند رفتید حتماً راندن قایق مارک تواین را امتحان کنید.

2safar

شما همچنین می توانید مونوریل را برانید.

قایق مارک تواین تنها چیزی نیست که می توانید هدایت آن را به عهده بگیرید. شما امکان لوکوموتیو ران شدن را نیز در دیزنی لند خواهید داشت. راندن مونوریلی که اطراف پارک می چرخد تجربه ای جالب و پر هیجان است. در این رابطه نیز کافی است درخواست کنید. البته فرمان مونوریل را به دست شما نخواهند داد چون احتمال دارد از ریل خارج شوید و مسافران بیچاره ی مونوریل را به آن دنیا بفرستید، اما در کابین هدایت مونوریل چشم انداز جذابی از مسیر خواهید داشت و خیلی بیشتر از سایر مسافران کیف خواهید کرد.

2safar

بر فراز آتش نشانی دیزنی لند یک آپارتمان مخفی وجود دارد.

یکی از جذابیت های دیزنی لند وجود مکان های اسرار آمیزی در آن است که اکثر مردم از وجود آن ها بی خبر هستند و فقط مهمانان ویژه ممکن است اجازه ی بازدید از آن ها را پیدا کنند. یکی از این مکان ها آپارتمان بالای ساختمان آتش نشانی است. این آپارتمان از زمانی که والت دیزنی در قید حیات بود به همان شکل سابق حفظ شده است و فقط در تور های ویژه درهای آن به روی بازدید کنندگان گشوده می شود. آپارتمان اتاق های متعددی دارد و به راحتی می تواند به عنوان یک اقامتگاه مورد استفاده قرار بگیرد اما امروزه کمتر کسی در این آپارتمان پذیرایی می شود.

2safar