راز های دیزنی لند- نکات جالبی که کمتر کسی در مورد این شهر بازی محبوب می داند - قسمت دوم

راز های دیزنی لند- نکات جالبی که کمتر کسی در مورد این شهر بازی محبوب می داند - قسمت دوم

در این مقاله برخی راز ها و ویژگی های مخفی دیزنی لند را شرح می دهیم. اما این فقط بخش کوچکی از معما های دیزنی لند است. هیچ کس نمی داند والت دیزنی چه چیزی برایش مخفی کرده است تا روزی پیدا کند!

دو کپسول زمان در دیزنی لند مخفی شده اند.

یکی از این دو کپسول در مقابل کاخ زیبای خفته در سالگرد چهل سالگی دیزنی لند در سال 1995 مخفی شده است و دیگری در زیر بوئنا ویستا پلازا در سال 2012 چال گردیده است. قرار است یکی از این کپسول ها در سال 2037 باز شود. اگر می خواهید بدانید داخل این کپسول های زمان چیست 18 سال منتظر بمانید. هدف از خاک کردن این کپسول های جادویی ایجاد هیجان برای آیندگان است.

2safar

کوپه ای مخفی در راه آهن دیزنی لند وجود دارد.

والت دیزنی نام این کوپه ی قطار را از روی نام همسرش لی لی بل گذاشته است. اتاقی زیبا با دکوراسیون ویکتوریایی که کمتر کسی از وجود آن مطلع است. دلیل مخفی بودن این اتاق اولاً اختصاصی بودن آن است، طوری که فقط افرادی خاص می توانند از این اتاق استفاده کنند و ثانیاً تزئین اتاق با وسایلی بسیار قدیمی و عطیقه است که ارزش بسیار زیادی دارند از جمله دفتر های یادگاری قدیمی و عکس های خانوادگی. اگر شانس بیاورید و جزء اولین نفراتی در روز باشید که وارد پارک می شوند شاید بتوانید به این کوپه راه بیابید.

2safar

تمام گیاهان باغچه ی سرزمین آینده ی دیزنی لند خوردنی هستند.

والت دیزنی، خالق دیزنی لند، عاشق دانستن در مورد آینده بود و به همین خاطر سرمایه گذاری مفصلی بر روی سرزمین آینده ی دیزنی لند انجام داد. او جزئیات زیادی را به این قسمت از شهر بازی اش اضافه کرد تا آن را ملموس تر و واقعی تر بسازد. شاید جذاب ترین نکته در مورد سرزمین آینده خوردنی بودن تمام گیاهان باغچه اش باشد. والت دیزنی آینده را به این صورت تصور کرده بود که کشاورزی به سمت خوردنی شدن تمام کاشتنی ها پیش خواهد رفت و حتی می توان هر اسنکی را مستقیماً از زمین به دست آورد.

2safar

دیزنی لند یک کلاب اختصاصی برای اعضای ویژه دارد.

عضویت در این کلاب اختصاصی 25 هزار دلار هزینه ی اولیه دارد و هزینه ی تمدید عضویت سالی 10 هزار دلار است. ضمن اینکه برای پیوستن به این کلاب صفی چهارده ساله وجود دارد و باید متقاضیان مدتی طولانی به انتظار بمانند. اعضا می توانند از امکانات و رستوران های پارک به طور اختصاصی و نا محدود استفاده کنند و تنها کسانی هستند که اجازه ی نوشیدن الکل در پارک را دارند.

2safar

پل متحرک کاخ زیبای خفته واقعی است.

یکی از زیبا ترین قسمت های دیزنی لند کاخ زیبای خفته است که نظر همه را به خود جلب می کند. این کاخ کاملاً واقعی ساخته شده است و حتی پل متحرک مقابل کاخ نیز به درستی کار می کند، در حالی که بیشتر مردم تصور می کنند این پل صرفاً یک دکور است. البته تنها دو بار پل متحرک بالا رفته است، یکی در روز افتتاحیه ی پارک در سال 1955 و دیگری در در سال 1983.

2safar