راهنمای حمل هدیه و سوغاتی در سفر

راهنمای حمل هدیه و سوغاتی در سفر

هدیه خریدن در سفر به قصد سوغاتی و یا همراه بردن هدیه برای دوستانی که در مقصد داریم رسمی رایج و دلنشین است. در این مقاله قصد داریم نکاتی را در رابطه با حمل هدیه در طول سفر با شما در میان بگذاریم. با 2Safar همراه باشید.

از هدایای خود به خوبی محافظت به عمل آورید.

از فروشنده بخواهید هدیه ی شما به طور مخصوص و برای سفر بسته بندی کند. به او یاد آور شوید که قصد دارید این هدیه را در چمدان بگذارید. فروشنده ها معمولاً با بسته بندی مخصوص می توانند تا حد زیادی به سالم ماندن هدیه ی شما در طول کمک کنند. علاوه بر این، از آن جا که ممکن است از فروشندگان دوره گرد نیز خرید کنید یا فروشگاه مورد نظر شما جعبه و پوششی برای ضد ضربه کردن هدایای شما را در اختیار نداشته باشد، لازم است قبل از سفر پلاستیک های ضد ضربه ی مخصوص بسته بندی (پلاستیک های حبابی) را در چمدان خود بگذارید و همراه ببرید. این پلاستیک ها وزنی ندارند اما نقش بسیار مؤثری در حفاظت از هدیه ی شما ایفا می کنند.

2safar

از قبل تحقیق کنید که به لحاظ امنیتی امکان بردن هدیه ی خود به داخل هواپیما را خواهید داشت.

شاید بخواهید برای حفاظت بیشتر از هدایایی که همراه دارید، آن ها را داخل چمدان کابین خود قرار دهید. در این صورت لازم است از قبل اطمینان حاصل کنید که در گیت امنیت فرودگاه به مشکل بر نخواهید خورد. مثلاً همراه داشتن مایعات بیش از صد میلی لیتر در گیت امنیت ممنوع است و اگر عطری خریده اید که بیش از این مقدار است، قادر به حمل آن در کیف یا چمدان کابین نخواهید بود.

2safar

از کاغذکادو پیچ هدایای خود اجتناب کنید.

اگر قصد دارید هدایا را در داخل چمدان کابین یا کیف دستی خود قرار دهید، بهتر است آن ها را از قبل کادو نکنید. در گیت کنترل امنیت، گاهی مأموران از شما می خواهند بسته بندی کالایی را باز کنید تا بتوانند دقیق تر آن را بررسی کنند. این شغل آن هاست و نمی توانید مجابشان کنید بسته بندی هدیه ی شما را بر هم نزنند. بهتر است کاغذ کادو به همراه ببرید یا در همان مقصد تهیه کرده و هدایای خود را کادو کنید.

2safar

هدایا را در چمدانی مناسب قرار دهید.

اگر چند نوع چمدان همراه دارید، هدایا را در مقاوم ترین چمدان خود بگذارید. چمدان های جلد سخت برای این هدف مناسب تر هستند. اگر چنین چمدانی ندارید، هدایای سنگین تر را ته چمدان گذاشته و سبک تر ها را رو قرار دهید. اطراف هدایای شکستنی را با لباس یا حوله بپوشانید.

2safar

هدایای گران قیمت را در چمدان بار نگذارید.

همیشه احتمال گم شدن چمدان را در نظر بگیرید و هرگز هیچ کالای گران قیمتی را در چمدان بار نگذارید. اگر هدایای شما مشکلی در ارتباط با گیت امینتی فرودگاه ندارند، آن ها را در کیف دستی یا چمدان کابین خود قرار دهید. به این صورت نه تنها خیالتان از گم نشدن آن ها راحت تر خواهد بود، بلکه می توانید چمدان خود را با احتیاط حمل و جا به جا کرده و از سالم ماندن هدایا خیال خود را آسوده سازید.

2safar