راهکارهایی برای سفرهای کاری و تجاری

راهکارهایی برای سفرهای کاری و تجاری

تفاوت بین پروازهای مستقیم و پروازهای بدون توقف را بشناسید.

کارشناسان سفر توصیه می کنند که اگر در سفر تجاری به سر می برید و از جلسه ای به جلسه ی دیگر می روید، وقت هدر دادن است که یک روز را صرف رفت و روز دیگری را صرف بازگشت نمایید. در هنگام رزرو پرواز توجه کنید که پروازهای مستقیم را با پروازهای بدون توقف اشتباه نگیرید. یک پرواز مستقیم همچنان ممکن است توقفی در مسیر داشته باشد اما در طول این توقف شما در هواپیما باقی می مانید و پروازتان تغییری نمی کند. از آنجا که در این رابطه ممولاً اشتباهات زیادی رخ می دهد به شما توصیه می شود که به جای پرواز مستقیم، گزینه ی پرواز بدون توقف را انتخاب نمایید.

2safar

به یک شرکت وفادار بمانید تا از مزایای آن بهره مند شوید.

نکته ی کلیدی در سفرهای تجاری این است که برنامه های پروازی یکسانی را برگزینید. وقتی به یک برند وفادار باشید با احتمال بیشتری می توانید از خدمات مشتریان ویژه و امتیازهای آن بهره گیرید.

اگر هم نمی خواهید تا ابد در عقد یک ایرلاین یا هتل زنجیره ای باقی بمانید، حداقل از کارت هدیه های اعتباری ای استفاده کنید که صرف نظر از شرکتی که برای خدمات سفرهای تجاری برمیگزینید، مایل و امتیاز مسافرت شما را ثبت و حساب کند.

2safar

توپ تنیس با خود در پرواز داشته باشید

کارشناسان توصیه می کنند برای پروازهای طولانی توپ تنیس همراه خود ببرید. غلتاندن توپ تنیس زیر پا یا کشاله ی ران، خستگی و دردهای عضلانی را به حداقل می رساند. این توپ ها کوچک، کم هزینه و به راحتی قابل جایگزینی اند.

2safar

برای جمع آوری وسایل سفرتان استراتژی صحیحی را برگزینید.

کارشناسان توصیه می کنند که برای سفرهای کاری فقط وسایلی (از جمله جوراب، دامن، پیراهن و شلوار) را بردارید که قابل ست کردن با یکدیگر باشند. برای سفرهای کوتاه، لباس هایی را بردارید که فقط نیاز به یکی دو جفت کفش، و برای آقایان فقط نیاز به یک رنگ جوراب داشته باشند. از آنجا که خواب مناسب در سفرهای کاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است، فضای اضافی چمدان تان را برای هرچیزی که کیفیت خوابتان را بالا می برد نگاه دارید، از جمله بالش، پتو یا لباس خواب مورد علاقه تان. همیشه یک دهانشویه، خمیر دندان و شارژر گوشی اضافه در بار دستی تان به همراه داشته باشید تا در صورت لزوم در حین پرواز استفاده نمایید. فراموش نکنید که پیش از سفر، هوای مقصد را بررسی نمایید تا لباس های متناسبی برگزینید.

2safar

اگر میز پذیرش هتل شلوغ نیست، تقاضای آپگرید اتاق تان را بدهید.

متصدیان پذیرش هتل ها در زمان های خلوتی هتل ها تمایل به امتیاز دادن به مشتریان خود را دارند. اما بهتر است شانس خود را زمانی امتحان کنید که میز پذیرش خلوت است و افراد زیادی دور و برتان نیستند.

2safar

لباس مناسب بپوشید تا خودتان را از بقیه متمایز کنید

وقتی که پرواز کلاس اکونومی پر باشد، خیلی اوقات مسئول گیت عده ای از مسافران را برمی گزیند تا به کلاس بالاتر پرواز بفرستد. در این مواقع اگر خوب لباس پوشیده و ظاهر معقول تری داشته باشید و رفتار مناسبی در هنگام پذیرش پرواز از خود نشان دهید احتمال گزینش تان بیشتر است و می توانید با پرداخت تنها صد یا دویست دلار پروازتان را ارتقا بدهید.

2safar