راه حل هایی برای راحتی مسافر صندلی وسط در هواپیما

راه حل هایی برای راحتی مسافر صندلی وسط در هواپیما

اگر در یک پرواز نسبتاً یا کاملاً طولانی جای شما در صندلی وسط باشد، قبل از هر چیز امیدواریم خداوند به شما صبر جمیل عطا کند! صندلی های وسط واقعاً بدترین صندلی های هواپیما هستند و کمترین طرفدار را دارند. در حالی مسافرانی که کنار پنجره می نشینند به راحتی با تکیه دادن به دیواره ی هواپیما به استراحت می پردازند و مسافران ردیف کنار راه راهرو نیز برای پاهایشان فضای کافی در اختیار دارند، مسافران صندلی وسط به نوعی قربانی محسوب می شوند که از هیچ امتیازی برخوردار نیستند. با این وجود گاهی اجتناب از این صندلی ها امکان پذیر نیست. ما تکنیک هایی به شما پیشنهاد می کنیم که نشستن در صندلی وسط را برای شما تا حدودی آسان تر و قابل تحمل تر سازند. با 2Safar همراه باشید.

2safar

برای چرت زدن از سینی جلوی صندلی خود کمک بگیرید.

سینی جلوی صندلی شما فقط برای قرار دادن ظرف غذا یا نوشیدنی نیست و می تواند کمک زیادی به راحتی شما در طول پرواز کند. به جای آن که بالش گردنی با خود به داخل هواپیما ببرید، یک پتوی نازک یا ژاکت دم دست داشته باشید، آن را لوله کرده و بر روی سینی قرار دهید، سپس خم شده و سر خود را روی بالشی که ساخته اید بگذارید و چرت بزنید. مطلقاً سر خود را مستقیم بر روی این سینی نگذارید چون پر از میکروب است. پتو یا ژاکتی که بر روی سینی قرار می دهید نیز برنگردانید و پس از سفر حتماً در اولین فرصت آن را بشویید.

تکنیک خوابیدن بر روی سینی در صندلی های پنجره و کنار راهرو نیز جواب می دهد اما برای صندلی های ردیف وسط کاربردی تر است.

2safar

از هدفون کنسل کننده ی صدای محیط استفاده کرده و موسیقی ملایم گوش کنید.

ما به تمام مسافران پرواز های طولانی همراه داشتن هدفون خوب و با کیفیت را توصیه می کنیم، اما اگر مسافر صندلی وسط هستید پس خود به خود سه هیچ از سایر مسافران عقب تر می باشید و همراه داشتن چنین هدفونی جان شما را نجات خواهد داد. این هدفون ها شما را از سر و صدای محیط جدا می کنند و به فضایی خلسه مانند می برند، در نتیجه احساس آرامش بیشتری کرده و راحت تر به خواب خواهید رفت.

2safar

حریم خود را مشخص سازید و دسته های صندلی را صاحب شوید.

درست است که شما در صندلی وسط عملاً بین دو مسافر دیگر ساندویچ خواهید شد، اما دلیلی ندارد مدعی حریم و فضای شخصی خود نشوید. بهتر است هر چه زودتر روی صندلی بنشینید و بازوهای خود را روی دسته های صندلی در هر دو طرف قرار داده و این دسته ها را مال خود کنید. در این باره احساس خجالت یا گناه نکنید چون این یک موضوع پذیرفته شده ی جهانی است که دسته های صندلی به مسافر ردیف وسط تعلق دارد. چیزی که اهمیت دارد این است که هر چه زودتر آن ها را صاحب شوید چون ممکن است مسافران کنار شما ادب و شعور لازم در این رابطه نداشته باشند و حتی دسته ی صندلی را نیز از مسافر نگون بخت وسطی دریغ کنند.

2safar

پاهایتان را بالا بیاورید و زانو ها را به پشتی صندلی جلو تکیه دهید.

فکر نکنید باید در کل پرواز شق و رق و با کلاس بنشینید. در پرواز های طولانی اساساً این کار غیر ممکن است چون بعد از دو ساعت نمی دانید با پاهایتان چه کنید و مدام نیاز به تغییر پوزیشن خواهید داشت. بهتر است با تکیه دادن زانو ها به پشتی صندلی جلویی برای خود فضای راحت تری به وجود بیاورید. به این شکل مسافر جلویی قادر نخواهد بود صندلی خود را بخواباند و جای شما را از این که هست تنگ تر کند. اگر هم این کار را کرد می توانید مؤدبانه از او بخواهید از خواباندن صندلی اش صرف نظر کند.

2safar

خود را سرگرم سازید.

اگر سرتان گرم باشد زمان خیلی زود می گذرد، پس سر خود را در طول پرواز سرگرم نگه دارید. به عنوان مسافر صندلی وسط احتمالاً اوقات ناراحت تری از سایرین خواهید داشت، اما تماشای فیلم وسریال، مطالعه یک رمان هیجان انگیز، بازی های کامپیوتری و گوش کردن به پلی لیست مورد علاقه تان حواس شما را پرت خواهد ساخت و تا به خود بیایید، خلبان اعلام خواهد کرد که در حال کاهش ارتفاع است و باید کمربند ها را ببندید.

2safar

وسایل راحتی خود را به داخل پرواز بیاورید.

بسیاری از ایرلاین ها برای پرواز های طولانی یک کیت وسایل راحتی در اختیار مسافر قرار می دهند که شامل چشم بند، جوراب، گوش گیر و چیزهایی از این قبیل است. شما باید در همه ی پرواز ها چنین کیتی برای خود حاضر آماده داشته باشید. به جز آن اسنک و خوراکی، گرم کن یا ژاکت، بالش و هر چیزی که فکر می کنید به راحتی شما در طول پرواز کمک می کند را در وسایل خود قرار دهید.

2safar

تقاضای تغییر صندلی بدهید.

اینکه جای شما در صندلی وسط است به معنای آن نیست که امکان نجاتی برای شما وجود ندارد. احتمالاً دلیل اینکه صندلی وسط نصیب شما شده است این است که دیر صندلی خود را انتخاب کرده اید. با این وجود تمام صندلی های خالی در هنگام انتخاب صندلی آنلاین نشان داده نمی شود و همچنان این شانس را دارید که جای خود را تغییر دهید. شما در دو مرحله می توانید تلاش خود را برای تغییر صندلی انجام دهید. اولین شانس خود را دم گیت انتخاب کنید. از مسئولان بپرسید که آیا صندلی دیگری خالی است که وسط نباشد؟ اگر جواب نه شنیدید همچنان ناامید نشوید. پس از همه ی مسافران سوار هواپیما شدند و در صندلی هایشان نشستند، از مهماندار با خوشرویی بخواهید جای شما را عوض کند. احتمالاً مجبور خواهید بود به ردیف های آخر هواپیما نقل مکان کنید و هر چه باشد بهتر از ساندویچ شدن در صندلی های وسط است.

2safar