راه هایی برای جلوگیری از جوش زدن پوست صورت در سفر

راه هایی برای جلوگیری از جوش زدن پوست صورت در سفر

چیزی هست که حتی بیشتر از تأخیر در پرواز می تواند سفر را به کام ما تلخ کند. آن لحظه ای است که در آینه به صورت خود نگاه می کنیم و متوجه مهمان یا مهمانان ناخوانده ای می شویم! و مشکل این جاست که این مهمانان ناخوانده ناگهان در سفر سر و کله شان پیدا می شود. انگار آماده هستند در شاد ترین زمان زندگی ما پدیدار شوندو به قول معروف حالمان را بگیرند.

وقتی بپذیرید پوست شما در سفر بیشتر مستعد جوش زدن و آکنه است، آماده خواهید بود راه حل های جلوگیری از این مشکل پوستی را امتحان کنید. با 2Safar همراه شوید و توصیه های ما را در سفر بعدی خود به کار ببندید و تأثیرات شگفت انگیزش را ببینید.

2safar

قهوه را با چای و دمنوش های گیاهی جایگزین کنید.

دمنوش های گیاهی مانند چای سبز بهترین جایگزین برای قهوه هستند و اثری عالی بر پوست به جای می گذارند. دکتر کارل تورنفلد مؤسس یک کمپانی بزرگ مراقبت های پوستی در این باره می گوید که نوشیدن دمنوش های گیاهی احتمال بروز آکنه را تا 25 درصد پس از یک ماه و تا 51 درصد پس از دو ماه کاهش می دهند.دمنوش های نعنا و پونه در این رابطه معجزه آسا عمل می کنند. پس کافئین قهوه را در طول سفر با آنتی اکسیدان چای گیاهی عوض کرده و از تأثیر آن بر روی پوست خود لذت ببرید.

2safar

بستنی بخورید (به جز نوع شکلاتی).

نه اشتباه نخوانده اید. خوردن بستنی موجب کاهش جریان خون در پوست صورت شده و احتمال بروز آکنه را کاهش می دهد. خوردن بستنی همچنین پف زیر چشم را کم می کند و در ایجاد ظاهری بهتر در طول سفر برای شما مناسب است. طعم مورد علاقه ی خود را انتخاب کرده و از خوردن بستنی در طول سفر لذت ببرید. فقط حواستان باشد طعم شکلاتی انتخاب نکنید چون شکلات تأثیری عکس آن چه برای بستنی ذکر کردیم دارد و پوست صورت را قرمز می کند.

2safar

از زردچوبه غافل نشوید.

زردچوبه یکی از بهترین ادویه ها برای داشتن پوستی درخشنده و شفاف است. در سفر دو نوبت در طول روز مقدار 50 میلی گرم زردچوبه بخورید. به این صورت احتمال بروز جوش های پوستی و آکنه را بسیار کاهش خواهید داد. ضمن اینکه پوستتان کمتر قرمز و پر لک به نظر خواهد رسید.

2safar

اصلاً به صورتتان دست نزنید.

شاید ور رفتن به پوستتان در طول سفر وسوسه انگیز باشید و بخواهید به طور منظم به فیکس کردن آرایش خود یا تجدید کرم بپردازید اما لازم است بدانید هر چه در طول سفر کمتر به پوست خود دست بزنید احتمال اینکه جوش نزنید بیشتر است. در واقع شما آلودگی را از راه دست به صورتتان انتقال می دهید. رعایت این نکته در هواپیما از اهمیت بیشتری برخوردار است چون محیط هواپیما به شدت آلوده است و شما باکتری ها و جرم ها را از دست خود به صورتتان منتقل می کنید. اگر نیاز به دست زدن به پوست صورتتان داشتید دستان خود را به دقت بشویید یا با دستمال آنتی باکتریال تمیز کنید.