رستوران های محلی و غذا های روسی

رستوران های محلی و غذا های روسی

لاوکالاوکا (LavkaLavka)

همواره یکی از جاذبه های گردشگری در شهر ها و کشور های مختلف رستوران ها، کافه ها و غذا خوری هاست، که انواع غذا ها به ویژه غذا های محلی را در بردارند. لاوکالاوکا یکی از این محل ها در مسکو است. لاوکالاوکا توسط بوریس آکیموف یکی از کارآفرینان این شهر پایه گذاری شد.

2safar

در ابتدا این محل تنها تعاونی عرضه و فروشگاه محصولات کشاورزی آکیموف بود اما به تدریج او در کنار عرضه محصولات کشاورزی اش رستورانی را با همان نام لاوکالاوکا تاسیس کرد و به ارائه غذا های مختلف با محصولات کشاورزی و دست اول خود پرداخت.

2safar

وجود یک رستوران در کنار مزرعه کشاورزی و استفاده از محصولات همان مزرعه برای رستوران از جاذبه دیدنی و مورد پسند شهروندان مسکو و گردشگران قرار گرفت. همچنین آکیموف دیگر محصولات مورد نیاز رستوران نیز از مزارع کشاورزی در دیگر نقاط روسیه تهیه می کند. در کنار رستوران لاوکالاوکا فروشگاه و بازار ی نیز وجود دارد، که بادید کنندگان و مشتریان این مرکز می تواند اقلام مختلف خوراکی و کشاورزی را خریداری کنند. یکی از نقاط قوت این رستوران، ارائه و فروش غذا های مختلف روسی است که بسیار مورد توجه مشتریان این مجموعه قرار دارد.

2safar

از نکات جالب توجه در مورد این رستوران ارائه غذا های فصلی با توجه به محصولات کشاورزی آن فصل سال است و مدیریت این مجموعه هم در تلاش است که غذاهای روسی قدیمی و سنت غذا خوری روسی را احیا کند. در این رستوران تمام نکات و عناصر غذا و محصولات مورد استفاده در غذا های مختلف به مشتریان گفته می شود. غذا هایی چون گوشت اردک، خاویار (در انواع طبخ های آن و روسی اش) و بسیاری از غذا های روسی که تجربه ای بی نظیر برای گردشگران خواهد بود.

2safar

در بازار این مجموعه هم می توان کالا هایی را خریداری کرد که کمتر در دیگر مراکز خرید در دسترس قرار دارند. بسیاری از مشتریان این مجموعه گوشت، سبزیجات، محصولات لبنی و حتی لوازم آرایشی خود را نیز از لاوکالاوکا خریداری می کنند. بدون تردید تجربه ی غذا های مختلف روسی با محصولات کشاورزی و اولیه مرغوب و دست اول یکی از جاذبه های بی نظیر در مسکو به شمار می رود.

2safar

گردشگران در این مجموعه می توانند غذاهای محلی چون بورش(نوعی آبگوشت سبزی دار روسی)، بلینی(پنکیک های نازک هستند که مزه ی شیرینی دارد)، پیروگ( یک نوع کیک)، سولیانکا(یک نوع سوپ که با ماهی ، گوشت یا قارچ پخته می شود)، سالاد خرچنگ(از ترکیب برنج یا پاستا، تخم مرغ آب پز، ذرت شیرین و تکه های خرچنگ و مایونز درست می شود) خولدیتس(که با تکه های گوشت تهیه می شود)، ماهی سالمون دودی، پنکیک گوشت (از گوشت مرغ و گوساله در این نوع غذا استفاده می شود)، سوپ سبزیجات و بسیاری غذا های دیگر را می توانید در لاوکالاوکا تجربه کنید.آدرس لاوکالاوکا نیز در چخوفسکایا، خیابان تروبنایا، ، خیایان پتروفکا شماره 21 ساختمان 2 است، همچنین می توانید به سایت restoran.lavkalavka.com/en نیز مراجعه کنید.

سیرووارنیا (Syrovarnya)

2safar

یکی از رستوران ها و غذا خوری های خاص شهر مسکو، که در بلوار، کوتوزووسکی و خیابان کیِوسکایا(Kievskaya) قرار گرفته و می تواند مورد توجه گردشگران در این شهر قرار بگیرد، سیرووارنیا (Syrovarnya) این رستوران که از ایده آرکادی نوویکوف (یکی از بزرگترین رستوران داران روسیه)ایده گرفته و سر آشپز آن یکی از بهترین تولید کنندگان پنیر است، پنیر های فوق العاده و حرفه ای را ارائه می کند.

2safar

در این رستوران گردشگران می توانند پنیر های نرم ایتالیایی موزارلا(mozzarella)،بوراتا(burrata)، استراپیاتلا(stracciatella)، کاسیوتا (caciotta) و ریکوتا(ricotta) را نیز داشته باشند. پنیر یکی از اجزای اصلی غذا های این رستوران به شمار می رود و پنیر این رستوران فراورده ی خود آنهاست و دارای کیفیت بالایی است.

2safar

همه ی سالادهای این رستوران همراه پنیر سرو می شوند، سبزچات پخته را می توانید با موزارلا بخورید و انواع مختلف پنیر های دیگر را نیز در غالب سالاد های مختلف خواهید دید. حتی دسر این رستوران هم حاوی پنیر هستند و تجربه بسیار متفاوتی را برای گردشگران رقم خواهند زد. از طریق سایت گروه رستوران های نوویکوف هم می توانید به دیگر رستوران های این مجموعه دستیابی داشته باشید و از این رستوران هم اطلاعات بیشتری کسب کنید.

2safar

الگوی غذایی و زندگی سالم

2safar

مسکو به عنوان یکی از شهر های بزرگ دنیا و یکی از میزبانان جام جهانی 2018 روسیه، پذیرای گردشگران و علاقه مندان فوتبال بسیاری است و سلایق و علایق غذایی بسیاری را باید پوشش داده و رضایت آنها جلب نماید. از این رو، علاوه بر رستوران های خاص، شیک، با کیفیت و مقرون به صرفه، از رستوران ها و مراکز ارائه ی خوراکی و غذا های گیاهی و طبیعی نیز برخوردار است.

2safar

گردشگرانی که به غذا های گیاهی و فرآورده های طبیعی علاقه دارند، در مسکو می توانند از بازار های کشاورزی و رستوران های گیاهی فوق العاده ایی بازید و خرید کنند. از جمله می توان به بازار دانیلوفسکی (Danilovsky) اشاره کرد، بازاری بسیار زیبا که میوه های سبزی جات مختلف را به مصرف کنندگان ارائه و می دهد و چندین رستوران را نیز در خود جای داده که از فراورده های طبیعی خود بازار استفاده می کنند. بازدید کنندگان این مجموعه علاوه صرف نهار و شام در این بازار می توانند از میوه های تازه این بازار هم خریداری کنند و از گل فروشی های آن نیز لذت ببرند.

2safar

بازار یوساچوسکی(Usachevsky Market) هم مجموعه بسیار دلنشین با رستوران های و غذا های متنوع و با کیفیت دیگری است که در شهر مسکو قرار دارد. این بازار نیز محل ارائه سبزیجات و میوه های متنوع تازه ای است که در کنار چندین رستوران قرار دارد. تفاوت رستوران های این مجموعه در نوع غذا های آنهاست. در این بازار رستوران های یهودی، گرجستانی، خاپاپوری و اوجاری قرار دارند و غذا های مختلفی را به گردشگران و بازدید کنندگان ارائه می دهند.

2safar

گورود-سَد (Gorod-Sad) یا باغ شهر نیز نمونه ی دیگری از این نوع مجموعه هاست. رستوران کاملا گیاهی و مخصوص گیاهخواران است، این رستوران با الگوی زندگی سالم و غذای سالم تأسیس شد و تمام غذا های منوی این رستوران را نیز غذا های گیاهی تشکیل می دهد علاوه بر این، در این رستوران کلاس های آشپزی نیز به داوطلبان برگزار می شود.