زندان هایی که تبدیل به هتل شده اند

زندان هایی که تبدیل به هتل شده اند

اگر از هتل های پنج ستاره ی فانتزی خسته شده اید و ماجراجویانه به دنبال اقامت در هتلی متفاوت هستید، ما زندان را پیشنهاد می کنیم! امروزه برخی زندان های سابق که محل اقامت تبهکاران بوده اند، تبدیل به هتل هایی برای اقامت مسافران کنجکاو و تنوع طلب شده اند که اقامت در یک سلول بی پنجره و دلگیر را به اتاق بزرگ و دلباز هتلی معروف ترجیح می دهند. چرا که نه؟ اقامت در یک زندان حتی برای چند شب تجربه خیلی جالبی می تواند باشد. با 2Safar همراه شوید تا این زندان های سابق و هتل های کنونی را به شما معرفی کنیم.

2safar

1. استکهلم

زندان قدیمی کرون در استکهلم که در سال 1975 تعطیل شد، امروزه تبدیل به هتل لانگهولمن شده است. اگر چه سلول ها به اتاق خواب تبدیل شده اند، اما بسیاری از مشخصات اصلی این مکان مثل سابق است. مثلاً درهای اتاق ها همان درهای سنگین و عریض زندان هستند با این تفاوت که حالا از داخل قفل می شوند.

شما می توانند سلول یک نفره یا دو نفره انتخاب کنید. با وجود دکوراسیون جدید و بهداشت کامل، هنوز پنجره ها نزدیک به سقف هستند و اتاق چشم اندازی به بیرون ندارد.

هتل در یکی از بزرگ ترین جزیره های شهر قرار گرفته است و روبه روی پل لانگهُلم در مرکز شهر قرار دارد. هتل از یک موزه ی زندان، کلاب و رستوران برخوردار است و برانچ روز یکشنبه ی آن محبوبیت زیادی دارد. هزینه ی اقامت در سلول های دو نفره حدود 140 یورو در شب است اما گاهی در وبسایت این هتل در خارج از فصل می توانید اتاقی با شبی 100 یورو رزرو کنید.

2safar

2. آمستردام

هتل لوید در آمستردام در دوران جنگ جهانی دوم تبدیل به زندان شد و در سال 2004 مجدداً به صورت هتل در آمد. این هتل 117 اتاق دارد و معماری آن به سبک معاصر است. اتاق های آن از یک ستاره تا پنج ستاره رتبه بندی شده اند. اتاق های ارزان این هتل امکانات ابتدایی دارند اما همچنان جذاب هستند. اتاق های پنج ستاره از امکاناتی چون پیانوی بزرگ و حمام شیشه ای در وسط اتاق بهره می برند.

رستوران هتل غذاهای محلی سرو می کند و یک فروشگاه مواد غذایی، سوغاتی و لوازم منزل نیز در این هتل وجود دارد. از دیگر امکانات هتل کتابخانه ی کتاب های هنری با رویدادهایی رایگان چون سخنرانی های هنری و نمایشگاه است.

هزینه ی اقامت در این هتل از شبی 80 یورو آغاز می شود. هتل در منطقه داکلندز شرقی قرار دارد و پیاده می توان به مرکز شهر و ایستگاه قطار دسترسی پیدا کرد.

2safar

3. استانبول

شاید کمتر کسی بداند هتل معروف چهار فصل 4 Season استانبول روزگاری یک زندان بوده است. این هتل از امکانات فراوانی مانند ماساژ، سونا و باشگاه ورزشی و رستوران شیشه ای برخوردار است و به علاوه رستوران های متعدد منطقه ی سلطان احمد که اطراف هتل قرار دارندغداهای سنتی لذیذ ترکیه ای مانند کباب سرو می کنند. محل قرار گرفتن هتل در شهر استانبول عالی است و با کمی قدم زدن می توان به کاخ توپکابی و مسجد آبی دسترسی داشت. هزینه ی اقامت در این هتل حدود شبی 250 یورو است.

2safar