سفر به اسپانیا

سفر به اسپانیا

اگر برای اولین بار به اسپانیا سفر می کنید به شما هشداری می دهیم: این کشور به شدت اعتیاد آور است! به این معنا که پس از یک سفر شما دوست دارید حتماً بار دیگر به اسپانیا سفر کنید و تصور می کنید این کشور را به حد کافی ندیده اید. برخی مردم فقط به قصد گذراندن تعطیلاتی ساحلی به اسپانیا می روند اما سر از گردش های شهری در می آورند. برخی دیگر فقط قصد بازدید از مادرید و باسلون را دارند، اما طاقت نمی آورند و باید حتماً شهرهای دیگر را نیز ببینند. اما دلیل این همه جاذبه ی اسپانیا چیست که مانند آهنربا توریست ها را به سوی خود می کشد و به این راحتی رها نمی کند؟ برای پیدا کردن جواب این سؤال این مقاله را تا انتها بخوانید و با 2Safar همراه باشید.

2safar

شهرهای توریستی

شهر های اسپانیا سرزنده ترین و شاد ترین شهرهای قاره ی اروپا هستند. برای بسیاری از مردم جهان بارسلون، شهری که هنرمند معروف گودی آن را جادو کرده است، خاطره انگیز ترین شهر به شمار می رود. شهری که معماری باشکوه، 5 کیلومتر خط ساحلی بی نظیر و همچنین بهترین تیم باشگاهی دنیا را دارد.

2safar

پایتخت اسپانیا شهر مادرید اگر چه به زیبایی بارسلون نیست اما بهترین موزه ها و گالری های هنری این کشور را در خود جای داده است و زندگی شبانه ی آن به خصوص در فصل تابستان بسیار دوست داشتنی است.

در کنار این دو شهر سویل قرار دارد که مرکز رقص فلامنکو است، والنسیا که پایتخت پر شور لوانته است و شهری هنری و پر جاذبه می باشد و سرانجام بیلبائو که قطب فرهنگی اسپانیا به شمار می رود.

کشوری سرشار از زندگی

مردم این کشور در زمان حال زندگی می کنند و به همین خاطر است که کلمه فیستا یا جشن مهم ترین کلمه در زبان اسپانیایی است. شاید اسپانیا به اندازه ی کشور های اروپای غربی مانند آلمان و فرانسه پیشرفته نباشد، اما مردم این کشور در جشنی همیشگی زندگی می کنند. شهر های بزرگ اسپانیا خواب ندارند و تا پاسی از بامداد مردم به خوش گذرانی مشغول هستند. در سفر به اسپانیا لحظه ای استثنائی برای هر توریستی وجود دارد و آن زمانی است که در حین تماشای رقص شور انگیز فلامنکو با خود عهد می بندد از این به بعد شاد تر و بی خیال تر زندگی کند و تا این حد دنیا را جدی نگیرد! این واقعیت فرهنگ و روح حاکم بر اسپانیا است. شما در سفر به این کشور متوجه می شوید چقدر پیش از این غمگین بوده اید.

جزایر قناری

جزایر قناری متشکل از هفت جزیره هستند که در اقیانوس اطلس قرار گرفته اند. این جزایر اگر چه از خاک اسپانیا فاصله ی قابل توجهی دارند و در واقع بیشتر به مراکش در شمال آفریقا نزدیک هستند بخشی از خاک اسپانیا به شمار می روند. دیدنی های این جزایر فراوان است و شاید مهم ترین آن ها پارک ملی تیده است که از میراث ثبت شده ی یونسکو و شامل بلند ترین قله ی اسپانیا است. سافاری حیوانات در پارک لورو نیز از دیگر جاذبه های جزایر قناری محسوب می شود. در کنار این ها سواحل این جزایر از رؤیایی ترین ها در دنیا هستند و به خصوص ساحل لاس کانتراس با امکانات کامل ورزش های آبی و غروب های طلایی از محبوب ترین سواحل توریستی اروپا می باشد.