سفر به لهستان

سفر به لهستان

کشورهای کمی به اندازه ی لهستان در بیست سال گذشته تا این دستخوش تغییر و تحولات عمده شده اند. در نتیجه ی این تحولات بیشتر شهرهای این کشور بازسازی شده و موزه ها و میراث فرهنگی رنگ و لعاب تازه ای گرفته اند. همچنین با گشایش کافه ها و رستوران ها در پارک ها و ساحل رودخانه ها زندگی شبانه در لهستان حال و هوای متفاوتی پیدا کرده است. چیزی که مشخص است این است که این کشور تصمیم گرفته توریست ها را به سوی خود جذب کند و در این راه موفق نیز بوده است. چرا موفق نباشد؟ لهستان به لحاظ طبیعت، ساحل، فرهنگ و تمدن هیچ چیزی کم ندارد و دلایل متعددی برای بازدید از این کشور می توان یافت. با 2Safar همراه باشید تا درباره ی این دلایل بیشتر بدانید.

2safar

موزه ها

اگر به گردش در موزه ها و گالری ها علاقه مند هستید و می خواهید درباره ی گذشته بیشتر بدانید لهستان مخصوص شماست. موزه های لهستان با کشورهای دیگر متفاوت هستند. مثلاً موزه ی سیلیسیان کاتووایس در زیر زمین ساخته شده و تاریخچه ی معادن زغال سنگ در این کشور را به تصویر می کشد. موزه ی جنگ جهانی دوم در گدانسک ساختار بسیار جالبی دارد و به خوبی حال و هوای جنگ را ترسیم کرده است.

2safar

شاید یکی از دلایل محبوبیت و جذابیت موزه ها در لهستان تاریخ غم انگیز این کشور است که گذشته ی پر پیچ و خم و دردناکی را پشت سر گذاشته است. مردم لهستان دریافته اند که از این گذشته ی اشکبار می توانند راهی به سوی آینده ی بهتر بیابند. پس تاریخ خود را در موزه ها با جذابیت هرچه تمام تر به نمایش گذاشته اند و توریست ها را جذب موزه هایشان نموده اند. امروزه این کشور ششمین کشور پر بازدید جهان توسط گردشگران خارجی است و موزه ها نقش مهمی در این افزایش قابل توجه توریست ها در بیست سال گذشته داشته اند.

2safar

کوهستان تاترا

مرتفع ترین کوهستان این کشور تاترا است که بین کوه های آلپ و قفقاز قرار گرفته است. قلعه های پوشیده از برف این کوهستان در سرتاسر سال توریست ها را به سوی خود می کشاند. دریاچه های خوش منظره، آبشارها و دهکده ی کوچک و دوست داشتنی در دامنه های کوه مانند تصاویر کارت پستال ها هستند.

2safar

شهر کراکوف

این شهر که در جنوب لهستان واقع شده از قرن چهاردهم تا شانزدهم پایتخت این کشور بوده است. کراکوف در لیست جذاب ترین شهرهای توریستی اروپا قرار دارد و بازدیدکنندگان عاشق حال و هوای جادویی و معماری با شکوهش می شوند. کاتدرال های قرون وسطی ای، کاخ های دوران رنسانس، کلیساهای باروک، تئاترهای هنری و بسیاری از بناهای دیگر از جاذبه های توریستی این شهر هستند. امکانات تفریحی و زندگی شبانه ی شهر نیز در نوع خود کم نظیر است.

2safar

ورشو

پایتخت لهستان، ورشو، پس از جنگ جهانی دوم که به ویرانه ای تبدیل شده بود بازسازی شد و امروزه این شهر مایه ی غرور و افتخار مردم لهستان است. شهری مدرن با آسمان خراش ها و مرکز شهر تجاری پر رونق. کاخ علم و فرهنگ ورشو همچنان معروف ترین ساختمان این شهر است. در کنار این زیبایی مدرن قسمت قدیمی شهر بیشتر مورد توجه توریست ها قرار می گیرد. از جاذبه های این قسمت از شهر جاده ی سلطنتی، موزه ی شوپن و کاخ های باشکوه هستند.

2safar