درباره ی هند

سفر به هند

هند کشوری زیبا و پیچیده است که نمی توان در چند جمله توصیفش کرد. کشوری که بین سواحل طلایی رنگ اقیانوس هند از جنوب و کوهستان برفی هیمالیا در شمال واقع شده است و جاذبه های طبیعی و غیر طبیعی بی شماری دارد. هند یکی از چند فرهنگی ترین کشور های دنیا است و تنوع فرهنگی، دینی و نژادی در این کشور خارق العاده می باشد. شاید با تحیر از خود بپرسید چگونه مردم این همه تفاوت را می پذیرند و در صلح به زندگی خود ادامه می دهند؟ یک ششم جمعیت جهان هندی هستند و تضاد طبقاتی در این کشور بسیار زیاد است. اما نکته ی جالب توجه اینجاست که مردم فقیر چندان احساس بدبختی و بی عدالتی نمی کنند. خیلی از آن ها به تناسخ اعتقاد دارند و فقر کنونی خود را نشانه ای از ثروتمند بودن در زندگی آینده می دانند و از این بابت شاد و راضی هستند. توریستی ترین شهرها ومناطق این کشور دهلی، آگرا، جیپور، گوا و بمبئی هستند. در ادامه ی این مقاله به معرفی مختصری از این شهر ها و مناطق می پردازیم. اگر می خواهید بیشتر درباره ی هند بدانید با مقالات بعدی 2Safar همراه باشید.

دهلی

دهلی پایتخت کشور هند با حدود 25 میلیون نفر جمعیت است. مکان های دیدنی این شهر معبد بزرگ شامینارایان آکشاردام، قلعه ی سرخ، مسجد جمعه، خیابان جادویی شاندی چوآک، معبد باهایی لوتوس، باغ های لودی، موزه ی ملی گاندی و آرامگاه همایون هستند.

2safar

آگرا

آگرا در شمال هند قرار گرفته و حدود 299 کیلومتر با دهلی فاصله دارد. این شهر یکی از عجایب هفت گانه ی جهان یعنی تاج محل را در خود جای داده است. کاخ قرون وسطی ای تاج محل معماری پیچیده و باشکوهی دارد و میلیون ها توریست برای بازدید از آن به هند سفر می کنند.

2safar

جیپور

این شهر که لقب شهر صورتی را دارد یکی از شهر های فرهنگی هند است. فستیوال ها و مراسم زیادی در این شهر برگزار می شود و برای کسانی که می خواهند کشور هند، آداب و رسوم و فرهنگ آن را بهتر بشناسند سفر به جیپور حتماً توصیه می شود. معماری این شهر نیز فوق العاده است. از دیدنی های این شهر دژهای ناهارگر و جایگر، کاخ هوا محل و کاخ شهر هستند.

2safar

گوآ

بخشی از شهرت هند برای توریست ها ایالتی در سواحل غربی این کشور به نام گوا است. این ایالت که سابقاً مستعمره ی پرتغال بوده است مکانی عالی برای استراحت، بازی و خوردن غذاهای خوب است. هر ساله در ماه آذر فستیوال آفتاب گرفتن و برنزه کردن در سواحل گوآ برگزار می شود. همچنین فستیوال موسیقی و رقص نیز هر تابستان طرفداران زیادی دارد. ورزش های آبی و دوچرخه سواری فعالیت های محبوب در گوا هستند.

2safar

بمبئی

این شهر در ساحل غربی هند قرار دارد و شهر سینمایی هند به شمار می رود. در این شهر می توان تضاد طبقاتی عجیب هند را مشاهده کرد. بین محله های فقیر نشین و ثروتمند در این شهر حد و فاصلی وجود ندارد و فقرا در جوار بزرگ ترین ثروتمندان آسیا و جهان زندگی می کنند.

2safar