سفر به کرواسی

سفر به کرواسی

اگر در آرزوی سفر به یکی از کشورهای اروپایی به سر می برید، از کرواسی غافل نشوید. کشوری که زیبایی تاریخی، خط ساحلی و طبیعت دل انگیز را با هم دارد و از بسیاری دیگر از کشور های اروپایی ارزان تر است. با 2Safar همراه باشید تا از کرواسی بیشتر بدانید.

2safar

شهرهای توریستی

توریستی ترین شهرهای کرواسی زاگرب، اسپلیت، پلیتوایس، خوار و دوبروونیک هستند. به جز این شهر ها خاک کرواسی پر از جواهرات کمیاب است، مانند شهرهای کوچک ساحلی با حال و هوایی جادویی، جاذبه های طبیعی خارق العاده و سواحلی کم نظیر. این که چه جاذبه هایی بیشتر مورد نظر شما است به تیپ شخصیتی و هدف شما از سفر و همچنین بودجه تان بستگی دارد.

2safar

پارک های ملی

با مساحتی بالغ بر 56 هزار متر مربع کرواسی کشوری کوچک است. با این وجود به خاطر موقعیت جغرافیایی، شرایط محیطی و آب و هوا این کشور از نظر تنوع گیاهان و جانداران از غنی ترین کشورهای قاره ی اروپا به شمار می رود. طبیعت این کشور معرکه است. از دریای آدریاتیک تا کوهستان های مرتفع در مرز اسلوونی و تپه های ایستریا زیبایی طبیعت در اوج جلوه گری می باشد.

کرواسی هشت پارک ملی، ده پارک طبیعی و دو منطقه ی محافظت شده دارد. تقریباً ده درصد از خاک این کشور محافظت شده است و در نتیجه شما امکان زیادی گردش و تماشای طبیعت و حیوانات در اختیار خواهید داشت.

2safar

میراث جهانی یونسکو

اگر به طبیعت کرواسی تأکید زیادی داشتیم به این معنا نیست که این کشور از نظر جاذبه های تاریخی یا فرهنگی کمبودی دارد. کرواسی دارای ده مکان ثبت شده از میراث جهانی بونسکو است. بیشتر این آثار کلیساهای تاریخی، کاخ ها، قلعه ها و قبرستان های قرون وسطی ای هستند که در شهرهای مختلف این کشور پراکنده اند. نه اثر از این ده اثر در امتداد ساحل یا شهرهای ساحلی قرار دارند.

2safar

سواحل

کرواسی خط ساحلی طولانی و بسیار زیبایی دارد. در واقع بدون شک سواحل این کشور بزرگ ترین جاذبه ی توریستی اش هستند. اولین چیزی که در سواحل کرواسی نظرتان را جلب می کند تمیزی و شفافیت آب است. این آب خوشرنگ آبی در تضاد با سواحل سفید رنگ منظره ای رؤیایی پدید می آورد. برای ریلکس کردن و داشتن یک تعطیلات ساحلی آفتابی و بی دغدغه کرواسی انتخابی ایده آل است. تفریحات آبی در سواحل این کشور تنوعی دلپذیری دارند. غواصی، کایاک، موج سواری و قایق رانی از رایج ترین تفریحات در این سواحل هستند.

2safar

غذا و فرهنگ مهمان نوازی

اگر به حد کافی خوش شانس بوده و به خانه ی کروات ها دعوت شوید پذیرایی شاهانه ای در انتظارتان خواهد بود. پذیرایی از مهمانان با غذاها و نوشیدنی های عالی بخشی از فرهنگ مردم کرواسی است. کروات ها به غذاهای خانگی علاقه ی زیادی دارند و در غذاهای خود بیشتر از محصولات محلی استفاده می کنند. مسافرخانه های کوچکی نیز در این کشور وجود دارد که به صورت خانوادگی اداره شده و در آن ها غذای محلی سرو می گردد. آشپزی این کشور بیشتر مدیترانه ای است و غذاهای کرواسی به غذاهای یونان و ایتالیا شباهت زیادی دارند.

2safar