شش دلیل برای تجربه ی یک سفر بی نظیر با مادر

شش دلیل برای تجربه ی یک سفر بی نظیر با مادر

یک سفر دو نفره با مادرتان تجربه ای است که باید حداقل یک بار در زندگی طعم آن را بچشید. شاید فکر کنید چنین ایده ای مضحک است و احساس لوس بودن به شما دست بدهد، اما باور کنید زمانی که به سن هشتاد سالگی برسید به چنین خاطره ای افتخار خواهید کرد.

در هر سن و سالی که هستید اگر مادرتان در قید حیات است و توانایی سفر کردن دارد این سفر دو نفره را برنامه ریزی کنید. دوستان شما و حتی خانواده تان می توانند برای سفر بعدی شان با شما صبر کنند، اما ممکن است چنین فرصتی با مادرتان دیگر هرگز دست ندهد. اینکه به کجا می روید و سفرتان طولانی است یا کوتاه زیاد مهم نیست. چیزی که اهمیت دارد احساساتی است که در این سفر تجربه خواهید کرد و خاطره ای است که در قلب و روحتان ماندگار خواهد شد.

در این مقاله به شش دلیل مهم که می تواند سفر با مادرتان را تبدیل به یکی از بهترین تجربیات زندگی کند می پردازیم. با 2Safar همراه باشید.

2safar

1. شما احساس امنیت کامل خواهید کرد چون مادرتان آن جا حضور دارد تا تمام مشکلات را حل نماید!

باورش مشکل است اما مادران واقعاً از چنین توانایی برخوردار هستند که شرایط نامساعد را به بهترین شکل مدیریت کنند. ذات مادر حمایتگر و محافظت کننده است. شما در حضور او احساس آرامش و اطمینان خاطر خواهید داشت و می توانید کنترل اوضاع را به او واگزار کرده و از سفرتان لذت ببرید. می توانید دوباره احساس بچه بودن کنید و با این اطمینان که مادرتان مراقب همه چیز هست به خودتان فرصت بدهید شادی های سفر های کودکی را از نو تجربه نمایید. شاید مادر شما کمتر از شما زبان خارجی بداندیا کمتر از شما تجربه ی سفر های خارجی را داشته باشد اما وجودش آرامش بخش است و به شما نیز اعتماد به نفس بیشتری خواهد داد. ضمن اینکه اگر چیزی در سفر خوب پیش نرفت، می توانید از راهنمایی های مادرانه ی او سود بجویید و با در کنار داشتن او کمتر احساس استرس و ناراحتی کنید. واقعیت این است که حتی گم شدن در یک شهر غریب همراه با مادرتان نمی تواند ترساننده باشد. او همیشه راه را پیدا خواهد کرد.

2safar

2. در کنار مادرتان می توانید از چیزهای کوچک زندگی لذت ببرید.

زندگی در زمان مادر ها به پیچیدگی امروز نبوده است. تکنولوژی تا این اندازه پیشرفت نداشته و روابط انسانی و همچنین معیارهای لذت بردن از زندگی خیلی ساده تر از زمان کنونی بوده است. به همین خاطر است که معمولاً والدین ما در مقایسه با ما از چیزهای کوچک تری لذت می برند و بیشتر قدر نعمت های زندگی را می دانند. شما چنین چیزی را در سفر به خوبی درک خواهید کرد. مادر شما به احتمال قوی بلد است زیبایی طبیعت را تحسین کند، از دیدن آداب و رسوم متفاوت به وجد بیاید و از کشف شهری بیگانه هیجان زده شود. شما نیز در کنار او این چیزها را خواهید آموخت و تمرین خواهید کرد.

مادر ها به خوبی متوجه جزئیات ظریف می شوند. در اتاق هتل آن ها به لطافت ملحفه ها دقت می کنند، برای آن ها چشم انداز اتاق مهم است، غذاهای خارجی را با لذت کشف می کنند و نسبت به محتویات آن ها کنجکاوی نشان می دهند. این ویژگی ها سفر را برای شما نیز لذت بخش تر خواهد ساخت چون متوجه ی چیزهایی می شوید که تا به حال برایتان نامرئی بوده اند.

2safar

3. سفر با مادر به شکل شگفت انگیزی درمان کننده و آرامش بخش است.

استرس زندگی روزمره شاید باعث شود گاهی میان شما و مادرتان اختلاف نظر و مشکل پیش بیاید اما همه چیز در سفر متفاوت خواهد بود. شما خارج از فضای روزمره هستید و آن استرس و تنش زندگی همیشگی خود را ندارید. در شهرهای قدیمی به دنبال آثار تمدن های پیشین هستید و یا در ساحل رخوت انگیز دریا استراحت می کنید.

2safar

در طول سفر گفتگو راحت تر شکل می گیرد و بدون تلاش پیش می رود. شاید شما و مادرتان حرف هایی را با یکدیگر در میان بگذارید که جز در زمان سفر هرگز به هم نگویید. با یکدیگر راحت تر و صادق تر خواهید بود و حتی اگر اسکلت جسدی را در کمد لباستان مخفی کرده اید در سفر احتمالاً لو خواهید داد! شما شادی و اندوه یکدیگر را در سفر بهتر درک خواهید کرد و دل هایتان بهم نزدیک تر خواهد شد. در پایان سفر رابطه ی میان شما قوی تر از هر زمان دیگری شده است و یک سفر دو نفره به شما هدیه ای داده است که شاید با ده ها جلسه ی مشاوره و روان درمانی به دست نمی آوردید.

2safar

4. شناخت بهتری از شخصیت مادر خود به دست خواهید آورد.

در چارچوب همیشگی خانواده شما والدین خود را چندان نمی شناسید. اگر در یک خانه زندگی می کنید شاید با یکدیگر صبحانه بخورید و در مورد کارهای روزمره حرف بزنید، اگر مستقل هستید شاید آخر هفته ها زمانی را با هم سپری کنید؛ اما واقعیت این است که به ندرت به جز وقایع روزمره ی پیرامونتان صحبتی میان شما مطرح می شود و فرصتی برای پی بردن به عمق افکار یا شخصیت یکدیگر خواهید داشت. حتی احتمال دارد شما دوستان و همکارانتان را بیشتر از مادر خود بشناسید. اما در سفر نقش شما از مادر و فرزندی که در زندگی روتین هستید به دو دوست و دو همسفر تغییر می یابد. این یک تجربه ی رهایی بخش است. شما نه تنها از طریق گفتگو که از طریق اعمال و رفتارتان در سفر یکدیگر را بهتر خواهید شناخت. اگر خوش شانس باشید به بخش هایی از شخصیت مادرتان پی خواهید برد که بسیار دوست داشتنی است.

می توانید داستان گذشته ی او را بشنوید، پی به سلایق و خواسته هایش ببرید و تازه متوجه شوید مادری که همیشه او را زنی جدی و سختگیر قلمداد می کردید خیلی هم پر شور و اهل حال است.

تجربه ی چنین سفری با یکدیگر دری تازه به روی شما می گشاید و با تجربه ای غنی از دوستی و شناخت متقابل به خانه بر خواهید گشت.

2safar

5. شما در چنین سفری خاطراتی خلق خواهید کرد که تا پایان عمر برایتان عزیز خواهد بود.

در دور همی هایی که در خانه دارید، انگار زمان خیلی کند سپری می شود. با وجودی که می کوشید اوقات با کیفیتی را با والدین خود داشته باشید، اما گاهی از هم صحبتی و معاشرت با آن ها خسته شده و اختلاف نسل و نداشتن علائق مشترک گذراندن زمانی مطلوب با یکدیگر را دشوار می سازد. حتی ممکن است گاهی دچار عذاب وجدان شوید که چرا از بودن در کنار مادر عزیزتان چندان لذت نمی برید.

2safar

سفر مشترک تمام این مشکلات را حل خواهد کرد. کشف مکان های جدید و خلق تجربیات تازه بر روی ذهن هر دوی شما تأثیری مثبت بر جای خواهد گذاشت و از آن جا که در کنار یکدیگر خاطراتی زیبا رقم خواهید زد، در پایان سفر احساسی فوق العاده خواهید داشت. حال شما توشه ای بی نظیر از خاطرات دارید که می توانید تا آخر عمر در گنجینه ی خاطر حفظ کنید و بعد ها هر زمان که به مادرتان فکر کردید، خاطرات سفر مشترک لبخندی از رضایت بر لبتان خواهد نشاند.

حتماً شنیده اید که عرض زندگی مهم تر از طول آن است. سفری مشترک همراه با مادرتان از آن لحظاتی است که در عرض زندگی حضور دارید و در حالی که هزاران خاطره در گذر سال ها در ذهن شما کمرنگ خواهد شد، خاطره ی این سفر همواره خواهد درخشید.

2safar

6. در سفر می توانید به بهترین شکل احساس سپاس و قدردانی خود را به مادرتان ابراز کنید.

همه در زندگی افسوس ها و ای کاش های اجتناب ناپذیری دارند که مجبورند با آن ها کنار بیایند. یکی از این ای کاش های غم انگیز عدم ابراز علاقه و قدردانی نسبت به عزیزان است. شما اغلب یا فرصت این کار را پیدا نمی کنید یا ابراز آن برایتان دشوار است. حتی خیلی از اوقات ترجیح می دهید حس قدردانی و عشق خود را در عمل و نه گفتار نشان دهید و این کار را ساده تر می دانید.

2safar

سفر تمام قوانین حاکم بر زندگی روزمره را عوض می کند. شما با خارج شدن از چارچوب همیشگی خود جسور تر و بی باک تر می شوید. زمان بیشتری را با مادرتان می گذرانید و در نتیجه فرصت بیشتری نیز برای صحبت کردن دارید. همه ی این عوامل دست به دست هم می دهد تا احساس محبت و قدردانی که یک عمر نسبت به مادر خود حس کرده اید به زبان بیاورید. علاوه بر این قدردانی کلامی چنان چه مادرتان را به این سفر دعوت کرده و او را مهمان کرده باشید به شیوه ای عملی نیز برای او کاری انجام داده اید و از وقت، انرژی و پول خود هزینه کرده اید.

شما در مجموع به خاطر تمام این ها در پایان سفر حس بسیار خوبی خواهید داشت و شاید بخواهید در اولین فرصت مناسب در آینده چنین تجربه ای را تکرار کنید.

2safar