شما به این چیزها در هواپیما احتیاج نخواهید داشت- بار خود را سنگین نکنید - قسمت چهارم

شما به این چیزها در هواپیما احتیاج نخواهید داشت- بار خود را سنگین نکنید - قسمت چهارم

با 2Safar همراه باشید تا برخی آیتم های غیر ضروری که همراه بردن آن ها به داخل هواپیما توصیه نمی شود را به شما معرفی کنیم. امیدواریم با به کار بستن این توصیه ها آسوده تر و سبک بار تر سفر کنید.

کتاب

همراه داشتن یک کتاب کوچک یا مجله در هواپیما ایده ی بدی نیست. به خصوص در زمان انتظار در فرودگاه یا هواپیما خواندن کتاب گذشت زمان را آسان می کند. اما لازم نیست چند کتاب حجیم را با خود بار کرده و به داخل هواپیما ببرید. کتاب ها واقعاً سنگین هستند و فضای زیادی اشغال می کنند. اگر دوست دارید کتاب های بیشتری به همراه داشته باشید کتاب خوان الکترونیکی با خود ببرید یا رمان صوتی در موبایل خود بریزید.

2safar

دوربین حرفه ای

همه دوست دارند عکس های با کیفیت و عالی از سفر خود داشته باشند اما بردن دوربین حرفه ای و گران قیمت به سفر توصیه نمی شود، مگر آن که عکاس حرفه ای باشید و یکی از اهداف شما از سفر عکاسی باشد.

بردن دوربین حرفه ای به سفر درد سر های زیادی دارد. اولاً توصیه نمی شود دوربین خود را داخل چمدان بار بگذارید، پس ناچار هستید آن را به داخل هواپیما ببرید. این دوربین ها همراه با لنز و وسایل جانبی خود کیف های ضد ضربه ی بزرگی دارند که مجبور هستید آن را به شانه ی خود آویزان کرده و در تمام مدت در فرودگاه و داخل هواپیما حمل کنید. بعد از آن هم در طول سفر هر بار که بیرون می روید این دوربین سنگین را نیز با خود می برید.

ضمن اینکه باید مراقب باشید دوربین گران شما در سفر گم یا دزدیده نشود. آیا گرفتن چند عکس خوب به این همه دردسر می ارزد؟ امروزه دوربین های گوشی های موبایل کیفیت بسیار بالایی دارند و می توانید عکس هایی عالی با آن ها بگیرید.

2safar

شامپو و نرم کننده

وقتی شامپو با خود به داخل هواپیما می برید دقیقاً قصد دارید موهایتان را کجا بشویید؟ مگر آن که در قسمت درجه یک بهترین ایرلاین ها سفر کنید که مجهز به حمام است و در آن صورت هم بهترین شامپوها در اختیارتان قرار گرفت. شما هیچ نیازی به شامپو و نرم کننده و وسیله ی حمامی در داخل هواپیما احتیاج نخواهید داشت. بماند که معمولاً به هیچ وسیله ی این چنینی در کل سفر نیز نیازی نخواهید داشت. اما اگر خیلی اصرار دارید شامپو و وسایل حمام شخصی خود را به سفر ببرید، آن ها را در داخل چمدان بار بگذارید. در نهایت پیشنهاد ما بردن یک شامپوی خشک به سفر است.

2safar

لباس های اضافه

چمدان کابین جای لباس نیست. شما فقط به یک دست لباس اضافه برای مواقع اضطراری نیاز خواهید داشت تا اگر چمدانتان تأخیر داشت یا گم شد در مقصد بدون لباس نمانید. تمام لباس ها را در داخل چمدان بار بگذارید. البته یک ژاکت نازک و یک سویی شرت حتماً در چمدان کابینتان باشد. فراموش نکنید شما باید چمدان کابین خود را بلند کرده و داخل محفظه ی بالای سر بگذارید و بعد هم بردارید. به علاوه باید آن را در پله های هواپیما نیز حمل کنید. هر چه این چمدان را سنگین تر کنید بعداً خودتان را سرزنش خواهید کرد.

2safar