فن آیدی جام جهانی 2018 روسیه

فن آیدی جام جهانی 2018 روسیه

فن آیدی چیست؟

فن آیدی کارتی لمینیت شده است که عکس و ناممسافر جام جهانی 2018 روسیه بر روی آن درج شده است. در جام جهانی 2018 تمام کسانی که قصد دارند برای تماشای بازی ها به کشور روسیه بروند لازم است فن آیدی، بلیط مسابقات یا مدرکی که نشان دهد بلیط را رزرو کرده اند و همچنین پاسپورت معتبر به همراه داشته باشند. در واقع مسافران جام جهانی روسیه نیازی به دریافت ویزا ندارند و فن آیدی آن ها حکم ویزا را برایشان دارد. به جز ورود به کشور روسیه، داشتن فن آیدی برای ورود به استادیوم های فوتبال و رفت و آمد رایگان در شهر های میزبان جام جهانی ضرورت دارد.

در طول سفر به روسیه باید فن آیدی خود را در هر شهری که سفر می کنید رجیستر کنید و از این نظر فن آیدی فرقی با ویزا ندارد زیرا توریست هایی که به روسیه سفر می کنند لازم است ویزای خود را به هر شهری می روند رجیستر کنند.

2safar

با داشتن فن آیدی شما از چه امتیازاتی بهره مند خواهید شد؟

در درجه ی نخست، شما نیاز به دریافت ویزا برای ورود به روسیه ندارید و می توانید از تاریخ 4 ژوئن 2018 (ده روز پیش از آغاز بازی های جام جهانی) وارد روسیه شده و تا 25 جولای 2018 (ده روز پس از فینال جام جهانی) از روسیه خارج شوید. توجه داشته باشید که داشتن فن آیدی به تنهایی برای ورود به روسیه کافی نیست و باید بلیط مسابقاتی که قصد تماشایشان را دارید نیز از قبل تهیه کرده باشید و هنگام ورود به روسیه به افسر مربوطه نشان دهید. همراه داشتن پاسپورت معتبر نیز امری بدیهی است. بدون داشتن فن آیدی شما نیاز به تهیه ی ویزا برای سفر به روسیه را خواهید داشت.

2safar

دومین امتیاز فن آیدی همان طور که گفته شد امکان استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی رایگان برای تماشای بازی های جام جهانی در یازده شهر روسیه است. همچنین شما می توانید در سفرهای بین شهری در میان این یازده شهر نیز از امتیاز جا به جایی رایگان برخوردار شوید.

2safar

برای تهیه ی فن آیدی به چه مدارکی نیاز دارید؟

شما لازم است بلیط حداقل یکی از مسابقات جام جهانی 2018 را تهیه کرده باشید. اگرخود بلیط به دستتان نرسیده است شماره ی بلیط که هنگام خرید اینترنتی دریافت می کنید را ارائه دهید. بدون بلیط یا حداقل شماره ی آن شما قادر به درخواست فن آیدی نخواهید بود.

دومین مدرکی که برای درخواست فن آیدی نیاز است، پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه تاریخ اعتبار از زمان خروج شما از روسیه است.لازم است پاسپورت خود را امضا کرده و آن را در تمام طول مدتی که در روسیه حضور دارید با خود همراه داشته باشید. پلیس روسیه می تواند هر زمان که بخواهد جلوی افراد را بگیرد و از آن ها درخواست مدارک هویت داشته باشد.

2safar

جهت درخواست فن آیدی چه اطلاعاتی لازم است؟

جهت این درخواست باید در وبسایت رسمی فن آیدی به آدرس www.fan-id.ruمراجعه کنید. خوشبختانه یک فن آیدی برای تماشای هر تعداد بازی که بلیطش را تهیه کرده اید کفایت می کند و شما فقط یک بار نیاز به ثبت نام جهت فن آیدی دارید. برای درخواست فن آیدی به اطلاعات زیر در پروسه ی ثبت نام در وبسایت نیاز خواهید داشت:

• اطلاعات شخصی شامل نام، تاریخ تولد و جنسیت

• مشخصات پاسپورت

• ملیت

• مشخصات بلیط یا همان شماره ی خرید بلیط

• یک عکس پرسنلی که لازم است در وبسایت آپلود شود.

• شماره ی موبایل تا هر زمان که فن آیدی شما آماده شد با شما تماس گرفته شود.

• آدرس ایمیل که ممکن است به جای موبایل از این راه برای تماس با شما استفاده شود.

• آدرس پستی برای ارسال فن آیدی

2safar

از چه راه هایی می توانید فن آیدی خود را دریافت کنید؟

فن آیدی پس از آن که آماده شد با پست به آدرس شما ارسال می شود. شما دو گزینه برای دریافت فن آیدی خود دارید که درادامه به این گزینه ها می پردازیم:

1. می توانید فن آیدی خود را مستقیماً درب منزل خود دریافت کنید. به این منظور در هنگام ثبت نام فن آیدی گزینه ی دلیوری مورد نظر خود را by mail یا از طریق پست انتخاب کرده و سپس آدرس دقیق منزل خود را در فیلد های مربوطه در وبسایت رسمی فن آیدی بنویسید.

2. می توانید فن آیدی خود را از مرکز پخش آن در کشور خود دریافت کنید. به این صورت که فن آیدی به مرکز پخش آن ارسال شده و شما با دریافت یک اس ام اس از رسیدن آن به مرکز پخش آگاه می شوید و فن آیدی خود را با ارائه ی مدرک شناسایی از آن مرکز تحویل می گیرید. آدرس مراکز پخش فن آیدی در کشورمان را می توانید در هنگام ثبت نام در وبسایت مشاهده کنید. اگر قصد انتخاب این راه را دارید، گزینه ی دلیوری VFS Global Visa Application Centresرا انتخاب کنید. سپس نام کشور را مشخص کرده و از میان مراکز پخشی که به شما معرفی می گردد گزینه ای که برایتان راحت تر و در دسترس تر است را معین نمایید.

2safar

چگونه می توانید فن آیدی خود را تا هنگام دریافت آن مسیر یابی و پیگیری کنید؟

پس از پر کردن فرم درخواست فن آیدی در وبسایت رسمی آن، به شما یک شماره ی پیگیری داده می شود. این شماره را با شماره ی خرید بلیط خود اشتباه نگیرید. اگر می خواهید ببینید فن آیدی شما در چه وضعیتی است و کی صادر می شود و چه زمانی پست خواهد شد، با همین شماره ی پیگیری از طریق وبسایت وضعیت خود را دنبال نمایید. وضعیت به طور منظم در سایت آپدیت خواهد شد. پس از ارسال فن آیدی نیز می توانید از وبسایت رسمی اداره ی پست روسیه از طریق لینک Russian Postal Service’s official tracking system وضعیت بسته ی خود را پیگیری کنید. برای این کار نیاز به ترکینگ نامبر یا شماره ی پیگیری اداره ی پست دارید که این شماره به ایمیل یا تلفن همراهی که در سایت ثبت نام فن آیدی ارائه کرده اید ارسال می گردد. البته مهمترین نکته ای که شایان ذکر است نمایندگی رسمی برند فرداد پرواز، مالک وب سایت 2safar در فدراسیون جهانی فوتبال است. این بدان معنی است که شما در صورت خرید تورهای ویژه جام جهانی از فرداد پرواز نیاز به انجام هیچ یک از مراحل فوق ندارید و متخصصین فرداد پرواز تمامی فرآیند را انجام داده و فن آیدی شما را برایتان ارسال می کنند.

2safar

اگر در هنگام درخواست فن آیدی اشتباهی مرتکب شده یا اطلاعاتی را نادرست وارد کردید چه کنید؟

چنان چه در هنگام پر کردن فرم آنلاین درخواست فن آیدی مرتکب اشتباهی شدید، باید صبر کنید تا مجریان رسمی صدور فن آیدی در مورد درخواست شما تصمیم بگیرند و درخواست شما قبول یا رد شود. سپس فرم جدیدی را تکمیل کرده و مجدداً درخواست فن آیدی بدهید. چه درخواست شما رد شود و چه تأیید گردد شما می توانید فرم جدیدی پر کرده و اطلاعات خود را به طور صحیح وارد کنید و سپس این فرم را ثبت کنید و فن آیدی خود را با اطلاعات صحیح تحویل بگیرید.

همچنین می توانید با مرکز پخش فن آیدی تماس گرفته و با دادن اطلاعات خود یا کد پیگیری درخواست تصحیح فرم خود را بدهید.

2safar

آیا کودکان نیز نیاز به درخواست فن آیدی دارند؟

کودکانی که قصد تماشای بازی های جام جهانی را دارند نیز مانند بزرگسالان نیاز به درخواست فن آیدی دارند و هیچ فرقی نمی کند که چند ساله باشند. والدین یا قیم قانونی این کودکان لازم است فرم های درخواست فن آیدی را از برای کودکان زیر چهارده سال پر کنند. برای این کار ارائه ی شناسنامه ی کودک ضروری است. ضمن اینکه کودک نیز مانند بزرگسال نیاز به عکس پرسنلی دارد.

2safar

اگر هنگام دریافت فن آیدی متوجه اشتباهی در مورد دیکته ی نامتان یا سایر اطلاعات کارتشدید، چه کنید؟

از آن جا که فن آیدی شما حکم ویزا را دارد، اطلاعات درج شده بر روی آن باید کامل و دقیق باشد. هنگام دریافت فن آیدی با دقت نام و نام خانوادگی و سایر اطلاعات خود را چک کنید و مطمئن شوید اطلاعات درج شده با اطلاعات پاسپورت شما مطابقت دارد. در صورت هر گونه مغایرتی به سرعت فرم دیگری برای درخواست فن آیدی پر کنید زیرا با اطلاعات ناقص بر روی کارت ممکن است به شما اجازه ی ورود به روسیه داده نشود.

2safar

از زمان صدور فن آیدی تا رسیدن آن به دست شما چند روز طول می کشد؟

این زمان حدود 30 روز پیشبینی شده است بنابراین توصیه می شود هر چه زودتر برای درخواست فن آیدی خود اقدام نمایید. البته این زمان برای کشورهای مختلف متفاوت است و به طور دقیق قابل پیش بینی نیست. به طور کلی صدور فن آیدی در روسیه و تحویل آن به پست بین 7 تا 11 روز زمان می برد و پس از آن بسته به پست بین المللی دارد که ممکن است زمان آن کوتاه یا طولانی باشد.

2safar

اگر شماره ی پیگیری خود را گم کردید چه کنید؟

شما می توانید به سایت رسمی درخواست فن آیدی مراجعه کرده و اطلاعات شخصی خود را وارد کنید تا به فرم درخواست خود دسترسی پیدا کنید. سپس در قسمت Check Status یا پیگیری موقعیت گزینه ی فراموش کردن شماره درخواست (Forgotten Application Number) را انتخاب نمایید. دقت کنید که این شماره فقط برای پیگیری صدور فن آیدی لازم است و هنگام دریافت فن آیدی از مراکز پخش شما به این شماره نیاز ندارید و تنها لازم است کارت شناسایی خود را ارئه دهید.

2safar