لوکس ترین قطار های دنیا

لوکس ترین قطار های دنیا

یک قدم در زمان به سوی عقب برداریدو بار دیگر لذت منحصر به فرد سفر ریلی را تجربه کنید. روزگاری سوار شدن به قطار تجربه ای بود که که برای بیشتر مردم فقط یک بار در زندگی رخ می داد و در نتیجه آن ها می کوشیدند از هر لحظه ی آن تجربه ی بی همتا لذت ببرند. امروزه قطارهایی در دنیا وجود دارند که شانس سوار شدن به آن ها شاید مثل دوران قدیم فقط یک بار در زندگی ممکن باشد. این قطارها به خاطر فضای لوکس و همچنین مسیر ریلی زیبا و رؤیایی شان شهرت دارند. در این مقاله به معرفی لوکس ترین قطار های دنیا می پردازیم. چرا سفر آینده ی شما شامل یک ماجراجویی ریلی پر هیجان نباشد؟ با 2Safar همراه باشید.

2safar

قطار هفت ستاره، کیوشو، ژاپن

این قطار یکی از لوکس ترین قطارهای ژاپن است و فقط 7 واگن و 14 سوئیت دارد. نام قطار از هفت جاذبه ی شهر کیوشو گرفته شده است. این جاذبه ها شامل چشمه های آب گرم، طبیعت فوق العاده، مراکز قدرت، تاریخ و فرهنگ، غذا، مهمان نوازی مردم و سرانجام این قطار می شوند.

2safar

برای سفر با قطار هفت ستاره چند گزینه دارید. می توانید یک سفر یک شبه را تجربه کنید یا تور چهار روزه را انتخاب نمایید. در تور چهار روزه قطار اطراف جزیره ای در جنوب ژاپن دور می زند. داخل قطار بسیار لوکس و مدرن است. پنجره هایی با کاغذهای فرانما، زمین های چوب گردو و درهای شیشه ای کشویی با طرح های گل ها و پرنده های سبک ژاپنی از ویژگی های این قطار هستند. اگر قصد سفر ماجراجویانه به ژاپن را دارید، می توانید بخشی از سفرتان را با این قطار طی کرده و زیبایی های این کشور را از دریچه ی قطار به آهستگی لمس و تجربه کنید.

2safar

قطار سریع السیر ماهاراجه، هند

جذاب ترین شیوه ی سفر به تاج محل سوار شدن بر قطار ماهاراجه است. این قطار با ظرفیت 88 مسافر شامل 14 واگن است و هر واگن نام یکی از جواهرات ماهاراجه های هند را دارد.

2safar

در این قطار می توانید کوپه های مختلفی انتخاب کنید مثلاً کوپه ی پرزیدنتیال یا همان وی آی پی قطار یک واگن کامل را اشغال می کند و بسیار مجلل است. تمام کوپه ها پنجره های بزرگ با چشم انداز پانورامیک دارند. برای سوار شدن به این قطار هفت انتخاب مختلف پیش رو دارید و می توانید بسته به شهرهایی که قصد بازدید دارید تورهای چهار تا هشت روزه را انتخاب کنید. باید گفت سفر با این قطار تجربه ای بسیار رؤیایی است و از آن جا که کوپه ها دیزاین کلاسیک هندی دارند، خود را در فضای فیلم ها و کتاب ها حس خواهید کرد .

با این قطار می توانید از شهرهای تریواندرومتان، جبپور، ماها بالی پورام، میسور، هامپی، گوآ، راتنا گیری وبمبئیبازدید کنید و شگفتی های فراوانی را از نزدیک ببینید. هند سرزمینی هست که با سفر ریلی بهتر از سفر هوایی می توان آن را کشف و تجربه کرد.

2safar

قطار رُووس ریل، آفریقا

با این قطار می توانید کشورهای آفریقای جنوبی، زیمباوه، نامیبیا و تانزانیا را بگردید و سفری فراموش نشدنی داشته باشید. محبوب ترین مسیر این قطار سفر دو روزه بین شهرهای کیپ تاون و پرِتوریا است. قطار با سرعتی آهسته حرکت می کند تا مسافران بتوانند مناظر خارق العاده ی بیرون را تماشا کنند و از چشم انداز های سحر انگیز و حیات وحش ی بی همتای آفریقا عکس و فیلم بگیرند و همچنین با دوربین های خود با دقت مناظر را رصد کنند.

2safar

قطار سریع السیر شرق

عنوان قطار لوکس و قطار سریع السیر شرق با هم گره خورده اند. در عصر طلایی سفرهای ریلی قطار سریع السیر شرق با دیزاین داخلی مجلل کوپه ها، تزئینات عتیقه، زمین های چوبی صیقل خورده و مبلمان مخملی با شکوه نمادی از شیکی، تجمل و ثروت بود. این قطار لوکس از لندن به سوی پاریس و سپس ونیز و استانبول می رفت. در قطار پذیرایی مفصلی انجام می شد و یک پیانیست همواره در قطار مقیم بود و موسیقی اجرا می کرد. شاید نام این قطار را در رمان معروف آگاتا کریستی به نام "قتل در قطار سریع السیر شرق" شنیده باشید. داستانی که کاراگاه معروف داستانی پوآرو در حالی که با این قطار از استانبول راهی لندن بودبه حل معمای قتلی پیچیده پرداخت که در قطار صورت گرفته بود.

امروزه هنوز می توانید سوار قطار سریع السیر شرق شوید و در دل داستان های قرن بیست به سفر بپردازید. بهترین روش برای گشتن در قاره ی سبز اروپا قطار است. آن هم یک قطار راحت و لوکس که در دل مناظر جادویی سفر می کند و شما می توانید با آرامش کامل روی مبل راحت خود بنشینید و در حال نوشیدن قهوه ای مرغوب، مناظر بیرون را تماشا کنید.

2safar

قطار کوهستانی راکی، کانادا

این قطار در یکی از زیباترین نقاط دنیا حرکت می کند و چشم انداز پانورامیک نفسگیری از کشور دیدنی کانادا ارائه می دهد. چهار مسیر برای انتخاب وجود دارد که محبوب ترین آن ها مسیر ساحلی است. در این مسیر قطار در کنار اقیانوس آرام از سیاتل تا ونکوور حرکت می کند. ضمن اینکه پکیج های سفر با این قطار از یک شب تا چهارده شب هستند. اگر سرویس برگ طلایی این قطار را انتخاب کنید از پذیرایی عالی و امکانات ویژه ای نیز برخوردار خواهید شد. سرویس های ارزان تری مثل برگ نقره ای نیز وجود دارند. قطار بسیار تمیز، پولیش خورده و شیک است و برای سفر ماه عسل زوج های جوان ایده آل می باشد. مسیرهای دیگر قطار بیشتر جنگلی هستند و برخی مسافران شاکی می شوند که ساعت ها در قطار نشستن برای تماشای جنگل بعد از مدتی خسته کننده می شود. این در حالی است که افراد زیادی نیز از سفر با این قطار لوکس و پذیرایی عالی اش لذت کاملی می برند و شکایتی از تکراری بودن مسیر ندارند.

2safar

عقاب طلایی، روسیه

تا به حال به این فکر کرده اید که ممکن است سوار بر یک قطار از هشت منطقه ی زمانی عبور کنید؟ چنین تجربه ای با قطار عقاب طلایی روسیه امکان پذیر است. این قطار لوکس از مسکو به ولادی وستوک می رود و از میان سیبری می گذرد. در این قطار شما در رفاه و راحتی کاملی خواهید بودو از امکاناتی چوناجرای موسیقی، غذای عالی، خدمتکار شخصی و تجهیزات پیشرفته ی تکنولوژیک بهره مند خواهید شد. سفر با قطار عقاب طلایی خاطره ای فراموش نشدنیدر قلب سرزمین اسرار آمیز سیبری است.

2safar

قطار آبی، آفریقای جنوبی

سفری 27 ساعته در قطار آبی یک ماجراجویی تمام عیار است. این قطار از میان آفریقای جنوبی به صورت طولی عبور کرده و شما را از پرتوریا به کیپ تاون می برد. از آن جا که چشم انداز مناظر این کشور جذاب پیوسته تغییر می کند شما از ساعت ها نشستن در کنار پنجره و تماشای بیرون خسته نخواهید شد. این قطار کوپه های دولوکس با مبلمان و تخت خواب بسیار راحت، سیستم تهویه ی مطبوع، گرمایش از کف و حمام مرمرین دارد. در واقع شما در این قطار از رفاه و راحتی یک هتل پنج ستاره برخوردار خواهید شد.

جالب است بدانید مسافران سابق این قطار اشخاص مشهوری چون نلسون ماندلا، کوئینسی جونز، پول سایمون، مایا فارو، مارگارت تاچر و کیلی مینوگ بوده اند. به شما اطمینان می دهیم لذت سوار شدن به این قطار کاملاً به هزینه اش می ارزد و به هیچ وجه ضرر نخواهید کرد.

2safar

قطار بلموند آندن، آمریکای جنوبی

این قطار نخستین قطار لوکس قاره ی آمریکای جنوبی است و در عین حال یکی از هیجان انگیز ترین مسیر های ریلی دنیا را دارد. قطار در میان کوهستان آند که طولانی ترین رشته کوه دنیا است عبور می کند و از شهرکاسکو در کشور پرو به آرِکیپا می رود. در میان راه می توانید منظره ی فراموش نشدنی ویرانه های تمدن اینکا را ببینید.

تمام 24 کوپه ی قطار با پارچه های دست باف تزئین شده اند و بسیار شیک هستند. هر کوپه حمام اختصاصی خود را دارد. حتی یک اسپا در قطار وجود دارد که مسافران می توانند ماساژ بگیرند و ریلکس کنند. قطار بلموند آلدن چه به لحاظ مسیر ریلی دلفریبش و چه از نظر امکانات یکی از منحصر به فرد ترین و لوکس ترین قطار های دنیاست.

2safar

قطار گان، استرالیا

این قطار از سال 1929 مشغول فعالیت است و یکی از لوکس ترین سفرهای ریلی در دنیا را به مسافران ارائه می دهد. مسیر سفر سه روزه ی قطار از شمال به جنوب استرالیاست و از شهر داروین آغاز شده و در آدلاید خاتمه می یابد. مسیر ریلی قطار با دقت انتخاب شده است تا از میان دیدنی ترین مناظر استرالیا عبور کند. قطار گان همپنین توقف هایی برای تماشای حیات وحش و حیوانات بومی و گردش در تونل ها و غارهای شهر زیرزمینی مانگوی دارد.

2safar

قطار کانادایی

این قطار تورهای سه یا چهار روزه از شهر تورنتو برگزار کرده و مسافران را از یک زندگی شهری شلوغ به سوی دشت ها و طبیعت می برد. چشم اندازقله های پوشیده در برف کوهستان راکی، دریاچه های فراوان و شهر های شگفت انگیز، سفر با این قطار را تبدیل به خاطره ای فراموش نشدنی می کند. ضمناً قطار توقفی در یکی از زیباترین شهرهای کانادا و جهان، ونکوور دارد. اگر کوپه ی پانوراما را انتخاب کنید، می توانید با نشستن در کنار پنجره های تمام قد لذت تمام و کمالی از مناظر رؤیایی بیرون ببرید. قسمت درجه یک قطار اتاق هایی بزرگ و مجلل دارد که اگر کمی دست و دل بازی به خرج دهید، یک زندگی لوکس را در این قطار تجربه خواهید کرد.

2safar

قطار گرن لوجو، اسپانیا

اگر بتوان یک هتل پنج ستاره را به شکل یک قطار در آورد، آن هتل همان گرن لوجو است. فرهنگ جذاب اسپانیا در این قطار به صورت کامل خود را نشان می دهد. از موسیقی و رقص و شادمانی بی وقفه، تا آشپزی بی نظیر و غذاهای خوشمزه و رخوت و آرامش و برای هیچ کاری در این دنیا عجله نداشتن. تور هشت روزه ی قطار شما را از شهرسانتیاگو دو کامپوستلا به شهر سباستین می برد. شاید در این قطار بیش از هر قطار دیگری در دنیا پایکوبی برقرار باشد. اجرای زنده و جشن و مهمانی بخشی جدایی ناپذیر از سفر با این قطار است. ضمناً قطار توقف های متعددی برای گردش و بازدید از نقاط دیدنی دارد.

2safar

قطار بلموند گرند هیبرنیان، ایرلند

ایرلند معروف به سرزمین پریان است و سفر با این قطار شهرت افسانه ای این سرزمین را تکمیل خواهد کرد چون شما در چنین قطار مجللی خود را واقعاً در سرزمین پریان حس می کنید. معماری کلاسیک کوپه ها در کنار اتاق های مخصوص خواب، سالن مجهز به موسیقی زنده و برنامه های نمایشی از مشخصه های این قطار به شمار می روند. تورهای این قطار دو تا شش روزه هستند و شما می توانید در جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی به سیر و سفر بپردازید و همچنین از موزه تایتانیک در بلفاست دیدن کنید.

2safar

قطار اورینتال

این قطار که بین شهرهای سنگاپور و بانکوک سفر می کند بیش از نوزده سفر متفاوت را به علاقه مندان پیشنهاد می دهد. سفر دو شب و سه روزه شامل کروز بر فراز رودخانه کاوی می شود و در سفر شش روزه از کوآلالامپور و پنانگ نیز بازدید به عمل می آید. پذیرایی و ناهار و شام در این قطار کامل و مفصل است و همه چیز شیک و فراوان می باشد. برای گردش و بازدید از شهرهای معروف آسیای جنوب شرقی سفر با قطار اورینتال یکی از بهترین گزینه های ممکن است.

2safar

قطار بلموند بریتیش پولمن، انگلستان

این قطار به راستی یادآور دهه ی 1920 و دوران اوج سفرهای ریلی است و حال و هوای آن دوران را در ذهن زنده می کند. قطار شما را به دل برخی از دیدنی ترین نقاط انگلستان می برد و در همان حال در داخل قطار شما می توانید زندگی کلاسیک انگلیسی را تجربه کنید، چای عصرانه تان را با آرامش بنوشید و شامی مفصل و بی دغدغه بخورید. سفر از لندن آغاز شده و در همین شهر خاتمه می یابد.

2safar