لوکیشن های فیلم های معروف که وجود خارجی دارند- می توانید به آن ها سفر کنید - قسمت اول

لوکیشن های فیلم های معروف که وجود خارجی دارند- می توانید به آن ها سفر کنید - قسمت اول

پیش از این در 2Safar به معرفی مکان ها و لوکیشن هایی از فیلم های مشهور پرداختیم که وجود خارجی ندارند، در حالی که بسیاری از مردم ممکن است عکس این را تصور کنند. سنترال پرک در سریال فرندز و مدرسه ی علوم و فنون هاگوارتز از جمله ی این فضا هایی کاملً ساختگی هستند. با این حال اگر طرفدار پر و پا قرص سینما هستید همچنان این شانس را دارید که بسیاری از لوکیشن های معروف را ببینید. خیلی از آن ها از جاذبه های توریستی محبوب در کشور های مختلف هستند. با 2Safar همراه باشید.

2safar

فیلم ایندایانا جونز و آخرین جنگ صلیبی: پترا، اردن

قدم گذاشتن در پترا با معماری خارق العاده اش نفس را در سینه حبس می کند. این مکان سحر آمیز که در صحرای جنوب غربی اردن قرار دارد شامل معابد و آرامگاه هایی می شود که از سنگ های صورتی رنگ تراشیده شده اند. یکی از معروف ترین بنا های شهر آرامگاه الخزنه است که با کنده کاری سبک یونانی اش زیبایی توصیف ناپذیری دارد. استیون اسپیلبرگ این فضای بی نظیر را به عنوان لوکیشن سومین قسمت از مجموعه ی ایندیانا جونز انتخاب کرده است. در این فیلم بنای الخزنه به عنوان دره ی ماه هلالی معرفی می شود.

2safar

فیلم فرشتگان و شیاطین: شهر واتیکان

فیلم فرشتگان و شیاطین بر اساس رمانی از دن برون (نویسنده ی راز داوینچی) در سال 2000 ساخته شده است و قهرمان فیلم رابرت لانگدان که نقش آن توسط تام هنکس ایفا می شود در تلاش است که جلوی یک توطئه را در جهت تخریب واتیکان بگیرد. این فیلم در واتیکان فیلم برداری نشده زیرا کلیسای کاتولیک اجازه ی فیلم برداری برای این فیلم را صادر نکرد. دلیل این تصمیم به اختلافات و ناراحتی هایی بر می گشت که فیلم راز داوینچی به وجود آمده بود. با این وجود گروه کارگردانی افراد متعددی را به واتیکان فرستاد که به عنوان توریست از آن جا دیدن کنند و عکس های متعددی بگیرند. سپس از این عکس ها برای طراحی فضایی مشابه واتیکان با کمک تکنیک های سینمایی و دیجیتالی استفاده شد.

2safar

فیلم رستگاری شائوشنگ: ندامتگاه اوهایو، منزفیلد

فیلم رستگاری شائوشنگ یکی از ماندگار ترین آثار تاریخ سینما است که در سال 1994 ساخته شده است. داستان این فیلم در زندان می گذرد و در ارتباط یک زندانی است که به بی گناهی خود اصرار می ورزد. این فیلم واقعاً در یک زندان فیلم برداری شده است و به این منظور ندامتگاه اوهایو در منزفیلد انتخاب شده که زندانی با شکوه است. این زندان ترکیبی از معماری های شبک مختلف مانند گوتیک ویکتوریایی، رومانسک و ملکه آن بهره برده است. البته این ساختمان دیگر به عنوان زندان استفاده نمی شود و امروزه تبدیل به یک مکان دیدنی شده است. تور هایی نیز برای بازدید از این زندان وجود دارند. بعد از فیلم رستگاری از شائوشنگ خیلی از اتاق های زندان که محل فیلم برداری بوده است دست نخورده باقی مانده اند تا یادگاری های فیلم حفظ شود و طرفداران این فیلم بتوانند لوکیشن فیلم را از نزدیک ببینند.

2safar